Полет Амфибия... Poljot amphibian

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Полет Амфибия... Poljot amphibian

Мнение от Pavlin » 18 май 2015 16:02

rosen_er написа:Вторият 2616.2Н от преходната серия и още не са направили циферблата с надпис 23 камъка :wink:
lol2 lol2 lol2

А сега ми покажи 23 камъкова с дълги лъгове?

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Полет Амфибия... Poljot amphibian

Мнение от rosen_er » 18 май 2015 16:06

Воала:

Изображение
:lol:
И в каталог:
Изображение
:wink:

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Полет Амфибия... Poljot amphibian

Мнение от the collector » 18 май 2015 16:09

Ясно е, че не можем да постигнем консенсус и можем да си вадим доводи до безкрайност. Добре е, че се получи хубава дискусия, от която ще има полза за всички за в бъдеще.
Часовника е с много неизвестни и сега пред мен остава въпроса в каква насока да отиде евентуалното му окомплектоване. icon_crazy
Ако не ме притесняваше, че може да счупя или увредя безела, щях да си го нося, защото изглежда много яко, а и машината му е перфектна. С оглед на това обаче, че не съм го купувал за носене, а за колекцията си, трябва да му търся окомплектовка, която да не се подлага на съмнения. С доставката, часовника ми стъпи точно на 169.50 евро и не искам да бъдат хвърлени на вятъра. nono Ясно ми е, че евентуално окомплектоване е много, много трудна задача, но в крайна сметка това е една от тръпките при часовниците.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Полет Амфибия... Poljot amphibian

Мнение от the collector » 18 май 2015 16:10

rosen_er написа:Воала:

Изображение
:lol:
И в каталог:
Изображение
:wink:
Вярно, че в този каталог е 2616.2Н и е с дългите лъгове. :o
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Полет Амфибия... Poljot amphibian

Мнение от Pavlin » 18 май 2015 16:14

Относно примера от снимката с трите часовника:

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Полет Амфибия... Poljot amphibian

Мнение от the collector » 18 май 2015 16:18

Павлине, това, че в каталога има вариант на 23 камъков в каса с дълги лъгове, променя всичко. Според мен няма вече спор, че 23 камъков е вкарван и в двете каси. Не можем да кажем на черното бяло.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Полет Амфибия... Poljot amphibian

Мнение от the collector » 18 май 2015 16:22

Снимката в каталога е фронтална и няма как да бъдат сбъркани дългите лъгове. Долу е написан и номера на машината "2616.2Н".

Изображение
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Полет Амфибия... Poljot amphibian

Мнение от Pavlin » 18 май 2015 16:29

Това дали е 23 камъка с дълги лъгове или просто за каталога са снимали 30 камъкова?? :wink:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

На всичкото отгоре са снимали часовник със шрифт типичен за първите такива Полети :)

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Полет Амфибия... Poljot amphibian

Мнение от the collector » 18 май 2015 16:41

Да, вижда се ясно, че на циферблата пише 30 камъка и тук изниква нов въпрос. Защо ще снимаш часовник, на който има коренна разлика в нещо толкова основно като касата, ако не го предлагаш в този му вид с 23 камъкова машина?! Другият въпрос е на какво да вярваме и до колко можем да се осланяме в истинността и на каталозите, ако наистина са снимали каквото има падне?!
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Полет Амфибия... Poljot amphibian

Мнение от Pavlin » 18 май 2015 16:45

А дали пък не са сбъркали калибъра, а не снимката? :wink:

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Полет Амфибия... Poljot amphibian

Мнение от the collector » 18 май 2015 16:46

Pavlin написа:А дали пък не са сбъркали калибъра, а не снимката? :wink:
По-скоро са ползвали 30 камъков за снимката, защото машината си е точно за тази страница.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Полет Амфибия... Poljot amphibian

Мнение от varban » 18 май 2015 17:30

Айде задайте си още един въпрос - как се е правил каталог тогава. Пък на въпроса инструмент ли е гайдата и документ ли е каталога, ще си отговорите сами :-)

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Полет Амфибия... Poljot amphibian

Мнение от the collector » 18 май 2015 18:19

varban написа:Айде задайте си още един въпрос - как се е правил каталог тогава. Пък на въпроса инструмент ли е гайдата и документ ли е каталога, ще си отговорите сами :-)
Покрай поста на Върбан се сетих нещо, което е малко извън темата и ако модераторите решат, могат да трият написаното.
Руснаците, както и ние, сме таланти да не документираме, да изкривяваме или да унищожаваме части от историята си. Ние разбира се, нямаме равни и ги водим сериозно в този аспект! :o
Много пъти ми се е случвало да опитам да разбера историята на някой наш предмет или да му направя точно датиране. Няма шанс-никаква информация, никой не помни или не знае и всеки вдига рамене. Да не говорим за различните каталози (нашенски издания), които се оформят в зависимост от това, кой какво притежава и коя информация кому ще е изгодна. Най-лошото е, че същите тези каталози, станаха във времето четиво, на което хората вярват безропотно. Истината обаче е, че много от тях са писани от хора, които са доста боси в областите, за които пишат.
От освобождението ни до днес, се люшкаме между изтока и запада и не можем да постигнем съгласие със самите себе си, точно какво животно сме. Кълнем се в някой и му лазим в краката и в следващият момент го заклеймяваме и хулим, докато отиваме да лижем задника на онзи, който до вчера сме псували. Покрай това цялото шизофренично люшкане, си унищожаваме историята, за да покажем на настоящите ни идоли колко сме им лоялни и колко много мразим, предишните си господари.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Полет Амфибия... Poljot amphibian

Мнение от rosen_er » 18 май 2015 18:23

При всеки спор влизаме в една цикличност в която хабим енергия и време само.Да ,има грешки в каталозите.Но и ДА-каталозите са документ.Защото каталози има не само за часовници.Каталози има за всичко и много хора при купуването на каквото се сетите се ръководят именно от точно тях.И им вярват.
Но например един от редките ми часовници Полет 2615 с лагер на ротора е показан 29 камъка.И това не е печатна грешка ,защото и на снимката на машината,на ротора седи същият надпис.Просто нещата са търпели развитие,което е нямало как да бъде отразено напълно в каталозите,защото те все пак не са били "ежедневници" нито дори "месечно" издание.И докато дойде време да излезе новия каталог ,просто е спряло производството на този калибър и на този часовник.Затова го няма във верният му вариант.Но.....часовникът съществува и аз съм радостен,че имам такъв :wink:

И за да не е съвсем офтопик:
Павка,как са постигнали водоустойчивост 200 м с коронка без резба?Възможно ли е въобще според теб.Ето в паспорта този път няма разминаване и неточности и е видно за какъв часовник и с какъв калибър става дума:
Изображение
Та от частното към общото:на каква каса казваше ,че има само коронка на винт? :wink:
Да оставим вече собственика да се наслаждава на хубавия часовник.

Докато пиша се появи ново мнение,което по никакъв начин не променя това ,което съм казал.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Полет Амфибия... Poljot amphibian

Мнение от Pavlin » 18 май 2015 20:06

Не падаш по гръб :)

Остави паспорта, там не пише дали е с коронка на винт. Покажи ми Полет амфибия 23 камъка с такава.

Няма нищо лошо в спора, така се ражда истината.
От моя страна не е продиктуван от завист или цел да злепоставя някой. Напротив- аз твърдя че този часовник е много по ценен отколкото за какъвто се представя- 2616.2H

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”