Вoсток / Wostok

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Вoсток / Wostok- Алмаз 18 камней

Мнение от stepona555 » 17 мар 2019 21:24

Не ми се рови из историята дали тук му е мястото , видях че има и други подобни и го показвам при Востоците.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Работи супер за възраста си , държи минутите от обяд , доколко всичко му е правилно и истинско както казват руснаците жду приговор.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от Seikosha » 14 сеп 2019 15:16

Вчера петък 13 на мен ми донесе нещо от Албиона. Един прекрасен Восток в минт състояние и безапелационно качество на циферблат и каса. Всъщност на живо,излъчва стахотен лукс. Самото лого като се види само и разбираш ,че нещо не е наред :) Позлатата е розова, като има три маркировки, по продължение на страницата с/у коронката, от които едната е в квадрат звезда с буквени символи и си мисля,че може би е маркировка на монетарницата в Ленинград (или Москва) където са правили златните часовници, но може и да е някакъв знак за качество, интересен е, в средата се различават две SS , а и още А и 5, или пак S, загадка ми е,поне не съм ровил още за отговор. В средата има нещо като ОS и третата вече е 20 microns. Задният капак е без никакви означения, но съм виждал доста такива за износ в UK. Циферблата е сребърен с прекрасно качество, а стрелките също, много по тънки от модела за вътрешният пазар. Наистина един достоен представител на руската школа n_thumbsup


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

:b
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от stepona555 » 14 сеп 2019 19:12

Много е красив , на моя монитор касата и стрелките излизат в различни цветове , това розовкото не е ли нетипично за братушките.То сигурно от линукса , два дни не мога да си оправя звука докато открих че кабела леко се ивадил.

Розовото ми напомни за случка от четвъртък , срещнах случайно група нашенци на екскурзия и единия бързаше към един бижутериен магазин да гледал някакви часовници Хари винстон били върха по 40 50 к.
Остана учуден от моето невежество n_sad в областа на скъпите марки , а като му посочих къде е магазина на Ролекс , се изсмя все едно му предлагам очукана биташка Победа и каза че евтини неща по принцип не понася. :o nono

Извън спама явно розовото злато си има почитатели и извън дамския сектор.

Честито Мишо , аз да си напомня , че не съм видял от новите с батерийка.

:b :b
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от atanweb » 14 сеп 2019 21:42

Лукс.
Не знам как са се приемали тези часовници в западните страни в тези времена, но при условие, че са се продавали въпреки пропагандата срещу СССР и сателитни.... направо не мога да си го представя, но са били на високо ниво уважавани и с добро качество. Поне така си го представя. И поне си мисля, че много малко хора са били просветени в това и, че може да се правят добри часовници и по далеч от Алпите. Немалко постижения в борбата при механизмите показва същото.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от atanweb » 10 яну 2020 20:48

Ето какво ново при мен. Един интересен Восток.
Опитах се да намеря подобен, но не намерих. Въпреки това всичко ми изглежда наред.
Тази комбинация от циферблат 18 камъка, Восток, и задният капак с надпис 2809Б и механизма си отговаря.
Ето за какво става въпрос.


Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от atanweb » 10 яну 2020 20:49

Изображение

Изображение


Изображение
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от miroman » 10 яну 2020 22:14

atanweb написа:
10 яну 2020 20:48
Изображение
Балансът е от Алмаз.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от atanweb » 11 яну 2020 10:11

Привет Миро,
Ама то не само баланса е Алмаз, цялата машина си е типичната за Алмаз. Пък самата марка Алмаз е на Восток. Според мен някъде около производството на Алмаз са направили и този дизайн Восток, че дори на циферблата си пише 18 камъка, колкото са и при Алмаз т.е. 2809Б. А помислих, че може циферблата да е от друг Восток например 2209, но не е. Всичко си е оригинал и крачетата си пасват на 2809Б, а такъв дизайн при Волна т.е. прецизните 22 камъкови също няма.
Пък вече изгубих и каталозите на Сергей Антонов, който бяха качени в Гугъл. Не знам къде да ровя.
Ето тук Алмаз - https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/almaz
Има прилика с дизайна на този модел.

Изображение

Волна нямат такъв дизайн тук https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/volna

Ето какво намерих като марка Восток и почти идентичен дизайн с разлика в логото. Т.е. тук е предходнито лого на Восток. Преди време четох от през кой години се променя логото на Восток, но вече съм забравил. Т.е. можеп риблизително да се датира този модел чрез промяната на логото.

Изображение

Който иска може да прегледа всички Востоци в този сайт тук - https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/vostok

Но след намерената прилика с последната снимка смятам, че е възможно моделът да е автентичен, но пуснат може би в малка серия.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от rosen_er » 11 яну 2020 14:20

Тук ги има каталозите,долу в линковете по години.
http://ussr-watch.com/watch-catalogues/
Много готин Восток-а.Мога да го скрия в моите кутии ако всява смут в душата ти :redface

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от atanweb » 11 яну 2020 16:43

С голямо удоволствие и в комбинация със свободно време, слънце, навес, барбекю и много настроение. И кутиите за които пишеш да са достъпни за разглеждане и сладкодумство. Ама това като се замисля са само блянове, но не е лошо човек да мисли и за такива хубави работи.
Благодаря за линка към каталозите.
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от miroman » 28 юни 2020 12:33

Хайде и тази тема да раздвижа с една скромна колекцийка:

Изображение

Поздрави, Миро.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от atanweb » 28 юни 2020 13:38

В целия форум я има една две я не!, А пък Миро събрал едни от най редките Востоци цял куп! Страхотни!
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от Seikosha » 29 юли 2020 10:06

При тръгналата инвертаризация продължаваща вече седмица, наизлиза кво ли не,като този иначе симпатичен Восток, но с надраскано стъкло и безумно надран заден капак, да се чуди човек кви борби е падало. Иначе позлатата по корпуса му е почти напълно запазена, цифера тоже, а и работи прилично. След няколко процедури ще стане човек от него.
Аз по принцип не показвам часовници за щяло и нещяло, трябва да има нещо по различно,или особено, а при този Восток, малко изненадващо за мене има маркировка за 25 микрона позлата, мисля ,че е по-рядко срещано и затова го показвам :)
Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 660
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от agrozev » 29 юли 2020 11:38

Seikosha написа:
29 юли 2020 10:06
При тръгналата инвертаризация продължаваща вече седмица, наизлиза кво ли не,като този иначе симпатичен Восток, но с надраскано стъкло и безумно надран заден капак, да се чуди човек кви борби е падало. Иначе позлатата по корпуса му е почти напълно запазена, цифера тоже, а и работи прилично. След няколко процедури ще стане човек от него.
Аз по принцип не показвам часовници за щяло и нещяло, трябва да има нещо по различно,или особено, а при този Восток, малко изненадващо за мене има маркировка за 25 микрона позлата, мисля ,че е по-рядко срещано и затова го показвам :)
Изображение

Изображение

Изображение
На мен ми се струва че пише "AU12.5". Това сигурно е калибър 2209 ? Много е красив, въпреки ужасните драскотини на капака !
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от stepona555 » 29 юли 2020 11:51

+1 И аз не довиждам ама ми се струва че като я увелича пише AU12.5 , не че има значение няколко микрона които се равняват на едно яко полиране, часовника си е хубав.
Изображение

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”