Poljot 3133

Отговори
Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Poljot 3133

Мнение от Pavlin » 13 май 2015 22:13

Смятам един доста полезен материал:

http://www.polmax3133.com/guide.html" onclick="window.open(this.href);return false;

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Poljot 3133

Мнение от stepona555 » 16 май 2018 18:02

Не видях друга тема за Полет 3133 .
Наскоро се сдобих с нещо подобно което се оказа с по интересна история.
Като оставим липсата на корона , "все ще ме съжали някой от Варна или София да ми я сложи"
По интересно е какво пише на задния капак, това което е останало по точно.
Има две букви СН .
Според един италианец в едни времена този часовник е сглобяван в Страната на щастливите крави с руски механизми и основно за износ в Италия.
http://finestraweb.net/bpemr-bpema-vremia.html
Та първоначалната ми идея да му сменя циферблата с какъвто и да е който има индекси , се отменя и отива в кутията при странните.
Задния капак ще го поизлъскам , най много да изчезне Время и да останат само драскотините.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
За пореден път се убедих че не трябва да се пропуска сергийка даже отдалеч да се вижда че е пълна със боклуци , в случая тая беше с разни постсъветски КГБ Перестройки и прочее красота.
Е и късмета младежите които ги продаваха да нямаха идея :lol: какво е. Даже ми дадоха ножка и ми позволиха да отворя задния капак за да видя дали няма нещо счупено вътре(все едно че щях да разбера :mrgreen: ) но поне видях че баланса е добре .
В еспанския форум много харесаха цифера който аз оплюх и даже ме базикат да им го продам за части щом е без корона.
В заключение ако не единствения то поне един от малкото швейцарски часовници с руски механизми във форума е пред вас.
Засега се въздържам да опитвам да извадя механизма заедно с ремонтуара с керпиделите , ама знае ли се след третата :b :b :b :yahoo lol2
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Poljot 3133

Мнение от atanweb » 16 май 2018 22:10

Има чудесни прекранси комплекти от стоманени каси със циферблати и стрелки за този механизъм. Може да се получи страхотен... но дали това е целта.... ти си имаш достатъчно хубави часовници и този май правилно си се насочил да го пазиш като Квазимодо.....
Наздраве!
Изображение

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”