Вoсток / Wostok

JhonnyKesh
Reactions:
Мнения: 3
Регистриран: 30 юни 2013 20:49

Re: Vostok / Wostok

Мнение от JhonnyKesh » 05 юли 2013 23:03

Колеги, нали се сещате за капачетата на Амфибиите,които са вътре при механизма и ги има на тези с надпис "антимагнитные". Та имах един малък спор с един колега от когото купих Амфибия, относно предназначението на това капаче. Колегата се представи за часовникар, но това не ме накара да му повярвам съвсем. Той ме убеждаваше настоятелно като изтъкваше своя опит, че те служат за предпазване на механизма от прах и други частици. Но аз бях на съвсем различна позиция, а тя беше, че служи за " капсуловане" на механизма, като го предпазва от магнитни вълни.Бях го гледал в един филм за Восток, даже целта е била да оцелее часовника при ядрен взрив. Ама нали часовникар човека, та си помислих, че може руснаците да се изхвърлят с цел реклама нещо. Не повярвах , ама " почна едно съмнение, едно подозрение".
Така че ,който знае, моля да сподели своя опит.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Vostok / Wostok

Мнение от Pavlin » 05 юли 2013 23:19

Според мен също е антимагнитен капак. Очевидно е че не е достатъчно уплътнен за да предпазва от прах. А и той се намира след голямото гумено уплътнение.
С часовникари със се отказал да споря. Жалко че имат съдбата да се занимават с това изкуство, повечето от тях не го заслужават.

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Vostok / Wostok

Мнение от storyteller » 06 юли 2013 13:36

Циферблатът на тези амфибии е от сходна сплав и заедно с капачето правят кафез на Фарадей. Кафезът на Фарадей пази от електрически удар, но не от магнитно поле. Затова пък добра защита от магнитно поле е кутийка в кутийка в кутийка (http://en.wikipedia.org/wiki/Electromag ... _shielding" onclick="window.open(this.href);return false;). Добре е измислено, просто и ефикасно.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Присъединявам се (+)

Мнение от varban » 06 юли 2013 13:51

Във всеки часовник има магнитно твърди материали.
Един фарадеев кафез ще предпази тези детайли от намагнетизиране при въздействие на електромагнитен импулс.

А от електромагнитни импулси братята разбират. По-късно ще дам линк към една интересна книжка ;)

bobozhinov
Reactions:
Мнения: 40
Регистриран: 27 авг 2012 01:12
Местоположение: София

Re: Vostok / Wostok

Мнение от bobozhinov » 06 юли 2013 18:37

То темата е повече елетротехническа,отколкото часовникарска,затова и е нормално часовникарите да не знаят.
Това капаче,заедно с циферблата се правят от магнитно мек материал,с висока магнитна проницаемост(бележи се с буквата мю от гръцката азбука).Може да бъде от пермалой,което е търговско наименование на желязно-никелова сплав,или от електротехническа(трансформаторна) стомана.
Идеята е механизмът да е във феромагнитен екран ,може да се нарече и магнитопровод.
Така когато часовникът попадне в магнитно поле,част от магнитните силови линии се изкривяват през магнитопровода,защото оттам им е "по-лесно" да минат и по този начин "заобикалят" механизма.
Защитата не е пълна,вътре в екрана все-пак има магнитно поле,но е много по-слабо.

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: Vostok / Wostok

Мнение от beria » 06 юли 2013 20:41

На мен един часовникар с опит ми обясни, че точно при тези амфибии спиралата е от специален материал (от който се израотват и някои инструменти) и това е достатъчно.
Лично аз обаче също мисля, че капачето изолира. Но това не изключва възможността спиралата също да е специална.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Vostok / Wostok

Мнение от rosen_er » 11 авг 2013 09:03

Восток и Чаѝка-Восток :
Изображение Изображение Изображение
"Черню" все още се надява на едно костюмче от Митака :wink:

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Vostok / Wostok

Мнение от DHM » 11 авг 2013 10:19

Ми той и Митака се надяваше да си го премени и сложи в кутийката drool2 ама...............
.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Vostok / Wostok

Мнение от rosen_er » 11 авг 2013 15:47

Това "мужишки" часовник бре,Митак !Ти не харесваше ли от онези на интелигенцията ,дето по средата на името имат "De...." :o ?

dreadx
Специалист
Reactions:
Мнения: 794
Регистриран: 20 апр 2013 16:58
Местоположение: София-Лозенец

Re: Vostok / Wostok

Мнение от dreadx » 11 авг 2013 17:37

rosen_er написа:дето по средата на името имат "De...." :o ?
Лопе Де Вега?
........................(и аз не знам какво е, ама звучи като да си е** ***ката!)

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Vostok / Wostok

Мнение от DHM » 11 авг 2013 19:39

Идвам шъ мъ нъвийш начи :lol: :lol: :lol:
.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Vostok / Wostok

Мнение от rosen_er » 11 авг 2013 19:44

dreadx написа:
rosen_er написа:дето по средата на името имат "De...." :o ?
Лопе Де Вега?
........................(и аз не знам какво е, ама звучи като да си е** ***ката!)
:lol: Това да не е от тук:
http://kjelqzkov.log.bg/article.php?article_id=19106" onclick="window.open(this.href);return false;

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Vostok / Wostok

Мнение от DHM » 11 авг 2013 20:28

:mrgreen:
.

danailhristov
Reactions:
Мнения: 80
Регистриран: 14 авг 2013 09:21

Re: Vostok / Wostok

Мнение от danailhristov » 14 авг 2013 11:46

Изображение
ето и моите първи востоци много се радвам с тях.сега искам и амфибия ако някои има повтарящи се да помага.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Vostok / Wostok

Мнение от Pavlin » 14 авг 2013 12:11

Добре дошъл на правилното място!
Как се зароди лъбовта ти към руските часовници? Кое по точно ти хареса в тях?

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”