Полет Амфибия... Poljot amphibian

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Колекцията на the collector

Мнение от the collector » 17 май 2015 17:21

rosen_er написа:И ето какво има колега от руския форум.Качвам го без да знам историята (може пък да са новодели),но като пример за такава каса, с такъв капак, с такава корона + машина 23 камъка.Но цифер и стрелки ...няма за съжаление :mrgreen:
http://forum.watch.ru/showpost.php?p=65 ... tcount=208" onclick="window.open(this.href);return false;
Аууу...това "новодел" ми се заби като нож! lol2 Думите "ню олд сток" ми се нравят повече. :lol:
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Колекцията на the collector

Мнение от rosen_er » 17 май 2015 17:26

А бе още 3-4 поста и .....ще го покажа в "Съботните ........" lol2

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Колекцията на the collector

Мнение от the collector » 17 май 2015 17:29

rosen_er написа:А бе още 3-4 поста и .....ще го покажа в "Съботните ........" lol2
Може да ме видиш в Събота на битака, седнал върху чаршаф на земята и да викам, "Тънко му искам бе, бате-само 10 лева!" lol2
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Колекцията на the collector

Мнение от rosen_er » 17 май 2015 17:36

the collector написа:Някъде в каталозите присъства ли изобщо, снимка на 23 камъков Полет?
В този от 1977 година има с 2616.2Н (отваряйте с "преглед на изображението" за по-го0лям размер)
Изображение
И за капаците като "летоброене" :) :
starina;1060562 написа:Не озадачивайте себя поисками такой крышки (верней её прообраза, т.к на фото - лазерная, или какая там, гравировка) для российского "полета-дельфина". Такие, с изображением наездника на дельфине и надписью 20 АТИ крышки шли к ранним 23 кам советским полетам амфибия с массивным корпусом (подушка). Затем надпись на них сменилась на 10АТИ, затем на 100 м. А на советские полеты амфибия в таком корпусе как ваш параллельно с упомянутыми крышками ставили гладкие номерные крышки и крышки с надписью "водонепроницаемые".

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Колекцията на the collector

Мнение от the collector » 17 май 2015 17:59

rosen_er написа:
the collector написа:Някъде в каталозите присъства ли изобщо, снимка на 23 камъков Полет?
В този от 1977 година има с 2616.2Н (отваряйте с "преглед на изображението" за по-го0лям размер)
Изображение
И за капаците като "летоброене" :) :
starina;1060562 написа:Не озадачивайте себя поисками такой крышки (верней её прообраза, т.к на фото - лазерная, или какая там, гравировка) для российского "полета-дельфина". Такие, с изображением наездника на дельфине и надписью 20 АТИ крышки шли к ранним 23 кам советским полетам амфибия с массивным корпусом (подушка). Затем надпись на них сменилась на 10АТИ, затем на 100 м. А на советские полеты амфибия в таком корпусе как ваш параллельно с упомянутыми крышками ставили гладкие номерные крышки и крышки с надписью "водонепроницаемые".
Извода какъв е? Всякакви сглобки и развъртане на части. icon_crazy
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Колекцията на the collector

Мнение от rosen_er » 17 май 2015 18:09

Извод -всеки за себе си :) Не чупи часовника в яда си,утре ще мина да го "спася" :redface

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Колекцията на the collector

Мнение от the collector » 17 май 2015 18:23

rosen_er написа:Извод -всеки за себе си :) Не чупи часовника в яда си,утре ще мина да го "спася" :redface
Машината трябва да е 2616.2Н. Съмнява ме циферблата да е новодел, но като го разглобя и му видя гърба, ще е напълно ясно. :D Има един силен довод, който изтъкнах на Павлин в тази насока. Ако някой беше започнал да прави такива добри новодели, мислите ли, че целият нет нямаше да е заринат с тях? Ако правиш новодели на този циферблат, ще продаваш, защото цените им няма да са изобщо ниски и ще има сериозен пазар. Виждате, че новоделите на де луксове, сигнали и прочие са под път и над път.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Колекцията на the collector

Мнение от Pavlin » 17 май 2015 19:26

Съмненията ми са само за надписа "23 камней", не че е новодел. Но това ще стане ясно като го разглобиш и видиш крачетата.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Колекцията на the collector

Мнение от rosen_er » 17 май 2015 19:41

Не виждам логика за такъв вариант.Полет 30 камъка е практически "ненамираем" (б*си думата )
така,че да "съсипеш" циферблат от такъв часовник за да получиш такъв за 23 камъков не ми изглежда вероятно.
Всичко в тази комбинация (заден капак 20АТИ,вид на коронката,дизайн на цифера) ме кара да мисля за един може би преход от Полет Амфибия 30 камъка към Полет Амфибия 23 камъка.Все пак първият присъства в каталога от 72 година,а втория се появява чак в каталога от 77 година . Но това са само предположения подкрепени от коментара на колегите от watch.ru за по ранния вариант на Полет 23 камъка с водоустойчивост 20АТИ.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Колекцията на the collector

Мнение от Pavlin » 17 май 2015 21:07

Роска- ти който си проповедника на автентичността, приемаш ли за истина толкова много вариации на часовник, който дори не е бил за свободна продажба!?
Днес пиша само от телефона и не мога да си изразя мисълта. Ще прочета темата в руския форум и пак ще се включа :mrgreen:

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Колекцията на the collector

Мнение от rosen_er » 17 май 2015 21:17

Четох,четох ....много вариации има.И аз се изненадах.

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Колекцията на the collector

Мнение от the collector » 18 май 2015 01:16

Четох на руснаците темата за Полетите и показват даже това:

Изображение
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Колекцията на the collector

Мнение от varban » 18 май 2015 06:11

rosen_er написа:
Pavlin написа:Не е и грешка надписа не е АТМ,а точно АТИ (Върбан може да обясни защо) но доколкото знам това обозначени за техническо имерване на атмосфери и меренето не започва от "0" ,а от "1" .Имаше какво точно значи съкращението.
АТИ - АТмосфер Избыточного [давления]. Като правило, манометрите са градуирани точно така. Даже и да пише АТМ, или МПа, или квото и да е, нулата е при атмосферно налягане. Под атмосферното налягане е отрицателната област, до -1.

АТА - АТмосфер Абсолютного [давления]. Това обозначение се използва, когато се измерват малки налягания около атмосферното. Тогава нулата е абсолютен вакуум, а 1 атмосфера - при налягане 760 милиметра живачен стълб, или една техническа атмосфера. Отрицателни налягания по тази система няма.

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Колекцията на the collector

Мнение от the collector » 18 май 2015 14:18

Росен пусна снимките в руския форум и руснаците също са на различни мнения. Един казва, че с този цвят на маркерите е виждал четири часовника, друг казва, че не е истински циферблата... icon_crazy
Да се чуди човек на какво дя вярва и коя информация е истинска. Пред мен си остава въпроса, че няма логика някой да ги прави и все още да не е започнал да търгува с това. Отделно ако са успели да направят такова добро изпълнение на циферблата, едно тониране на цвета ли ги е затруднило толкова?! Ако не се лъжа, някой изрази съмнение относно стрелките. Е, как нагласиха цвета на стрелките, а на маркерите не са успели?
За момента ще спра да си блъскам главата, ще подменя само машината и ще оставя часовника в този му вид. :lol:
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Полет Амфибия...

Мнение от Pavlin » 18 май 2015 14:19

Да се върнем на темата:
Съмненията ми за коронката бяха свързани с това че часовника се води 23 камъка, а те не са с такава на винт. След обстойна проверка в нета, продължавам да твърдя че на колектора часовника не е съвсем изряден.
Категорично отхвърлям версията за преходен модел- това все пак е стоманена каса, да се подготви производството на нова и веднага след това да се появи друга- не ми се вярва. Да е циферблат или стрелки мога да се съглася.
Защо си мисля че надписа е препечатван: защото всичко- каса с дълги лъгове(такава с 23 камъка не съм виждал), светъл лум(срещат се уж и 2616.2H, ама съмнейшън нещо), коронка на винт са характеристики за 2616.1H, тоест 30 камъка.

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”