Полет Амфибия... Poljot amphibian

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Колекцията на the collector

Мнение от rosen_er » 17 май 2015 21:17

Четох,четох ....много вариации има.И аз се изненадах.

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Колекцията на the collector

Мнение от the collector » 18 май 2015 01:16

Четох на руснаците темата за Полетите и показват даже това:

Изображение
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Колекцията на the collector

Мнение от varban » 18 май 2015 06:11

rosen_er написа:
Pavlin написа:Не е и грешка надписа не е АТМ,а точно АТИ (Върбан може да обясни защо) но доколкото знам това обозначени за техническо имерване на атмосфери и меренето не започва от "0" ,а от "1" .Имаше какво точно значи съкращението.
АТИ - АТмосфер Избыточного [давления]. Като правило, манометрите са градуирани точно така. Даже и да пише АТМ, или МПа, или квото и да е, нулата е при атмосферно налягане. Под атмосферното налягане е отрицателната област, до -1.

АТА - АТмосфер Абсолютного [давления]. Това обозначение се използва, когато се измерват малки налягания около атмосферното. Тогава нулата е абсолютен вакуум, а 1 атмосфера - при налягане 760 милиметра живачен стълб, или една техническа атмосфера. Отрицателни налягания по тази система няма.

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Колекцията на the collector

Мнение от the collector » 18 май 2015 14:18

Росен пусна снимките в руския форум и руснаците също са на различни мнения. Един казва, че с този цвят на маркерите е виждал четири часовника, друг казва, че не е истински циферблата... icon_crazy
Да се чуди човек на какво дя вярва и коя информация е истинска. Пред мен си остава въпроса, че няма логика някой да ги прави и все още да не е започнал да търгува с това. Отделно ако са успели да направят такова добро изпълнение на циферблата, едно тониране на цвета ли ги е затруднило толкова?! Ако не се лъжа, някой изрази съмнение относно стрелките. Е, как нагласиха цвета на стрелките, а на маркерите не са успели?
За момента ще спра да си блъскам главата, ще подменя само машината и ще оставя часовника в този му вид. :lol:
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Полет Амфибия...

Мнение от Pavlin » 18 май 2015 14:19

Да се върнем на темата:
Съмненията ми за коронката бяха свързани с това че часовника се води 23 камъка, а те не са с такава на винт. След обстойна проверка в нета, продължавам да твърдя че на колектора часовника не е съвсем изряден.
Категорично отхвърлям версията за преходен модел- това все пак е стоманена каса, да се подготви производството на нова и веднага след това да се появи друга- не ми се вярва. Да е циферблат или стрелки мога да се съглася.
Защо си мисля че надписа е препечатван: защото всичко- каса с дълги лъгове(такава с 23 камъка не съм виждал), светъл лум(срещат се уж и 2616.2H, ама съмнейшън нещо), коронка на винт са характеристики за 2616.1H, тоест 30 камъка.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Колекцията на the collector

Мнение от Pavlin » 18 май 2015 14:20

the collector написа:Росен пусна снимките в руския форум...
Не трябваше да бърза с тема в руския форум, нека видим само до къде ще стигнем. Преповтаряйки чужди мнения всеки може.
the collector написа:... Пред мен си остава въпроса, че няма логика някой да ги прави и все още да не е започнал да търгува с това. Отделно ако са успели да направят такова добро изпълнение на циферблата, едно тониране на цвета ли ги е затруднило толкова?!...
Никой не споменава новодел циферблат, аз имам съмнения относно надписа "Полет 23 камъка"!

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Полет Амфибия...

Мнение от the collector » 18 май 2015 14:23

Нека да видим и там мненията-по този начин можем да потвърдим или отхвърлим някои наши тези.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Полет Амфибия...

Мнение от the collector » 18 май 2015 14:23

Pavlin написа:Да се върнем на темата:
Съмненията ми за коронката бяха свързани с това че часовника се води 23 камъка, а те не са с такава на винт. След обстойна проверка в нета, продължавам да твърдя че на колектора часовника не е съвсем изряден.
Категорично отхвърлям версията за преходен модел- това все пак е стоманена каса, да се подготви производството на нова и веднага след това да се появи друга- не ми се вярва. Да е циферблат или стрелки мога да се съглася.
Защо ти мисля че надписа е препечатван: защото всичко- каса с дълги лъгове(такава с 23 камъка не съм виждал), светъл лум(срещат се уж и 2616.2H, ама съмнейшън нещо), коронка на винт са характеристики за 2616.1H, тоест 30 камъка.
Тук обаче, опираме до тезата на Росен, за дебелината на машините и невъзможността едната машина да се натика в тази каса.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Полет Амфибия...

Мнение от Pavlin » 18 май 2015 14:43

Разликата във височината на механизма е твърде възможно да се обере от по дълбокия капак за 2616.2H

Някой от тези надписи да прилича на нашият или да е със светъл лум?

Изображение

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Полет Амфибия...

Мнение от the collector » 18 май 2015 15:11

Pavlin написа:Разликата във височината на механизма е твърде възможно да се обере от по дълбокия капак за 2616.2H

Някой от тези надписи да прилича на нашият или да е със светъл лум?

Изображение
Да, тук основната разлика е в изписването на "Л".
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Полет Амфибия...

Мнение от the collector » 18 май 2015 15:17

От всичко написано до момента, се получи следната картина:
1. Оригинални каса и коронка (на винт с обратна резба) за 30 камъков Полет
2. Циферблат под голяма въпросителна и клони към новодел
3. Стрелките са оригинални и руснак беше писал, че са за 23 камъков Полет
4. Машина 2627, която изобщо не е вкарвана в тези часовници
5. Оригинален безел
6. Оригинален капак (не мога да се сетя дали този е за 30, за 23 камъков или става и за двата icon_crazy )
Извода е, че притежавам някакъв странен хибрид, обаче изглежда много готино! lol2 :banana
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Полет Амфибия... Poljot amphibian

Мнение от Pavlin » 18 май 2015 15:33

Ако аз съм прав, ще се окаже че е по ценен часовник от това което си купил първоначално.

Аз твърдя че това е 100% 30-камъкова Амфибия с препечатван надпис.
Циферблата не е новодел, според мен е оригинален, точно за такъв часовник, не за 23 камъков въпреки че някъде сте били гледали подобна комбинация lol2

Остава да си върнеш надписа и машината- 2616.1H

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Полет Амфибия...

Мнение от rosen_er » 18 май 2015 15:40

Pavlin написа:Да се върнем на темата:
Съмненията ми за коронката бяха свързани с това че часовника се води 23 камъка, а те не са с такава на винт. След обстойна проверка в нета, продължавам да твърдя че на колектора часовника не е съвсем изряден.
Категорично отхвърлям версията за преходен модел- това все пак е стоманена каса, да се подготви производството на нова и веднага след това да се появи друга- не ми се вярва. Да е циферблат или стрелки мога да се съглася.
Защо си мисля че надписа е препечатван: защото всичко- каса с дълги лъгове(такава с 23 камъка не съм виждал), светъл лум(срещат се уж и 2616.2H, ама съмнейшън нещо), коронка на винт са характеристики за 2616.1H, тоест 30 камъка.
Ето да видиш каса с дълги лагове за 23 камъкова :wink:
Изображение
и в каталога ,да не кажеш ,че са само снимки :wink:
Изображение
С три вида капаци:
Изображение
Има два шрифта ранен и късен на надписите(признавам,че не бях забелязал "Л" на часовника на Колектор :redface )
Ето паспорт на Полет Амфибия 2616.2Н с 20кг/см квадратен-20 атм
Изображение
Ето двата вида коронки:
http://forum.watch.ru/showpost.php?p=72 ... tcount=243" onclick="window.open(this.href);return false;
Коронка на винт също ще покажа ако има смисъл,но нямам време в момента.
Такава каша е с всички компилации ,че едва ли можем по косвени факти да стигнем до категоричен резултат.
Но....много искам и аз да има възможността да се "червя" с такъв "сбиртак".Много!

П.П. Забравих!Проверено от колега от руския форум-машина 2616.2Н не може да влезе в каса на 30 камъков Полет Амфибия.Капакът не може да се затвори.Нужен му е около 1мм.
Нямам как лично да го проверя n_sad
Последна промяна 1 на rosen_er, променена общо 18 пъти

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Полет Амфибия... Poljot amphibian

Мнение от Pavlin » 18 май 2015 15:51

На снимката с трите часовника нито единият не е с дълги лъгове, двата крайни са по ранни, но по късни от този на колектора, този в средата е още по късен.

Снимките от каталога няма да ги коментирам, може да се сетиш защо :) Първият е 2616.1Х, а вторият?
Капака го споменах защото е 200м, да наблегна че това бие на 30-камъкова, а не на 23,

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Полет Амфибия... Poljot amphibian

Мнение от rosen_er » 18 май 2015 15:56

Вторият 2616.2Н от преходната серия и още не са направили циферблата с надпис 23 камъка :wink:

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”