Москва

bukoev
Специалист
Reactions:
Мнения: 567
Регистриран: 08 фев 2014 19:36

Москва

Мнение от bukoev » 22 фев 2015 16:23

Показвам ви една малка Москва много симпатична снимана върху една забележителност кулата Останкино в Москва,сувенир радио добра комбинация за ценители :D
Изображение

Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Москва

Мнение от Seikosha » 19 юли 2016 14:57

Сестри Кушлеви :)


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
мераклия
Напреднал
Reactions:
Мнения: 484
Регистриран: 21 юли 2012 14:18

Re: Москва

Мнение от мераклия » 21 юли 2016 21:38

Лекичко завиждам . icon_clap

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Москва

Мнение от Seikosha » 21 юли 2016 23:02

Е,щом не е много :lol: Подготвям и още една, та да станат квартет Димов :D Пък после ще видим и за квинтет. :b
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

kostabo
Напреднал
Reactions:
Мнения: 361
Регистриран: 29 дек 2016 17:50
Местоположение: Кюстендил

Re: Москва

Мнение от kostabo » 22 юни 2017 17:31

Една прекрасна Москва в автентичния си вид, ако не се брои стъклото. Касата показва известна умора, но според мен повечето следи са от времето, тъй като отдолу е добра.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Тука е така...

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6193
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Москва

Мнение от atanweb » 19 апр 2018 20:02

Днес една Москвичка
Изображение
Изображение
Току що съживена.
Беше с криво стъбло на вилицата на анкера. След профилактика литна, но баланса често не искаше да влезе в анкерната вилица след леко разклащане или вибрация на механизма. След проверка установих, че беше с криво стъбло и леко го надигнах към баланса. Сега работи добре. За съжаление не е с така красивата и характерна секундна стрелка за Москва. И така радва. Сега е с нов плексиглас. Имам цяло плик с размер 262 за Москва. Докато ги изхарча ще се видя в зор.
Ах, че е приятно в края на деня да подкараш един стар часовник...
Поздрави на всички!
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3009
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Москва

Мнение от stepona555 » 29 май 2020 19:21

Тази Москва , ако е всичко в нея московско , възможно ли е да има радий?
Един еспанец ме посъветва , като я видя да не съм я пипал , че била много радиоактивна за граждански часовник.
На което аз контрирах а ти на 1 май 86 след манифестацията марули яде ли , че да ме плашиш с облъчване.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Не знам какво има предвид на мен само жълтия пояс на маркерите ми изглежда странен , но ако е радий значи стрелките също трябва да имат пълнеж , може да са сменени докато са месили каймата.
МИшо е показал подобна със светещи стрелки .

Изображение

Та въпроса е да я подарявам ли на жената да ми свети нощем или да си спи в кутията с другите.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3863
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Москва

Мнение от rosen_er » 29 май 2020 19:55

Прав е този път еспанеца.Не го ближи този часовник
Стрелките не са оригиналните за модела,нещо такова трябва да са (без секундната):
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3009
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Москва

Мнение от stepona555 » 29 май 2020 21:02

А тоя зим 2608 вътре с 15 камъка , не отговаря много на надписа 16 на цифера
Изображение

saiclabs
Reactions:
Мнения: 80
Регистриран: 18 окт 2020 11:17

Re: Москва

Мнение от saiclabs » 25 окт 2020 17:17

Единствената от марката,която притежавам:

Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6193
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Москва

Мнение от atanweb » 25 окт 2020 21:05

Единствана ама какво мекраме в средата има, чак уютно ти става, като ,че си в някоя московкса квартира до театър Вариете.
Изображение

saiclabs
Reactions:
Мнения: 80
Регистриран: 18 окт 2020 11:17

Re: Москва

Мнение от saiclabs » 25 окт 2020 21:17

atanweb написа:
25 окт 2020 21:05
Единствана ама какво мекраме в средата има, чак уютно ти става, като ,че си в някоя московкса квартира до театър Вариете.
Чудно е, щеше да е още по-чудно и ако е с оригинална секундна стрелка, ама нейсе...

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1156
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Москва

Мнение от ivan_p_uzunov » 29 яну 2021 23:42

Изображение
Нека да я сложа в правилната графа ! Според мен е чудесна ,дано да се хареса и на аудиторията . От два дена е при мен и не мога да и се нарадвам .

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Москва

Мнение от Seikosha » 30 яну 2021 01:44

От любимите ми мъници, страшно си падам по тях. Имат изключотелно винтиж излъчване. Тази е направо минт n_thumbsup
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
tzetz
Reactions:
Мнения: 66
Регистриран: 25 юни 2020 22:40

Чес

Мнение от tzetz » 10 юни 2021 14:09

stepona555 написа:
29 май 2020 19:21
Тази Москва , ако е всичко в нея московско , възможно ли е да има радий?
Един еспанец ме посъветва , като я видя да не съм я пипал , че била много радиоактивна за граждански часовник.
На което аз контрирах а ти на 1 май 86 след манифестацията марули яде ли , че да ме плашиш с облъчване.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Не знам какво има предвид на мен само жълтия пояс на маркерите ми изглежда странен , но ако е радий значи стрелките също трябва да имат пълнеж , може да са сменени докато са месили каймата.
МИшо е показал подобна със светещи стрелки .

Изображение

Та въпроса е да я подарявам ли на жената да ми свети нощем или да си спи в кутията с другите.
Часовниците с радий са характерна особеност на 50те години и в зависимост от модела и количеството светомаса използвано "светят" в една или друга степен. Кои по-малко, кои повече.
Таз специално Москва като и гледам цифера и потъмнелите маркери 99% е радиоактивна. Макар че някой е сменил стрелките, които принципно са запълнени плътно с радий, и цифера си сериозен източник. В Москва моделите радият изобщо не е щаден и "светят" на контакт със стълкотона чсовника и на общо измерване бета+ гама някои и до 60 микросиверта в час, при норма от 0,08-0,22 естествен фон. Това е в много пъти повече. Но това не означва, че трябва да ги копем в задния двор.
Просто трябва да се отнасяме с внимание. Особено при счупване н стъкло и падане.
Радият е основно бета лъчител и дори стъклото задържа част от лъчението, а отзад механизма и задният капак намаляват две трети от мощността, измерена отпред. На 40-50 см от часовника тази мощност на дозата едва се засича от дозиметъра. т.е. тя не предствлява дирекнта опасност за носещия (освен ако не се взираме в него дълго и отблизо или го държим до главата си дълги периоди от време). Единият проблем с радия е, че той остава активен за 1200 години, преди да намалее силата му наполовина. Вторият проблем с него е, че един от продуктите на разпад е благородният газ Радон, който е сред основните причинители на рак на белия дроб в световен мащаб, той е алфа лъчител с голяма енергия. Това на обикновен език онзачава, че ако ателето или стаичката ни е малка, с лошо проветрение, и там държим постоянно 30на + радиеви часовници, наистина съществува риск от поглъщани дози радон. Радонът много бързо излита при проветряване и като цяло един-два часовника в колекцията в голяма стая не би предствлявал проблем.
Но от друга страна, при профилактика на такъв часовник, разглабяне, счупване на стъкло, съществува опасност микропрашинки светомаса да бъдат вдишани, което вече е по-сериозен проблем защото вкарваме бета частициа, която ще облъчва постоянно зоната в която е попаднала. Когато радиевата светомаса се сменя с нерадиоактивна процедурата се прави под вода, за да се предотвратява разпрашаване. В руски форум бях чел за часовникар, който се разболял поради факта, че в тясното ателие държал на стената зад гърба си военни часовници, с много радий и голяма мощност на дозата и така с часове на ден бил в пряк контакт с източниците.
При пращане зад граница на такива часоници, те трябва да се увият в няколко пласта фолио, за да не активират радиационните детектори по границите, което ще доведе до конфискуване на пратката.
Това е на теория, на практика много хора си живеят по света в контакт с различни видовете радиация и на много от тях изобщо това не се е отразило. Човешкият организъм е приспособим чрез изграждането на резистентност и е способен да оцелява в много и различни опасни или вредни среди :)
Но винаги е хубаво да имаме едно наум. Камо ли пък да ги ближем :) :banana
Конкретно на въпроса - не го давай на жената - дръж си го в кутията и го носи по икиндия уикендите за следобед-два на седмица :)
Жал ми става, като си помисля, как един ден, когато ме няма, жена ми ще продава часовниците ми, на цените на които съм й казал, че съм ги купил...

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”