Вoсток / Wostok

cerasimi
Специалист
Reactions:
Мнения: 1164
Регистриран: 05 апр 2012 15:23

Re: Vostok / Wostok

Мнение от cerasimi » 22 юни 2013 16:56

Така и така съм залитнал по чужди теми, поне да залитна докрай. Сега ще покажа, че не може винаги часовнците да са с идеални циферблати и каси,въпреки , че ни се иска. Става въпрос за една версия на Восток прецизен, със рядко оформление на циферблата. Доколкото съм виждал има само версия на латиница.Той е от така наречените събитийни часовници- които са правени по повод на някакво събитие, ако не се лъжа този беше по повод на излитане на кораба Восток. Този Восток е аналог на Полета със спътника, но този е още по-рядък. Страшно би ми се искало да имам такъв идеален, но няма да подмина и този, защото засега съм виждал само веднъж и не съм го подминал.

Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Намерено вкъщи

Мнение от varban » 22 юни 2013 18:15

Един Восток... не знам, чии е. Аз такъв не съм носил.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Изображение



Изображение

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Vostok / Wostok

Мнение от DHM » 22 юни 2013 18:24

Цецо, страхотен екземпляр :clap:
И както ние самите не сме съвършени, така не бива и към часовниците си да проявяваме подобни изисквания.....или поне да не сме максималисти. И колкото и да ни се иска да са като от магазина, те все пак са на по 40,50 години, така че им е простено.
Поздрави!!! :b
.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Ми това е

Мнение от varban » 22 юни 2013 18:29

Не се навиваше. Не разбрах, какво му е, само разхлабих винта на храповика, наместих го и го затегнах.

Касата е с 10 um покритие, силно изтрита. Май е лъскана яко.

Механизмът е леко хлабав... ама май не мирише на кюфте. Виждал съм такива, ама бели корпуси.

Отгоре все едно ги е минал бай Стоян с неговата фея на як форсинг с незаточен фрез :D

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Vostok / Wostok

Мнение от varban » 22 юни 2013 18:39

cerasimi написа:Той е от така наречените събитийни часовници- които са правени по повод на някакво събитие, ако не се лъжа този беше по повод на излитане на кораба Востoк. Този Востoк е аналог на пoлета със спътника, но този е още по-рядък.
Изображение
Аз не съм точно на това мнение.

Космическата гонка дойде след сталинизма, и всички тия марки са популяризиране на съветските часовници на вълната на успехите.

Рaкетa е от ракета-носител Р-7, по съвместителство първата в света междуконтитентална балистична ракета... пламенен (къде 20 мегатона) привет на града-герой Вашингтон :)

Востoк е кръстен на първите съветски космически кораби, пилотируеми - 6 броя, и още май толкова безпилотни. А военната машина е спътник-шпионин и се е казвала Зенит. Като фотоапаратите ;)

И Чайка е с космически подтекст - това са позивните на Терешкова.

Ей ги кръстниците на марка Восток и Чайка:

Изображение

Това е да си полковник... капитана се хили на въпреки, ама търпи :)

Братята пробваха да наложат свои марки и да се намесят в световния часовников бизнес... като гледам форума, май са успели ;)

PS: ама че ми писна от автозамяната на тоя енджин... напомня ми времената, когато на един руски форум заменяха псувните със звездички и се получаваше Кл***нов, истр***тел и разни други смешни работи :)
PPS: трябва да хвана някой админ на търсачки и да видим, що така. Иначе ще почна да пиша в pdfки :)
Последна промяна 1 на varban, променена общо 22 пъти

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Ми това е

Мнение от varban » 22 юни 2013 18:48

varban написа:Виждал съм такива, ама бели корпуси.

Отгоре все едно ги е минал бай Стоян с неговата фея на як форсинг с незаточен фрез :D
Ей го един:

http://prodavalnik.com/chasovnik-vostok ... -i22848353" onclick="window.open(this.href);return false;

Ама снимката е по-лоша и от мойта... ако беше още малко по-зле, нямаше да се види марката.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Vostok / Wostok

Мнение от Seikosha » 22 юни 2013 20:11

Хубав си е часовника ти,нищо,че е поизтрит,значи е служил.И машинката му е екстра. Малко тези тухловати корпуси,не ги любя много,ама такава е била модната линия тогава и руснаците не са правили изключение.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Май е така

Мнение от varban » 22 юни 2013 20:18

Това мода от 70-те ли е?
Аз някъде тогава съм имал чайка или слава, с дата на 4½. Пак квадрат, ам не тухла.

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Vostok / Wostok

Мнение от DHM » 22 юни 2013 20:32

По-скоро мода от 80-те :) Но си е хубав часовника :thumbup:
.

Потребителски аватар
мераклия
Напреднал
Reactions:
Мнения: 484
Регистриран: 21 юли 2012 14:18

Re: Vostok / Wostok

Мнение от мераклия » 22 юни 2013 21:00

cerasimi написа:Така и така съм залитнал по чужди теми, поне да залитна докрай. Сега ще покажа, че не може винаги часовнците да са с идеални циферблати и каси,въпреки , че ни се иска. Става въпрос за една версия на Vostok прецизен, със рядко оформление на циферблата. Доколкото съм виждал има само версия на латиница.Той е от така наречените събитийни часовници- които са правени по повод на някакво събитие, ако не се лъжа този беше по повод на излитане на кораба Vostok. Този Vostok е аналог на Полета със спътника, но този е още по-рядък. Страшно би ми се искало да имам такъв идеален, но няма да подмина и този, защото засега съм виждал само веднъж и не съм го подминал.

Изображение
Страхотен е, за първи път виждам такъв.

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Vostok / Wostok

Мнение от DHM » 22 юни 2013 21:50

Илийка, Цветан му намира кусури нещо, така че направо му давай адреса в Созопол....той офиса на ЕКОНТ е един, няма да го сбърка :) :lol:
.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Хм

Мнение от varban » 22 юни 2013 22:24

За тухлите.
Може и така да е... ама аз през 80-те пак гледах да нося или шестоъгълници, или тави с две дръжки (не знам, как се казват такива корпуси).

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Vostok / Wostok

Мнение от DHM » 22 юни 2013 22:53

Тавите с двете дръжки са актуални и до днес :wink: С тях няма как да сбъркаш :thumbup: Аз като не разбирам мноу мноу ут саатници глеъм съ придържъм към тъс формъ, чи дън сбъркъм :wink: :mrgreen:
.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Сложих Восток " " 2214 на кожен каиш (+)

Мнение от varban » 23 юни 2013 08:58

Единствения нов, дето се намери в мен. Два-три пъти го изпънах, държи се здраво. Ще го видя, как е на ръката - днес ще го поразходя.

Потребителски аватар
мераклия
Напреднал
Reactions:
Мнения: 484
Регистриран: 21 юли 2012 14:18

Re: Vostok / Wostok

Мнение от мераклия » 23 юни 2013 15:16

DHM написа:Илийка, Цветан му намира кусури нещо, така че направо му давай адреса в Созопол....той офиса на ЕКОНТ е един, няма да го сбърка :) :lol:
Много бих се радвал ако стане морски :mrgreen:

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”