Вoсток / Wostok

kostabo
Напреднал
Reactions:
Мнения: 361
Регистриран: 29 дек 2016 17:50
Местоположение: Кюстендил

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от kostabo » 20 мар 2018 14:21

След профилактика и освежаване, вече е на линия ! При пълно навита пружина работи с амплитуда от 329° на единият връх на баланса и 331° на другия.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Тука е така...

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от omegaqq » 20 мар 2018 14:29

Тия числа са убави, но ъгъла на повдигане правилен ли е? Усещам, че не е. При това положение измерването не е точно.

kostabo
Напреднал
Reactions:
Мнения: 361
Регистриран: 29 дек 2016 17:50
Местоположение: Кюстендил

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от kostabo » 20 мар 2018 16:12

omegaqq написа:Тия числа са убави, но ъгъла на повдигане правилен ли е? Усещам, че не е. При това положение измерването не е точно.
Измерването е направено от професионален часовникар с доста опит и безспорен авторитет. Името му е Гошо Атанасов от Пловдив, не вярвам че бърка.
Тука е така...

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от Seikosha » 20 мар 2018 18:04

Хубаво ,че видях темата и накратко: възможна е такава амплитуда и в практиката ми с руски часовници не е един или два случая. Точно на мaсата ми е един Wostok който профилактирах миналата седмица и остава само да го регулирам малко,после заминава в швейцарските Алпи да му се чудят тарикатите от COSC :D Снимките са от преди 10 мин. Като го докарам до "0" пак ще снимам. Ъгълът на повдигане съм го сложил на 47 ,мисля,че е там някъде за Восток.


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от Seikosha » 20 мар 2018 19:39

Докарах го до хоризонтал, а той вече искаше да си излита с 350 за Алпите :D Все пак свали малко за приличност, а цифера нагоре вече си влезе в нормите на Ролекс :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от Seikosha » 06 апр 2018 01:10

Всъщност перипетиите с този уникум продължиха и не мирясах докато не го изцедих, понеже докарването до максимум в едно положение не беше решение и съвсем нормално в различните положения работеше различно, се хванах и два дена си играх по моята методика за настройка ход и накрая го тествах, както се вижда по долу от скрийншота, една седмица - първите 4 дни на масата в произволни положения за различно време, в крайна сметка за 4 дни - 4 сек. Не мирясах и го сложих на ръка ,три дни без да го свалям и хайванчето се разбърза с цяла секунда за тези три дни :D като последните 13ч. леко под ъгъл който специално търсех - 0 сек. Общо за една седмица 5 сек. Споделям тези неща не за друго и не за да се хваля нещо, а да търкам нечии носове с 45г.-шен руснак и да не слушам разни глупави приказки :) Абе изгаврих се с разни обсерватории :mrgreen:

Изображение

Всъщност знае ли някой със сигурност, в коя година излиза марката Восток? Май ще излезе от по рано колкото си мислех.

П.П. Смятам да добавя към подписа си по-долу и едно ".... а Восток го спря" :lol:
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от Seikosha » 16 апр 2018 20:07

Като се замисля, знае ли някой все пак кога се появява марката Восток . Не говоря за преименуването на завода и последващото брандиране вече на механизмите, а като марка, както са Кама ,Алмаз,Спутник т.е. при ЧЧЗ.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3863
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от rosen_er » 16 апр 2018 21:52

Ако правилно съм те разбрал - 1957 година,според:
http://ussr-watch.com/chistopol-watch-factory/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%D0 ... 0%BE%D0%B4" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6193
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от atanweb » 16 апр 2018 21:57

Росен ме е изпреварил, ама аз няма да променям мнението си. Макар, че е основано на спомени и не претендира за валидност.
Чистополски завод основан 1959 със съдействието на швейцарски и френски специалисти.
Започнала е борба за постигане на конкурентна точност.
Аз мисля, че Восток се появяват към 1961 в чест на Восток 1 на базата не вече изброените по горе.
Също така към 1965г. са поръчани и за военните брандове като командирски, генералски, амфибия и т.н.
Със сигурност историята е по красива и интересна, но трябва да се съберат повече части от пъзела.
Изображение

Потребителски аватар
мераклия
Напреднал
Reactions:
Мнения: 484
Регистриран: 21 юли 2012 14:18

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от мераклия » 16 апр 2018 22:07

Първото официално споменаване на марката Восток (Восток, което означава "изток") идва от каталога за часовници от 1960 г. , при който в две конфигурации се предлага прецизен калибър

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от Seikosha » 17 апр 2018 00:31

Питах ,защото ми стана интересно,че такава марка,а има различни мнения. Най - близо съм до мнението на Росен, НО какво ще кажете за този юбилеен календар за 60 годишнината на ЧЧЗ ака Восток (1942-2002) и какво прави на втората страница (1947-1951) това малко Восточе с най-старото стреловидно лого, наред с една Победа .Пак конспирации :D
Не съм напълно съгласен ,че логото Восток е в чест на Восток1. Името на завода -да,но не и бранда,така мисля. Имам Восток 2809 от 1958 и един 1960 с логото на ЧЧЗ ,как тогава ще излезе марката Восток чак през 1961г. Сашо, ти имаш един Восток,който преди няколко години показа, нещо го правеше ,не мога да си спомня,но погледни Победата от 1947/51 имам спомен,че беше нещо много подобно на баклавички циферблата и това оформление ,няма как да е след 1960г.
Колкото до каталозите ,не знам да има каталог пълен за 50-те Има разпокъсани различни издания, но то и по-късните са така според мен, не обхващат всички модели. Мисля ,че Восток излизат там някъде към 56/7 заедно с Дружба, Радуга ,Чайка все в малките касички,които толкова обичам и които са типични за 50-те. Но какво прави това Восточе на календара ,си остава загадка за мен, едва ли може да се прави такава грешка,ма знае ли човек и както викаше Връбчо - накоя влюбена Наташа, снимала ,та снимала.... :lol: Трябва да подпитаме брат'чедите от Watch.ru да видим ко ще кажат. :wink:
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3863
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от rosen_er » 17 апр 2018 18:01

atanweb написа:Росен ме е изпреварил, ама аз няма да променям мнението си. Макар, че е основано на спомени и не претендира за валидност.
Чистополски завод основан 1959 със съдействието на швейцарски и френски специалисти.
Започнала е борба за постигане на конкурентна точност.
Аз мисля, че Восток се появяват към 1961 в чест на Восток 1 на базата не вече изброените по горе.
Също така към 1965г. са поръчани и за военните брандове като командирски, генералски, амфибия и т.н.
Със сигурност историята е по красива и интересна, но трябва да се съберат повече части от пъзела.
Сашо ,как основан през 1959 година?
През 1941 година евакуират Втори Московски в Чистопол и през 1942 започват прибори военно производство.1943 вече и часовници - Кировские.
Я помисли кога излиза Победа"червено 12",защото тя освен в 1МЧЗ се прави и в ЧЧЗ - при мен има една от 2-55година.Нещо много бъркаш датата .

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от Seikosha » 17 апр 2018 19:59

Ам чи аз не съм качил календара lol2 Обаче не става. Знае ли някой как мога да кача файл във формат адобе акробат? Снимах направо от монитора само първите четири периода до 60г В следващият 1962-1966г. с показани само командирски.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

На втората страница долу се вижда от малките Восточета заедно с Победата и мисля,че Сашо има Восток подобен на тази Победа. А той сигур говори за Ракета ма що дирят тези швейцарци и франсета. Може пък да е заради машинариите, за баланси,спирали ,нали Ракета е една от четирите марки в света със затворен цикъл на производство от А до Я другите са Омега Ролекс и Сейко :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6193
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от atanweb » 17 апр 2018 20:32

Сигурно истината е някъде в обоснованите от вас постове. Така е има резон в това.
А за това дали имам такъв Восток или нямам, може да 'фърляме боб или да си ровя във снимките за да си припомня.

Това.... ,а ма не помня историята му. Имам някакъв спомен, че съм си го сглобявал щото нов циферблат ми падна отнякъде.
Изображение

За инфо, ами много кладенци има в нетя, може да съм 'пил от непроверен. Ама май съм объркал различни събития и вината си е моя.
Сега ми дойде идея да направим тема с най-ранни форумни екземпляри на популярните за нас марки.
Когато се появи по ранен измества досегашният.
Бихте ли преровили кутийте като за начало за най ранният Восток? Това ще е началото на хубава нова тема в която ще поберем всички първенци.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3863
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Вoсток / Wostok

Мнение от rosen_er » 17 апр 2018 20:45

3-59
Изображение

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”