Полет Амфибия... Poljot amphibian

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Полет Амфибия... Poljot amphibian

Мнение от Pavlin » 10 яну 2012 14:07

Полет Амфибия, автоматик 23J, механизъм 2616.2H, ръчно рисувани маркери :

Изображение Изображение

Изображение Изображение

Изображение Изображение

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Полет Амфибия... Poljot amphibian

Мнение от the collector » 16 май 2015 21:25

Полет Амфибия Автоматик 23 камъка
Часовника практически е като нов и много му се радвам! :yahoo

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Колекцията на the collector

Мнение от Pavlin » 16 май 2015 22:02

С тая фалшива коронка няма да го взема! lol2

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Колекцията на the collector

Мнение от the collector » 16 май 2015 22:19

Хм, гледам, че на тези Полети има и от тези и от по-прибраните коронки.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Колекцията на the collector

Мнение от the collector » 17 май 2015 02:18

Коронките не ме притесняват, но ме озадачи калибъра на машината и май, че там съм изял дървото. :o Моята машина е 2627Н и не успявам да разбера дали е вкарвана изобщо в Полет Амфибия. Тази машина не е ли по-късна? Повечето такива Амфибии са с 2616.2Н, но засичах и с моята.
Може ли някой да даде сигурна информация относно това дали е възможна такава фабрична сглобка или някой си е сглобявал, каквото има под ръка? n_sad
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Колекцията на the collector

Мнение от the collector » 17 май 2015 03:07

Това, което успях да намеря по каталозите е, че 1980-та година излиза Амфибия с машина 2616.1Н. През 1983-та година излиза Амфибия с машина 2616.2Н и успоредно с нея излизат Полети с машина 2627Н, но официално няма Амфибия с такава.

Изображение
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Колекцията на the collector

Мнение от the collector » 17 май 2015 04:04

Сам си задавам въпроси и сам си отговарям. lol2
Вече ми се избистриха абсолютно нещата с моя часовник, след като открих една тема за такива амфибии. Най-интересното е, че разпознах снимките на човека, от който го купих и виждам снимка на машината и неговите коментари от дата 24.11.2014-та година. Пише, че според него машината някога е била ремонтирана и са ползвани части от 2627Н. Сам казва, че няма идея отдолу дали е 2616.1Н или 2616.2Н. Най-интересното е, че като сравня снимките, във времето между поста му и моята покупка, той е сменил маховика. icon_crazy Голяма боза! lol2 Ето поста във форума:
http://forums.watchuseek.com/f10/poljot ... 60290.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Работата вече ми е ясна и не ми трябва повече информация. Ще трябва да търся машината, която е за моя часовник. :lol:
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Колекцията на the collector

Мнение от Pavlin » 17 май 2015 08:38

Доколкото съм запознат, белия лум се среща само на 30-камъковите, също така и 200м пак трябва да е такъв. Не го твърдя със сигурност, ако ми остане време ще проверя в нета.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Колекцията на the collector

Мнение от rosen_er » 17 май 2015 08:58

Така е.Говорили сме го със собственика.Но....има такова изпълнение на лума и при 23 камъковите.И забележи, в същия модел и коронката е точно такава - като на 30 камъкова Амфибия- куполовидна.Всъщност лума не е бял,а "салатно зелено" - така са го измислили като цвят братушките.
Неточността тук е само в машината .Няма как да е 2627 ,ясно защо.
Павлине,няма до го отвратим от часовника ,каквото ида напишем :mrgreen: :mrgreen:
Много готин на живо.Но....нищо не пречи да пробваме :redface
Дори в каталога е такова изпълнението на циферблат и стрелки на Полет амфибия 2616.1Н :
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Колекцията на the collector

Мнение от miroman » 17 май 2015 10:44

Ех, как пускате мухи :lol:

[офтопик]
Не знаех, че тези Амфибии са с по-ранни механизми, веднага проверих моите.
Ура, и трите са с 2616.2Н, със зелен лум. Двете са с капаци делфинче 100 м, а едната - с по-обикновен. Коронките са плоски. :banana

Имаше в Бея един Польот Амфибия, бая му се чудих:

http://www.ebay.com/itm/POLJOT-AMPHIBIA ... true&rt=nc" onclick="window.open(this.href);return false;

Даже му писах ако свали цената, ще го взема извън Бея, той свали малко.
Ама моментът е лош финансово, и докато се начудя, и той го свали изобщо от продажба, явно го е продал другаде.
[/офтопик]

Поздрави, Миро
Изображение

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Колекцията на the collector

Мнение от the collector » 17 май 2015 12:51

Маркерите ми са светло зелени, коронката може и така да остане или за в бъдеще да търся. Машината обаче, ще сменя със сигурност! Тук имам едно питане относно съвместимост. Моят маховик съвместим ли е с машина 2616.2Н?
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Колекцията на the collector

Мнение от Pavlin » 17 май 2015 13:28

the collector написа:...Най-интересното е, че разпознах снимките на човека, от който го купих...
Това твоят часовник ли е?

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Колекцията на the collector

Мнение от the collector » 17 май 2015 13:57

Pavlin написа:
the collector написа:...Най-интересното е, че разпознах снимките на човека, от който го купих...
Това твоят часовник ли е?
1000% съм сигурен, че човека, който пише в темата и е публикувал тези снимки е продавача. Такива гадни и преекспонирани снимки на този фон, няма как да ги обърка човек. Това е руснак, който или живее в Германия или някой му ги пуска оттам. В темата е пуснал часовник като с моята машина и сигурно е моя. Колко такива с неотговарящи машини да е имал?! Несъответствието е само в маховика, който мисля, че е сменил той. Говоря не за 30 камъковите полети, а снимката, на която е снимана само машината.
В аукциона, в който наддавах нямаше как да разбера, че машината не отговаря. В описанието нямаше информация за калибъра, а на единствената снимка на машината, маховика покриваше надписа. :wink:
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Колекцията на the collector

Мнение от Pavlin » 17 май 2015 15:52

Моите предположения не са в добра посока, дано греша. Според мен това са ню олд сток каси, циферблати и стрелки събирани сега. Почти на 100% съм убеден че твоя циферблат е за 2616.1H, тоест трябва да пише 30 камъка. Касата също ми бие натам, капака и той. Казвате че сте виждали и други с бял лум на 2616.2H и с такава коронка, но все пак тези запчасти са родили и други екземпляри.
Пак казвам: надявам се да греша и дано думите ми се приемат с желанието да си обогатим знанията.

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Колекцията на the collector

Мнение от the collector » 17 май 2015 16:01

Pavlin написа:Моите предположения не са в добра посока, дано греша. Според мен това са ню олд сток каси, циферблати и стрелки събирани сега. Почти на 100% съм убеден че твоя циферблат е за 2616.1H, тоест трябва да пише 30 камъка. Касата също ми бие натам, капака и той. Казвате че сте виждали и други с бял лум на 2616.2H и с такава коронка, но все пак тези запчасти са родили и други екземпляри.
Пак казвам: надявам се да греша и дано думите ми се приемат с желанието да си обогатим знанията.
Ако всичките тези неща, които цитираш, ги имаше като ню олд сток, бъди сигурен, че щеше да се е заринало в Полети Амфибии.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”