Швейцарски часовници / Swiss watches

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: Швейцарски часовници / Swiss watches

Мнение от ТЕН » 11 юни 2016 08:10

Ето така изглежда като този и май че е 6380, но после ще го отвор и снимам
Изображение

Изображение
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Швейцарски часовници / Swiss watches

Мнение от atanweb » 11 юни 2016 09:08

Под баланса е моята щампа, но първата разлика която виждам е контрата на барабана. Моя е с пластинка твоя е с класическо зъбче ("собачка". иначе има много от тази серия повечето с дата са с 64ХХ например 6410/11/12...
хм сега виждам твоя дори е 16 камъка без противоударно.... макар, че на цифера пише 17. Явно, че са цяло море такива. Може би всяка марка си ги е доработвала.

Хубав дизаин на Kronos!
Значи все пак успя с този механизъм. Как е вече като е в ръцете ти? Има ли я тази прословута тръпка на съвършенство?
Изображение

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: Швейцарски часовници / Swiss watches

Мнение от ТЕН » 11 юни 2016 11:05

Номера на машината е 6425 а този на снимката е от Технос 15кмк ето и снимка....
Изображение
Кроноса е голям сладур и с удоволствие бих носил такъв ама не ми пада на сметка и остава в графа "желания"
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Швейцарски часовници / Swiss watches

Мнение от Seikosha » 11 юни 2016 14:43

Така изглежда пък моя Фаворит, само дето е марка на младият Ханс :)

Изображение

А този Унитас,със сигурност е произведен в Трамелан


Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Швейцарски часовници / Swiss watches

Мнение от storyteller » 12 юни 2016 08:36

Много, много красив механизъм.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Швейцарски часовници / Swiss watches

Мнение от Seikosha » 12 юни 2016 15:56

Една основно реновирана синя мъгла :lol: Беше много яко очукано и вътре и отвън хайванчето,ма с'я радва окото, нъл ми е рожба :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

:b
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Швейцарски часовници / Swiss watches

Мнение от atanweb » 12 юни 2016 16:03

Класическо сейкоширане.
Мишо циферблатаа освен точките, че си оправил, някакво покритие слага ли му? Лак може би?
Пет пъти сравнявах първата снимка.... цифера е същия ама по лачен. не се виждат петната по края.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Швейцарски часовници / Swiss watches

Мнение от Seikosha » 12 юни 2016 17:37

Сашо,циферблата беше много мръсен,както и целият часовник. Само го чистих и то много внимателно,останаха само няколко косъмчета по него,но се виждат само под лупа. Механизмът беше почти ръждясал AS 25камъка автоматик и с него видях голям зор,но тръгна,а в крайният момент и Буки удари едно рамо,че кьоравите ми очи,все изтърват по нещо дребно. Лак на циферблата не съм слагал, той е като на Сейко и това са едни от малкото циферблати като материал,на които не слагам лак, на всички други най-различни повърхности,пускам поне една мъгла отгоре,цветовете се отварят, а лака въобще не личи ,че е полаган. При други пък е точно обратното,иска много лак, ето този Атлантик,почти на щега се хванах да го пробвам от инат,пропуснал съм да го снимам в началото,беше като лунен пейзаж,явно оригиналното покритие е било скапано и някой го е боядисвал с блажна боя направо с баданарката :lol: Колкото можах и прецених, го шкурах ( е и такова не бях правил) после ретуш,полиране и лак,лак,лак два дни,мисля,че към 22 слоя заливки имаше,можех и още да продължа,ма направо баялдисах,все пак стана малко по-добре, е,не съвсем като нов,ма пак беше достатъчно да отделя определено количество ендорфини. Това е нашето хоби,ежедневна любов и щастие. :b

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


П.П. Пропуснах да кажа ,че на Омакса пост фактум забелязах чак на снимките,че пълнежа на стрелките не е добре, ще им сложа луминова,както и на точките.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Швейцарски часовници / Swiss watches

Мнение от stepona555 » 12 юни 2016 18:24

Да не си млада булка или стар часовник , попаднеш ли на тавана и в двата случая ша та оправят най подробно , а вече и настроят ...
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Швейцарски часовници / Swiss watches

Мнение от Seikosha » 12 юни 2016 19:14

Ми трябва да има настроение. :lol: А ти не се офлянквай,ами покажи Валжуто и отвътре :wink:
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Re: Швейцарски часовници / Swiss watches

Мнение от roca » 12 юни 2016 20:45

А може ли един по-глуповат въпрос от мен, т.е. два:
От къде може да се закупи луминова и как се поставя?
Не си спомням да съм срещал тема във форума.
Аз към този момент понеже съм си играл 110 % с руски, там слагам лак, то те така или иначе са с боя или с лак не мога да преценя. Вече чрез 2-3 пласта се опитвам да нагодя цвета, ако не е точно стандартен.
При циферблатите, ако лакирам, макар и рядко, лака за коса върши добър резултат, макар че гледам да внимавам. Ако все пак има друга практика, ще се радвам да прочета и пробвам, виждам че Атлантика и Omax са станали много много прилични :) Поздравления!

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Швейцарски часовници / Swiss watches

Мнение от atanweb » 12 юни 2016 20:53

Да и на мен ми харесват циферблатите на Мишо, ама той не им трепери толкоз, унощожил е няколко кила за да стигне до изводи кога да спре. Ама пак не спира. И точно тогава му се получава. Трябва кураж. Ако се поразровим в старите му теми ще изкочат много примери как ги прави. Но за луминовата не си спомням да има указания. Мишо ми беше пращал една спринцовка с готов течен разтвор. Доста часовници понаправих, като си оцветявах белия фосфор (прилича на Ц200) преди да стегне с акварелни боички. Ама едно топване на върха на иглата променя цвета понякога достатъчно. така, че напомалко. Интересно е обаче да се покажат практики с други видове луминофори". Как се бъркат и как се нанасят.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Швейцарски часовници / Swiss watches

Мнение от stepona555 » 12 юни 2016 22:02

Seikosha написа:Ми трябва да има настроение. :lol: А ти не се офлянквай,ами покажи Валжуто и отвътре :wink:
Изображение


Изображение

Изображение
Ето го , има ротор , баланс колела , да го отварям и да го пълня с котешки косми , чудя се още nono

:b
Изображение

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Швейцарски часовници / Swiss watches

Мнение от kapkan » 12 юни 2016 22:20

Маани го Сейкошата,вижда се и така :lol:

Dennis_b
Специалист
Reactions:
Мнения: 599
Регистриран: 22 юли 2012 01:58
Местоположение: Смолян

Re: Швейцарски часовници / Swiss watches

Мнение от Dennis_b » 13 юни 2016 12:59

Seikosha написа:Сашо,циферблата беше много мръсен,както и целият часовник. Само го чистих и то много внимателно,останаха само няколко косъмчета по него,но се виждат само под лупа. Механизмът беше почти ръждясал AS 25камъка автоматик и с него видях голям зор,но тръгна,а в крайният момент и Буки удари едно рамо,че кьоравите ми очи,все изтърват по нещо дребно. Лак на циферблата не съм слагал, той е като на Сейко и това са едни от малкото циферблати като материал,на които не слагам лак, на всички други най-различни повърхности,пускам поне една мъгла отгоре,цветовете се отварят, а лака въобще не личи ,че е полаган. При други пък е точно обратното,иска много лак, ето този Атлантик,почти на щега се хванах да го пробвам от инат,пропуснал съм да го снимам в началото,беше като лунен пейзаж,явно оригиналното покритие е било скапано и някой го е боядисвал с блажна боя направо с баданарката :lol: Колкото можах и прецених, го шкурах ( е и такова не бях правил) после ретуш,полиране и лак,лак,лак два дни,мисля,че към 22 слоя заливки имаше,можех и още да продължа,ма направо баялдисах,все пак стана малко по-добре, е,не съвсем като нов,ма пак беше достатъчно да отделя определено количество ендорфини. Това е нашето хоби,ежедневна любов и щастие. :b

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


П.П. Пропуснах да кажа ,че на Омакса пост фактум забелязах чак на снимките,че пълнежа на стрелките не е добре, ще им сложа луминова,както и на точките.
Гледам ги тези снимки и не мога да повярвам че това са едни и същи циферблати... :o колкото съм прочел по форумите (тук и в съседния) навсякъде пишеше, че циферблат почти не се оправя, дори да се възстанови това са редки случаи, пък и от опити това съм установил. Но има ли мерак, начин винаги се намира! Сега като видях този циферблат, крайния резултат много ми харесва!
Нестандартното мислене изкривява вижданията за света...

Отговори

Върни се в “Швейцарски часовници”