Вoсток / Wostok

kostabo
Напреднал
Reactions:
Мнения: 361
Регистриран: 29 дек 2016 17:50
Местоположение: Кюстендил

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от kostabo » 28 юли 2017 10:42

Бе тя темата обширна, ама видях ли такъв, не видях ли... калибър 2427 с черни ден и дата.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Тука е така...

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от atanweb » 28 юли 2017 14:56

n_thumbsup icon_clap Редкаж!
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от rosen_er » 28 юли 2017 15:07

kostabo написа:Бе тя темата обширна, ама видях ли такъв, не видях ли... калибър 2427 с черни ден и дата.
Изображение
Супер е! icon_clap
Миро е показал няколко такива в неговата тема.
Уточнил си с "черна дата и ден".Според мен повечето май са такива ,а по-рядък е така наричаният "черна дата" и изглежда така:
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от atanweb » 28 юли 2017 15:15

Интересен модел. Черната дата е чудесно дизайнерско хрумване.
А жълтите елементи (циферблат,стрелки) с този хром-корпус ли са? Питам щото не зная, не че натъртвам.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от rosen_er » 28 юли 2017 15:26

В тази каса и с такова оформление съм виждал - с жълти маркери и стрелки, но и с никелирани:
Изображение Изображение

ALFA
Специалист
Reactions:
Мнения: 2885
Регистриран: 27 дек 2012 19:25

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от ALFA » 31 юли 2017 21:25

Някой срещал ли е такъв циферблат
Изображение

Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от stepona555 » 31 юли 2017 23:24

освен че явно е надписан на ръка мисля че няма общо с механизма отзад
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от rosen_er » 01 авг 2017 08:30

Касата и механизмът са от Колос на ЧЧЗ. Циферблатът може да е от доста модела(дизайна е много експлоатиран). А може циферът да си е и той от Колос(не спомня да съм срещал подобен дизайн).Стрелките не ми приличат на такива от ЧЧЗ,от Колос със сигурност не са.
Стрелките ми приличат например на такива от Старт на 2 МЧЗ .Има подобен дизайн циферблат,но при Старт не се вижда част от маркера "6" ,така,че едва ли е такъв.Кой знае?!
Какво пише на циферблата,че ми е трудно да разчета :redface ?

ALFA
Специалист
Reactions:
Мнения: 2885
Регистриран: 27 дек 2012 19:25

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от ALFA » 01 авг 2017 10:35

И аз не мога точно да го разчета може би ако го напиша както го виждам ще бъде смешно n_thumbsup .Така че всеки както си иска така да си го преведе

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от stepona555 » 01 авг 2017 15:36

bellevue
Изображение

kostabo
Напреднал
Reactions:
Мнения: 361
Регистриран: 29 дек 2016 17:50
Местоположение: Кюстендил

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от kostabo » 03 авг 2017 17:20

Импулсивна покупка, знаете как става... От т.нар."туристически" часовници. Неработещ , без снимка на механизма, абе рискова покупка. Беше ужасно патинирал, наложи се да се шлайфа леко. Забравих да направя снимки преди и след. Е вече е работещ, полиран и т.н. Интересното, поне за мен беше отсъствието на покритие.... Нито никел, нито цинков нитрид, нито ПВД, нищо. Нещо повече, според мен часовникът не е носен ! Та да попитам, случайно някой да е попадал на "такова животно"?
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Тука е така...

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от atanweb » 03 авг 2017 22:15

А тази коронка, различна от цвета на корпуса говори много.
Че е била сменявана да. А вероятно е била много похабена заедно с останалото покритие на корпуса за което казваш, че го няма, и някой вероятно го е допремахнал за да го поосвежи. След време патинирал поради липса на покритие ти го откриваш.
Това е моята мисъл, макар, че е просто предположение, което има своите пропуски, като например липса на добре познатите "кратери" на задната страна на корпуса когато часовникът е ползвам дълго. И при вглеждане на мен ми се струва, че все пак си има от фабричното покритие.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от rosen_er » 04 авг 2017 09:21

След интервенциите е малко трудно да се каже какво е било(и имало ли е въобще) покритието на касата.Но от снимката отзад около лаговете,се вижда(според мен),че покритие е имало и то PVD от титанов нитрид.Покритието може да бъде от огледално полирано до матово и принципно е много "яко" - в смисъл издръжливо,въпреки минималната дебелината ..Използвано е вместо позлата на касите на часовници още по СССР-ско време Повечето във форума го знаем този факт.
Жената продава зъботехически фрези с такова покритие и производителите твърдят (а и практиката го доказва) че удължава "живота" на инструмента 2-3 пъти
Но.....всичко това важи при отлично обработена основа под покритието.Според мен е възможно да са били започнали някакви окисни реакции по касата и това да е "съборило" част от покритието по касата.
Понеже часовникът е Юбилеен се опитах да открия повода и да го датирам приблизително.Според мен поводът е 300 години от създаването и приемането за опознавателен флаг на руския флот -Андреевския флаг .Ясно е защо на циферблата присъства и Петър I.
Изображение
Появил се 1699год ,както се вижда и от възпоменателната марка
.....отклоних се :)
Следва часовникът да се датира около 1999 година,а по това време покрития от титанов нитрид е съвсем в реда на нещата за ЧЧЗ.
Сашо е написал за коронката - може да е сменена по всякаква причина.
Часовникът с този си циферблат и интересен,а и едва ли е изпълнен в голяма серия.Не бих го сложил точно при "туристическите" ,а при "Юбилейните" часовници - несравнимо по-уважавани от Восток с разни "фантазии" по циферите.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от atanweb » 04 авг 2017 10:05

Да пък и с стрелки тип "Амфибия" ... айдеее Коста трябва да черпи. Росен вдигна поне двойно цената на часовника. А за нас останалите е поредната интересна история.
Изображение

kostabo
Напреднал
Reactions:
Мнения: 361
Регистриран: 29 дек 2016 17:50
Местоположение: Кюстендил

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от kostabo » 04 авг 2017 10:39

Момчета, и аз разсъждавах точно като Вас, преди да разгледам подробно часовника, а повярвайте ми, мога да бъда доста подробен ! Нямаше каквато и да е следа от каквото и да е покритие ! Това от долната страна си е патина от най-чиста проба, която не съм пипал. Часовникът е нов, не е носен ! И коронката не е сменяна. Това е оригиналната окомплектовка. Знам че звучи несериозно, но твърдя че в онези смутни години просто са пропуснали, или ако предпочитате, икономисали процедурата с покритието ! Голям майтап ! А това, че часовникът е юбилеен вече гали ухото ! Черпенето е резонно.
Тука е така...

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”