Вoсток / Wostok

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от Seikosha » 13 юни 2016 19:23

Един от Востоците които харесвам. Отне ми към година да го окомплектовам както ми се искаше,късмет ,че Топито снесе един от любимите ми цифери в цвят бордо,малко големите маркери ми идват в повече за вкуса,но така си е бил произведен и или го приемаме ,или не.
Механизма му обърнах специално внимание и беше много внимателно профилактиран и наистина ми се отплати за труда, в хоризонтално положение показа прекрасен ход,само вижте каква амплитуда, :o в други три положения с по няколко секунди надолу и нагоре,е крайна сметка, на ръка показа +4сек/ден ,почти точно колкото и изчислих чрез виброто. Само ще кажа,че най добър ход и амплитуда от досега тестваните (около 100) часовника,най добре работи 2209 на Восток, а като цяло ми се стъжни живота с този уред,защото се оказа ,че почти няма свястно работещ часовник от тези ,които съм си въобразявал,че са на ниво. Приказката ще започва от начало. :mrgreen:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от omegaqq » 14 юни 2016 13:36

Seikosha написа: ...
Механизма му обърнах специално внимание и беше много внимателно профилактиран и наистина ми се отплати за труда, в хоризонтално положение показа прекрасен ход,само вижте каква амплитуда, :o
Първото, което се вижда е, че не си настроил биит ерора. Тия 2,9 милисекунди трябва да са 0 или възможно по близо до нея. След това се гледа амплитудата ама и така е много невероятна стойността щото си в границата на двойното чукване, а вибрографа не го отчита, следователно амплитудата е по-малка. И накрая преди да се отчете амплитудата се настройва ъгъла на повдигане. При руските часовници няма много данни за тоя ъгъл и трябва да се определи опитно. Само предполагам, че в твоя случай е 42 градуса.

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от Liani » 14 юни 2016 17:20

omegaqq написа:
Seikosha написа: ...
Механизма му обърнах специално внимание и беше много внимателно профилактиран и наистина ми се отплати за труда, в хоризонтално положение показа прекрасен ход,само вижте каква амплитуда, :o
Първото, което се вижда е, че не си настроил биит ерора. Тия 2,9 милисекунди трябва да са 0 или възможно по близо до нея. След това се гледа амплитудата ама и така е много невероятна стойността щото си в границата на двойното чукване, а вибрографа не го отчита, следователно амплитудата е по-малка. И накрая преди да се отчете амплитудата се настройва ъгъла на повдигане. При руските часовници няма много данни за тоя ъгъл и трябва да се определи опитно. Само предполагам, че в твоя случай е 42 градуса.
То и амплитудата ще падне с настройката на ъгъла.

Има ги ъглите. Не всички разбира се.
Brand - Calibre / Lift angle
Chaika - 13xx / 46
Luch --- 18xx / 46
Luch --- 22xx / 49
Poljot - 2612 / 49
Poljot - 2609 / 51
Poljot - 2614 / 51
Poljot - 3017 / 48
Poljot - 3133 / 51
Raketa - 26xx / 42
Slava -- 16xx / 49
Slava -- 24xx / 49
Slava -- 5498 / 47
Vostok - 24xx / 42
Zarja -- 15xx / 43.33
Zarja -- 16xx / 44.3
Zarja -- 20xx / 44.3

Vostok 24xx = 42
Raketa 26xx = 42
Poljot 26xx = 49 to 51 (you can measure all of them at 50, the error is so small as to be negligible)
Poljot 3133 = 51
Slava 24xx = 49

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от Seikosha » 18 юни 2016 21:22

Всъщност, доколкото разбрах, ъгълът на повдигане не играе съществена роля при диагностиката. Иначе с повдигането му,амплитудата намалява,но не и дрaстично както може да си помисли някой. Бийт ерора разбира се е важен, но и той е в милисекунди и поне до сега "0" са ми показвали само някои качествени часовници и то в някои от положенията. Все пак при мене всичко е по на 30-40 и повече години,а не ново от Джулиани. За мене най-важен е показателят Rate в края на теста,но всичко е доста по-сложно и показателите доста се менят и не са константа. Мисля,че уреда е много полезен,но всеки сам за себе си,ползвайки го,би трябвало да стигне до изводи как да го разчита и какво иска да му кажат цифровите данни и диагрaмата. Не е лесна работа и трябва просто да се сравняват и наблюдават нещата мисля,че до 1-2 месеца да се справя с характера му и да вземе да ми служи по-ползотворно. При всички положения обаче,окончателният тест е 24ч. на китката,там е истината,а виброто само помага да стигнеш по-бързо до нея.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от omegaqq » 19 юни 2016 09:09

Seikosha, явно главата ти на академик увира по-трудно и от шопска, та ще ти го кажа в прав текст па дано ме разбереш. Техниката в ръцете и на академик не чини нищо ако не знае да я използва!
Seikosha написа:Всъщност, доколкото разбрах, ъгълът на повдигане не играе съществена роля при диагностиката...
Но при измерване на амплитудата (с която ти се хвалиш) е от голямо значение, защото вибрографа го използва за да я пресметне. Следователно не я смята вярно.
Seikosha написа: ... Бийт ерора разбира се е важен, но и той е в милисекунди и поне до сега "0" са ми показвали само някои качествени часовници и то в някои от положенията...
Качеството на механизма няма никакво значение в случая. Това е равновесното положение на баланса и всичко опира до настройка, а не до качество на механизма. Разлика в равновесното положение при различни положения вече говори за качествата на механизма и ако има такава то механизма е гюбре.
Seikosha написа: ... За мене най-важен е показателят Rate в края на теста,но всичко е доста по-сложно и показателите доста се менят и не са константа...
Като е толкова важен какво време на осредняване за тоя параметър зададе на вибрографа? Като гледам кви вълни е изписал явно и тоя параметър не знаеш как се отчита и ползва. Но това е поправимо - питай във форума и ще ти кажат. А факта, че показателите се менят говори за некачествена профилактика.
Ама за кво ли ги разправям тия работи на един академик... Остани си със здраве и успех в разучаването на вибрографа.

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от omegaqq » 11 юли 2016 18:03

Едно восточе и от мен.

Изображение

Изображение
В почти ново състояние и с хак.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от atanweb » 13 юли 2016 19:47

Много е хубав. Поздравления!
Изображение

Потребителски аватар
мераклия
Напреднал
Reactions:
Мнения: 484
Регистриран: 21 юли 2012 14:18

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от мераклия » 14 юли 2016 17:05

icon_clap

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от miroman » 19 юли 2016 20:29

Преди време бях показал този Нептун, от първите, от СССР. Задният му капак обаче беше обикновен. На всичкото отгоре беше с една засечка, а касата е с две.

Изображение Изображение

Наскоро ми изпадна и заден капак от Нептун, точно с две засечки.
Не знам дали не е от по-съвременен модел, но реших да го окомплектовам, пък ако ще да не е така оригинално.

Изображение

Нептун, Нептун, ама си е Восток :lol:

Ето и снимка на ръката:

Изображение

Поздрави, Миро.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от atanweb » 19 юли 2016 22:28

На мен ми харесва.
Много!
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от rosen_er » 20 юли 2016 09:32

Кой знае защо не видях темата и първо в другия форум ,коментирах по поста на Миро.Хайде и тук да има мнението ми:
rosen_er написа:Много готин!
Коментирали сме го и друг път (на друго място) този часовник.Точно такъв капак е за подобен часовник Нептун(късмет си извадил ::thumb:: ).Моделът е "преходен" - някъде около '92 година,мисля.До '93 -та все още не се е появил надписа "Сделано в Руссии",но липсва и "Сделано в СССР" - видно от каталозите на Восток.
Според мен може би по-правилно да се числи към ранните ,но вече русийски Нептун,въпреки че, както се вижда машината все още е 21 камъкова.Но пък липсва допълнителният циферблат и надписа "Сделано в СССР".Капакът е от този времеви период- разбира се от зърнестата повърхност около надписа и логото.На "старите" СССР-ски е абсолютно гладък на тези места,има и известна разлика в шрифта,като че ли.
А бе "Преходен" е съвсем точното определение за този часовник.
Миро,сега и един зелен безел трябва да му намериш и ще стане...... :crazy: Краен вариант е "черен" безел като на обикновените Амфибии-има го показван много пъти с такъв ,но според мен е компромис.При всички случаи ще е по-добре от този с ,който е в момента.

П.П. Моето мнение е ,че този тип Нептун е по-рядък дори от съветските такива.Правен е съвсем кратък период и показаните в подобни на този форум места такива часовници се броят......хайде да не е на пръстите на едната ръка,но не повече от пръстите на две ръце :)

Потребителски аватар
мераклия
Напреднал
Reactions:
Мнения: 484
Регистриран: 21 юли 2012 14:18

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от мераклия » 20 юли 2016 18:46

Изображение

Изображение
Две години му търсих циферблат и днес се появи :yahoo

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от Seikosha » 20 юли 2016 19:27

n_thumbsup
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от atanweb » 24 юли 2016 20:08

При последното 'преброяване" излезе един дето не съм го показвал.

Изображение


Изображение
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от miroman » 24 юли 2016 23:25

atanweb написа:При последното 'преброяване" излезе един дето не съм го показвал.

Изображение

Изображение
Таман същият дойде скоро, НОС, с кутийка и документи:

Изображение Изображение

Поздрави, Миро.
Изображение

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”