Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 3 от 5   [ 73 мнения ]
Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Слава 2409?!
МнениеПубликувано на: 30 Апр 2015 07:53 
Специалист

То и този на Диран е споменаван на няколко места :wink:
От 10 кладенеца вода носиш,но .........малко като историята с чудовището Неси.
Стига показва машини.Приех ,че са съществували,няколко пъти го споменах n_thumbsup . И?
Не са моя теза механизмите.Моята теза е ,че липсват часовници с тези механизми.Търси часовник.В "тънка" каса.От '60 години.Още поне един .
Ако откриеш доказателство за физически съществувал часовник (хайде бе :o тази Слава 2409 се оказа несравнимо по-рядка от Полет 2200 или Ракета 3031.От тях поне има показани по някой друг часовник :mrgreen: ) ще ми бъде приятно да го видя и да се съглася с всичко ,което изрови и опитваш да докажеш.Все си мислех,че Слава са масови часовници......произвеждани ако не в милионен ,то със сигурност в шест цифрени тиражи.От всичките им калибри и модели.И е факт,че непрекъснато се срещат доказателство за това.Само от часовници Слава калибър 2409 никаква физическа следа ......къде са???

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Апр 2015 08:35 
Moderator
Аватар

Мужские наручные часы от предния ми постинг означава не механизъм, а часовник :p

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Апр 2015 08:56 
Специалист

Но само е споменат.Следва рисунка на съставните части на механизма и принципа на действие.Да има тип каса,дизайн циферблат,стрелки.....даже и нарисувани?Няма! Не им е мястото на тези неща в подобна книга.И в книгата има само рисунки .А рисунки и на извънземни съм виждал :mrgreen:
Снимка!!!
Спирам докато не се покаже снимка на такъв часовник,че едно и също дъвчем n_sad
Сам си омръзнах n_sad

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Апр 2015 11:04 
Site Admin

Вземи си изневери тогава като си си омръзнал- приеми че има такъв часовник :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юни 2015 10:16 
Специалист

Изображение Изображение
В предишните ни спорове цитирахме колега от друг форум датирал този модел Слава като произведена през '80-те години.Забравих вчера в моята тема да спомена ,че на капака има надпис от часовникар за ремонт или профилактика от VIII.73 г. .Това означава около десетина години по-стар модел .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юни 2015 11:21 
Moderator
Аватар

Трябва да се отбележи, че твойта девятка е с надписи на латиница. Така че не е баш същата, друго оформление е.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юни 2015 11:49 
Специалист

Така е. И маркировката на моста е на латиница - SU.
Изображение
Не намирам в "пространството" друга с надписи на латиница.С кирилица има 3-4 показани.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юни 2015 14:06 
Moderator
Аватар

rosen_er написа:
Нямам представа.Но всичко в един единствен известен екземпляр (когато се говори за промишлено производство) ми се струва съмнително.Може да е всичко.

lol2 lol2 lol2

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юни 2015 15:22 
Специалист

А,"не нам с такой пинизам" :mrgreen: ....не вади отделни фрази само. nono
Защото :
rosen_er написа:
.........

П.П. В друг форум са показани двата известни часовника Слава 2409.Вторият самият автор е датирал така:Slava 2409 from 80-th
http://forums.watchuseek.com/f10/slava- ... 43121.html
Така вече по - бих се съгласил................
Бих приел втория коментиран часовник за един преход между производството на завода.
....................

rosen_er написа:
...........Които по някакъв начин с този калибър и под различни серии се произвеждат и до днес.При това съвсем планово ,а не :"когато няма части за календара на 2414...." .
И в тази последователност на мислите - да,бих се "съгласил" с този часовник.Докато към първият имам сериозни съмнения.
.............

Така,че тази "девятка" ,както и викаш,съм я признал в спора ни.И намерих реален такъв часовник.
Не признавам този от '60-те години в "онази" каса.Твой ред е да го намериш и да ми затвориш устата :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юни 2015 18:38 
Moderator
Аватар

Че твоя да не е такъв?
Има две-три девятки Слава, СДЕЛАНО В СССР. Не знам, какво има под двете звезди на твоя, ама долу ясно пише MADE IN USSR.

После, мен няма за какво да ме агитираш за съветската власт - аз всички ги признавам за реални, нищо че ги има само по един екземпляр и ги няма в каталог. Ти твърдиш, че ако липсва в каталог, е малко един часовник, трябва и втори.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юни 2015 19:26 
Специалист

varban написа:
Че твоя да не е такъв?
Има две-три девятки Слава, СДЕЛАНО В СССР. Не знам, какво има под двете звезди на твоя, ама долу ясно пише MADE IN USSR.

После, мен няма за какво да ме агитираш за съветската власт - аз всички ги признавам за реални, нищо че ги има само по един екземпляр и ги няма в каталог. Ти твърдиш, че ако липсва в каталог, е малко един часовник, трябва и втори.

Такъв е,такъв :)
Изображение Изображение
Според теб какво пише под ** ,като ги гледаш тези два часовника един до друг?И двата в позлатена каса,за да не се хванеш и за това (Секундната не гледай,аз я сложих ,че липсваше . Нямах същата ,но ще го поправя).Продавача има и в хромирана каса същият часовник:
Изображение
Точно това ,което пише на всяка експортна Слава.А се потвърждава и от това ,което пише на машината:
Изображение
Попаднал съм на експортен часовник Слава 2409 от същият модел.Какво да правиш - късметче :redface
Така ,че към споменатите 2-3 от теб прибави и този и ще станат 3-4 :lol:
Виж "другият" е сам-саменичък.
И да твърдя,че "Една птичка пролет не прави" n_sad

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юни 2015 20:08 
Moderator
Аватар

Това как да го разбирам? Понеже в каталозите се дават циферблати или на латиница, или на кирилица, ти ги смяташ за еднакви?!

Различни са, вервай ми!
Oт клишето за тампон-печат на Слава няма как да излезе Slava ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юни 2015 20:46 
Специалист

Разбира се ,че като говорим за модел и дизайн са еднакви часовници.Единият за вътрешният пазар,другият за експорт.
varban написа:
Oт клишето за тампон-печат на Слава няма как да излезе Slava ;)

Да, така е и не е нужно .Разликата е само и единствено в надписите .Единият надпис е превод на другия.Всичко останало:шрифт и цвят на цифрите,тип маркери,цвят на циферблат,разположение на надписите,стрелки,тип каса......а бе всичко е 1:1.Просто различни партиди,за различни пазари.Примери милиони ......
Ако вземем един пример с механизми :
Изображение Изображение
Това различни машини 2414 ли са?Само заради езика на който са изписани маркировките?
Не мисля.
За какво е спорът всъщност??
За това дали часовникът ,който ми попадна е Слава 2409 от вторият известен тип ли?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юни 2015 21:14 
Moderator
Аватар

Не е спор. Просто отразявам аргументите ти огледално.
Модел, дизайн - това са понятия от каталози. А часовникът е твърд, зрим и груб (или нежен, както се случи).
Каталогът е от хартия, че и на файл, както са повечето.
Каталог производство не прави, иска организация, инструмент. Иначе няма как хартията да стане на двеста части от разни стомани, цветни метали, пластмаса, 21 рубина и малко боя и лак.

Тези двата, Слава и Slava, са еднакви, с изключение на циферблатите. Значи разглеждаме само тях, другото е заимствано от валовото производство.

Какво, като са с еднакъв дизайн циферблатите? Нали са различни? Не може да са правени с една матрица. Имало е друга, за износ. Е, как да няма поне още един такъв експортен, а? В целокупния интернет, и само един?

Това ти питаше за Слава-девятка делукс. Ама то е същото и за всеки един друг. Разлика няма.

Аз не мисля като теб. Смятам и твоя, и Слава делукс за заводски екземпляри. А това, че ги няма в каталозите - много важно! Това, че до нас е достигнал само по един екземпляр, е печално. Ама поне един има! И има доказателства, че е имало и други. За делукса - писано е в книги. И това е единствения 2409 от шейсетте години. С тогавашната естетика, по тогавашната мода на тънки часовници, сходен с подобни тънки модели както на другите заводи, така и на 2 МЧЗ.

За твоя - ами аргумент са именно тези, които са с цифер на кирилица. Защо да не са пуснали в серия и за износ, след като има вариант за вътрешния пазар. Е, не са известни други... то до вчера и твоя не беше известен, ама съмнение в мен не предизвика.
А че ги няма в каталозите - ами толкова по-зле за каталозите.

Росен> За какво е спорът всъщност??

Това не е спор, това е доказателство от обратното ;)
Или ако предпочиташ, довеждане на аргументите на противника в спора до края, за да се покаже абсурдността им. В случая просто ги приложих към намерения от теб самия часовник.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юни 2015 21:55 
Специалист

Смесваш истини с неистини или недоказани твърдения :lol:
В Славата от началото на темата надписите на задният капак,че дори и машината маркирана на кирилица не кореспондира с надписа на латиница на марката на циферблата.Ще кажеш,че не е задължително.По онова време мисля ,че са спазвали тези неща.Дори нещо повече - задължително е било.Още повече,че машината на моята Слава е маркирана на латиница (както е редно,а и потвърждава твърдението ми) т.е. имало е такива експортни машини.Съдейки по датата на ремонта или профилактиката и двете Слави могат да се окажат от '60-те години ,с не толкова голяма разлика във времето.Защо тогава на часовник ориентиран за експорт,да не сложат и така маркирана машина(след като най-вероятно е имало такива).Капакът пък направо нелепо седи с тези надписи на кирилица на часовник за експорт. След сборният каталог от '60-та година,следващият сборен е чак от 70г.Достатъчно време да се появи и изчезне определен модел на дадена марка съветски часовник.Тогава въпреки нежеланието ми сме принудени да се доверим на физическите доказателства за съществуването на определен часовник.И ако той е в единична бройка........отиваме на страница №1 на темата lol2
varban написа:
Аз не мисля като теб. Смятам и твоя, и Слава делукс за завод.Това, че до нас е достигнал само по един екземпляр, е печално. Ама поне един има! И има доказателства, че е имало и други. За делукса - писано е в книги. И това е единствения 2409 от шейсетте години. С тогавашната естетика, по тогавашната мода на тънки часовници, сходен с подобни тънки модели както на другите заводи, така и на 2 МЧЗ.

Има описна машина 2409.Не се сещам да има описан как изглежда часовникът:каса,циферблат,стрелки......Снимки никакви n_sad
Как стигна до извод,че точно конкретно този часовник имат предвид?
И като компромис- ако намериш такъв часовник пък дори и с марката на кирилица.Ще го приема за доказателство за съществуването му :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 3 от 5   [ 73 мнения ]
Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща