DOXA (Докса)

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: DOXA (Докса)

Мнение от ТЕН » 07 мар 2018 08:03

ТЕН написа:И според мен си е истинска ето снимка от нета а по късно ще кача още защото имам една някъде в кутиите със същия механизъм и каса и малко по-различен цифер. Въобще това си е цяла индустрия и има много да се каже за което по-късно........
Изображение

Изображение
И още нещо тук става въпрос за Дарвил, но е спомената и Арета със която тази Докса е идентична........... Иначе от 20те години нагоре са произвеждали часовници с хубав и иновативен дизайн за времето си, даже и хронографи които сега вървят по над 400 долара. Определят ги като много разпространени (заедно с Омикрон или Арета) и 'средна работа' в ценовия и качествен клас за Източния блок през комунизма. А за Западна Европа в средния качествен и ниския ценови клас, използвали са техни механизми, на Арета, както и Valjoux 7734. Като изключим комерсиалните обяви в нета, общо взето май само сърби и хървати още притежават и се радват на такива часовници, който може да чете техния език :)) http://www.svetsatova.com/forum/f77/dar" onclick="window.open(this.href);return false; ... -4839.html .
"Success. It's got enemies."
stonedead
Заглавие: Re: ArettaМнениеПубликувано на: 20 Фев 2016 03:17
Аватар

Регистриран на: 10 Фев 2012 14:30
Мнения: 118
Aretta са итал. импорт, един вид копи-кет швейцарци "Swiss Model" с машини Лорса, едно време са минали бариерата и са се продавали както у нас, така и в други соц страни, също като Женева-спорт, Омикрон и Дарвил в ЦУМ. Но за разлика от тях не съм виждал Aretta "swiss", "Swiss made", по машина или цифер.
Красиви стилни часовници, но не са швейцарски. Първия ми стар ръчен часовник който отключи нещата при мен като хоби беше Aretta. Ето къде било пирончетооо
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

Ivo
Reactions:
Мнения: 13
Регистриран: 10 апр 2017 13:35

Re: DOXA (Докса)

Мнение от Ivo » 07 мар 2018 17:55

Отдавна е продадена колеги,някъде в Унгария.Все пак благодаря ви за мненията.

Отговори

Върни се в “Швейцарски часовници”