Швейцарски часовници / Swiss watches

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Швейцарски часовници / Swiss watches

Мнение от sheretudis » 13 авг 2013 22:50

Seikosha написа:Бря,бря,голямо хвалене,голямо пръцкане. По- добре да беше изпрал малко този иначе хубав механизъм,че е мръсен кат г.з :D
за готвенето изобщо няма да ти оспорвам палмата :lol: Там си нъмбър уан :lol

crysis
Напреднал
Reactions:
Мнения: 109
Регистриран: 08 сеп 2012 09:50

Re: Швейцарски часовници / Swiss watches

Мнение от crysis » 14 авг 2013 21:16

Да използвам темата за да попитам :) Часовникът е омега cal. 561. Искам да знам как може да го настроя да върви по бързо, тъй като изостава. За 24 часа е изостанал с 15 мин. Според мен това може да се коригира. Благодаря ви предварително.
Изображение

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Швейцарски часовници / Swiss watches

Мнение от DHM » 14 авг 2013 21:18

А може и да се профилактира :wink: , че кой знае кога не виждан от часовникар :)
.

crysis
Напреднал
Reactions:
Мнения: 109
Регистриран: 08 сеп 2012 09:50

Re: Швейцарски часовници / Swiss watches

Мнение от crysis » 14 авг 2013 21:19

http://www.google.bg/imgres?sa=X&biw=12 ... =131&ty=88" onclick="window.open(this.href);return false; Линкът от google, но механизмът е един и същи с този на моя часовник. Има две винтчета над баланса, та кое от двете и на къде да го завъртя и часовникът да върви по бързо?

crysis
Напреднал
Reactions:
Мнения: 109
Регистриран: 08 сеп 2012 09:50

Re: Швейцарски часовници / Swiss watches

Мнение от crysis » 14 авг 2013 21:20

Ами като ме е страх да го дам на часовникар :)

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Швейцарски часовници / Swiss watches

Мнение от varban » 14 авг 2013 23:08

Твоят регулатор се мести с винтчето отстрани на моста. Тия двете отгоре крепят пружината, която прилича на лебедова шия.
Ама недей така с лошо на тоя калибър. И той като леките коли си иска бензин и масло. Иначе не върви.

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Швейцарски часовници / Swiss watches

Мнение от DHM » 14 авг 2013 23:17

crysis написа:Ами като ме е страх да го дам на часовникар :)
Какво ли правят тези с Брейтлингите и Омегите за по 5-10 000лв. :o
.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Швейцарски часовници / Swiss watches

Мнение от varban » 15 авг 2013 00:05

varban написа:Твоят регулатор се мести с винтчето отстрани на моста.
Ето тук се вижда:

Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Швейцарски часовници / Swiss watches

Мнение от varban » 15 авг 2013 00:12

DHM написа: Какво ли правят тези с Брейтлингите и Омегите за по 5-10 000лв. :o
Сядат в колата и карат. Като видят, че кравите стават по-хубави от жените, търсят часовникар :)

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1260
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Швейцарски часовници / Swiss watches

Мнение от nevenbekriev » 15 авг 2013 12:11

crysis написа:Да използвам темата за да попитам :) Часовникът е омега cal. 561. Искам да знам как може да го настроя да върви по бързо, тъй като изостава. За 24 часа е изостанал с 15 мин. Според мен това може да се коригира. Благодаря ви предварително.
Изображение
Регулирането при този тип прецизни регулатори е в граници ои 3-5 минути. !5 мин. са твърде много. Или часовникът върви едвам-едвам с малка амплитуда и има нужда от профилактика, или ако амплитудата е нормалана например спиралата може да не е от този баланс.

crysis
Напреднал
Reactions:
Мнения: 109
Регистриран: 08 сеп 2012 09:50

Re: Швейцарски часовници / Swiss watches

Мнение от crysis » 15 авг 2013 13:03

nevenbekriev, благодаря ти за информацията. Днес бях при часовникар и след като му направи профилактика много точно работи сега. Аз знаех, че не е профилактиран от доста време. Поздрави!

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Швейцарски часовници / Swiss watches

Мнение от varban » 15 авг 2013 15:06

DHM написа:
crysis написа:Ами като ме е страх да го дам на часовникар :)
Какво ли правят тези с Брейтлингите и Омегите за по 5-10 000лв. :o
Аз отговорих с изтъркан виц, а Невен на стрелките - баш по темата:
Настройката на градусника е елементарна операция и за нея не са нужни специални умения и знания. Макар че наистина има и такива случаи, мисля че трябва да си пълен идиот за да успееш да си повредиш баланса или спиралата или друго докато местиш градусника. На будилниците има отвор през който се мести градусника или той даже стърчи за да се мести с нокът, без инструмент, и в инструкцията им даже пише едно деление приблизително на колко минути отклонение отговаря. Собственикът си го настройва сам, не ходи за това при майстор! При ръчните е същото, само дето трябва да се отворят за достъп до градусника.
Мисля, че в този форум хората които знаят и могат трябва да научат останалите поне на тези елементарни неща, дори за да предизвикаме интерес към часовниковия механизъм изобщо, а не да ги превръщаме в забранена територия, достъпна само за магове-часовникари. Апък ако някой си прецака баланса, тогава всъщност за diran ще е по-добре, да не остава без работа!
Аз разглеждам часовника като механизъм, а не като цена. Това е същото като някой отиде на лекар и лекарят не се интересува дали това е премиера на републиката или някои бачкатор. Ако някой е дал за часовник хиляди евро, моят съвет е да забрави за това и да приеме, че няма разлика в начина по който се поддържат и евтините и скъпите механизми. Иначе - по-добре да не пипа! Защото ще го повреди само от страх, че може да го повреди!

crysis
Напреднал
Reactions:
Мнения: 109
Регистриран: 08 сеп 2012 09:50

Re: Швейцарски часовници / Swiss watches

Мнение от crysis » 21 авг 2013 20:56

От доста време си търсех часовник Омега, който да ми харесва. Този часовник не само ми хареса, но и почти ми го подариха :). Часовникът е почти нов, никъде не е изтрита позлатата и механизмът работи много добре! От като съм го взел не го свалям от ръката - уникален часовник!
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Швейцарски часовници / Swiss watches

Мнение от atanweb » 21 авг 2013 21:07

Ама той много готин. Циферблата му е като текстилен. Много уютно като го гледам.
Изображение

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Швейцарски часовници / Swiss watches

Мнение от DHM » 21 авг 2013 22:58

crysis написа:От доста време си търсех часовник Омега, който да ми харесва. Този часовник не само ми хареса, но и почти ми го подариха :). Часовникът е почти нов, никъде не е изтрита позлатата и механизмът работи много добре! От като съм го взел не го свалям от ръката - уникален часовник!
Изображение
Сваляй го и го пази!!!
Часовника наистина е страхотен!!! :yahoo
Поздравления!!! :bravo :b
.

Отговори

Върни се в “Швейцарски часовници”