Красоти...

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Красоти...

Мнение от rosen_er » 14 мар 2015 12:30

Тръгнахме да си даваме частни примери.Със сигурност са много и са интересни.На много от тях може би ще намерим отговор,на още повече - не.
В началото на темата имах една основна мисъл.Ето тази:
rosen_er написа:Много пъти съм разглеждал ,ползвал,цитирал и трите визирани колекции.И в трите има часовници ,които не са в оригинален вид,обаче.....И то доста.Така,че добре е поне от два различни източника да черпим инфо ,когато се наложи.
Да ползваме ,колкото може повече източника. И да не се доверяваме сляпо на показаните в колекциите часовници,само защото са големи колекции на големи колекционери.Защото, какво да мислим,ако в две от трите цитирани колекции има еднакво окомплектовани часовници,а в трета по друг начин,но пък съвпада с описанието в каталога?

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Красоти...

Мнение от storyteller » 14 мар 2015 12:38

Да, но в каталога няма 2615 с 30 камъка, нито 2427.Н с 32. И въпреки това не са ментета, защото не вярвам някой да може да ги е направил в работилничката си. (макар че като се замисля... Невене, я си признай :)

За Урал с механизъм 36 мм - ами не би трябвало да се произвежда, съгласно действащия ГОСТ от 1958 г нататък. Но го има.

Изображение

За Амфибията - макар това да не е толкова важно - не е само цвета, дето все пак ми лилавее, а не жълтее. И черният безел е, дето се появява масово чак две поколения амфибии по-късно.

Затова смятам, че каталозите не покриват всичко, относително точни са, но само относително и има много, много часовници, които не са указани там. Ако часовникът е както по каталог - добре, ако не е - да видим дали има прецеденти и ако има, значи е автентичен.
Ако пък ви попадне часовник, за който се чудите дали е автентичен - не го пипайте, освен ако не сте много, много сигурни. И снимайте оригиналната покупка за всеки случай.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Красоти...

Мнение от rosen_er » 14 мар 2015 12:44

storyteller написа: За Амфибията - макар това да не е толкова важно - не е само цвета, дето все пак ми лилавее, а не жълтее. И черният безел е, дето се появява масово чак две поколения амфибии по-късно.
А,тук грешиш.Този черен безел не е това за което го мислиш.Това ,което съм чел е ,че това е алуминиев безел ,предшественик на хромираните месингови.Виж,че дори разграфяването му се различава от тези,на които го оприличаваш.
Ще потърся източника и ще го кача.
Ето тук става дума:
http://forum.watch.ru/showthread.php?t=134527" onclick="window.open(this.href);return false;

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Красоти...

Мнение от storyteller » 14 мар 2015 12:49

Добре, за цветовете може да спорим - лилаво ли е, жълто ли е, черно ли е, алуминиево лъскаво ли е. Аз виждам на картинката лилаво и черно, но нека ти да си прав и да е жълто плюс алуминий. Няма да споря с моите диоптри.
Но за думичките, цифрите и милиметрите, които оспорват съществуването на реални часовници, няма как да се разминаваме, нали?

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Красоти...

Мнение от storyteller » 14 мар 2015 13:28

Уф, голям конфуз. Тръгнах да отговарям на мнението на Росен, а някак се оказа, че съм го изтрил - нали имам права на модератор. Беше в смисъл, че все пак е прав за черната (според мен лилава) Амфибия.
Росене, би ли могъл да го повториш? Много се извинявам, хич не ме бива с тези компютри. Като извинение - признавам всичко, което поискаш за тази Амфибия, стига да не ме караш да се разделям някоя от моите :).

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Красоти...

Мнение от rosen_er » 14 мар 2015 13:34

Ех как ме ограничи в избора. :lol:
storyteller написа:Добре, за цветовете може да спорим - лилаво ли е, жълто ли е, черно ли е, алуминиево лъскаво ли е. Аз виждам на картинката лилаво и черно, но нека ти да си прав и да е жълто плюс алуминий. Няма да споря с моите диоптри.
Но за думичките, цифрите и милиметрите, които оспорват съществуването на реални часовници, няма как да се разминаваме, нали?
В отговор на горният пост бях написал:
С това съм съгласен. n_thumbsup От линка,който съм дал , Амфибията наистина изглежда е била с черен циферблат и по-старият тип алуминиев безел.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Красоти...

Мнение от rosen_er » 14 мар 2015 14:48

Ето показани и лилави и ....направо препратка към заглавието :"Красоти" icon_crazy
http://f5.s.qip.ru/KhHNqQoo.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение Изображение

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Красоти...

Мнение от storyteller » 14 мар 2015 14:52

Добре. Щом за другото не спориш, за Амфибията съм готов да отстъпя.
А впрочем, процесът на изработване на рекламни брошурки аз си го представям горе-долу като Върбан. С допълнителен нюанс - че са представяли и неща, които биха искали да направят, или са планирали да направят, или са включвали в разни петилетни обещания.
Както Ванечка Ерофеев - "от време на време ние им изпращахме обещания, а те на нас премиални пари за пиене".

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Красоти...

Мнение от rosen_er » 14 мар 2015 15:03

Не знам .С рекламни брошури може и така да е било.Но голяма част от Каталозите са с данни за оформлението,машината,материал на касата,цвят на циферблат и маркери,вид и материал на стрелки и т.н. и т.н. Освен това са и преведени,понякога на повече от един език.Това говори за предложения на външни пазари - едва ли биха си позволили волности да правят реклама на нещо ,което няма да произвеждат.А и няма смисъл.
Ето затова харесвам руските часовници.Никога "картинката" за тях няма да бъде завършена на 100%.Все ще има нещо,което да ни изненада. :wink:

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Красоти...

Мнение от the collector » 14 мар 2015 16:40

Щом не може да се постигне консенсус относно външният вид на часовниците, тогава аз ще си държа, че моят си е истински. :) Уникат! Унгарска сглобка. ;)

Изображение
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Красоти...

Мнение от rosen_er » 14 мар 2015 16:47

Твоят дори са три часовника lol2 .Обаче красив,две думи няма icon_clap

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Красоти...

Мнение от the collector » 14 мар 2015 18:06

rosen_er написа:Твоят дори са три часовника lol2 .Обаче красив,две думи няма icon_clap
Остави майтап, но наистина е 3 в 1. :yahoo
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Красоти...

Мнение от storyteller » 14 мар 2015 18:07

the collector написа:Щом не може да се постигне консенсус относно външният вид на часовниците, тогава аз ще си държа, че моят си е истински. :) Уникат! Унгарска сглобка. ;)

[
icon_clap щом това е изводът, до който сте стигнали след цялата дискусия icon_clap

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Красоти...

Мнение от Pavlin » 14 мар 2015 18:59

Неосъществяването на производство на даден модел не прави каталога неправдоподобен. Също така и техническата грешка на редактора, като случая със Славата.

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”