Проблем с Амфибия...

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Проблем с Амфибия...

Мнение от Seikosha » 01 фев 2016 18:37

Няма нужда от никакви извинения. То в аватара ми не е написано ,че съм малко хапльо т.е. малко хаплив. Обаче малката захапка събужда инстикти и прави човек по осторожен,а вече голямата,значи да те изядат с парцалите. :mrgreen:
И от мене - добре дошъл Стояне :b
А иначе аз си имам собствена класификация за използването на часовниците(все пак говорим за ръчни)
Първи вариант - естествено използване на основните му функции - следене на движението на времето в нашето видимо пространствено измерение. icon_crazy Тука фактора точност е основен.
Втори вариант - като симпатична или красива джаджа,като аксесоар към облеклото и тука факторът дизайн,външен вид,артистичност,престижност и демонстрация на жизнен стандарт и статус преобладават.
Трети вариант - като колекционерски обект, тука е по-важно часовникът да е в повечето случаи по-стар, по-рядък като модел,такъв от лимитирана серия,ръчно производство,или с някаква уникалност,нестандартност във външният вид,или механизъм. Тука факторите от първи и втори вариант ,не са чак толкова важни.
Четвърти вариант - обединява първите два варианта - хем да показва точно време,хем да гали окото и да се фръцкаш пред публика.
И пети вариант - който обединява първите три - рядък,точен и престижен,тука вече пада скъпотията :D
Има и малки преливания и нюанси,но това като по-основно.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Проблем с Амфибия...

Мнение от varban » 01 фев 2016 19:33

И шести :)
Направил си го от неработещ, а често и от неработещи :) Къде по каталог, къде по снимки, къде по имане на чаркове или по собствено разумение :)

Тоя шести май за и теб си е първи :)

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Проблем с Амфибия...

Мнение от stepona555 » 02 фев 2016 01:06

А аз досега карам само на трети вариант и през ум не ми е минавало за останалите.
Човек се учи докато е жив.

А на колегата Стоян ,Командирски в залива както казват еспанците има по 20 лири хиляди модели , ама дали си заслужава да имаш много еднакви
Изображение

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”