DOXA (Докса)

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: DOXA (Докса)

Мнение от Pavlin » 11 ное 2015 12:04

Аз говоря за препечатка на някакъв часовник, а не производство на ментета. В такъв случай механизма може да е всякакъв, и швейцарски и подобие на такъв. И друго- нали никой не мисли че този, който е правил това, е правил само един часовник и след това е хвърлил печата?! Нормално е да се срещнат и други екземпляри.

Добре дошъл отново Мишо!

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: DOXA (Докса)

Мнение от ТЕН » 11 ное 2015 12:11

То верно, че надписа Докса на твоя е сапунисан, но на снимката която качих и на този който имам не е. Това са съвсем реални часовници като съм срещал още няколко такива и когато и на мен ми попадна и преди това си задавах същите въпроси. Въобще мъглата във Алпите е много гъста и стават всякакви съешвания. Има много за писане по тази тема, но не ми се занимава, защото водата е дълбока, затова включвай се по-често в форума и след известно време прекарано в това приятно занимание ще почне да ти светва което не става за ден два. Вече 3 години се светвам и тепърва излизам от мъглата. :b
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: DOXA (Докса)

Мнение от ТЕН » 11 ное 2015 13:03

Още малко светлина....тука няма препечатка или кюфтета, има съвместно производство Като намеря и кръглата ще я снимам и нея....
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: DOXA (Докса)

Мнение от ТЕН » 11 ное 2015 13:08

И още една каквато не съм виждал http://olx.bg/ad/doxa-17j-rare-cal-eta- ... 3ZQS0.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

Изображение
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: DOXA (Докса)

Мнение от Pavlin » 11 ное 2015 13:41

ТЕН написа:...тука няма препечатка или кюфтета, има съвместно производство ...[/url]
Как ще докажеш това твое твърдение? Не бих се изказвал толкова категорично, само въз основа на няколко притежавани екземпляра.

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: DOXA (Докса)

Мнение от ТЕН » 11 ное 2015 14:14

Нищо не желая да доказвам, а само показвам, а изводите да си ги прави всеки сам. Ако не е било някакво съвместно производство, е било пазаруване на части и механизми от едно място. Това продължава и днес,но вече под шапката на Ета-суоч. Пък и гледам криминални филми понякога....
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

Михаил
Reactions:
Мнения: 13
Регистриран: 06 ное 2015 21:22

Re: DOXA (Докса)

Мнение от Михаил » 11 ное 2015 16:36

Добре заварили.
Мн бих искал да е истински. Но нека се похваля с нешто дето, дори и аз съм сигорен, че са истински.
Изображение




Изображение

Изображение

Изображение

Ivo
Reactions:
Мнения: 13
Регистриран: 10 апр 2017 13:35

Re: DOXA (Докса)

Мнение от Ivo » 24 май 2017 19:00

Добър вечер.Моля за повече инфо за тази Докса.Само знам че е много рядка.Благодаря предварително.Поздрави на всички.
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: DOXA (Докса)

Мнение от Lyubo_sr » 24 май 2017 19:57

И на мен ще ми бъде интересно да разбера какво я прави толкова рядка.
http://forums.watchuseek.com/f467/doxa- ... 42194.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

Ivo
Reactions:
Мнения: 13
Регистриран: 10 апр 2017 13:35

Re: DOXA (Докса)

Мнение от Ivo » 24 май 2017 20:35

Просто така прочетох.Още не е при мен.но ще направя снимки и ще ги кача.Благодаря за мнениата.

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: DOXA (Докса)

Мнение от ТЕН » 07 мар 2018 08:03

ТЕН написа:И според мен си е истинска ето снимка от нета а по късно ще кача още защото имам една някъде в кутиите със същия механизъм и каса и малко по-различен цифер. Въобще това си е цяла индустрия и има много да се каже за което по-късно........
Изображение

Изображение
И още нещо тук става въпрос за Дарвил, но е спомената и Арета със която тази Докса е идентична........... Иначе от 20те години нагоре са произвеждали часовници с хубав и иновативен дизайн за времето си, даже и хронографи които сега вървят по над 400 долара. Определят ги като много разпространени (заедно с Омикрон или Арета) и 'средна работа' в ценовия и качествен клас за Източния блок през комунизма. А за Западна Европа в средния качествен и ниския ценови клас, използвали са техни механизми, на Арета, както и Valjoux 7734. Като изключим комерсиалните обяви в нета, общо взето май само сърби и хървати още притежават и се радват на такива часовници, който може да чете техния език :)) http://www.svetsatova.com/forum/f77/dar" onclick="window.open(this.href);return false; ... -4839.html .
"Success. It's got enemies."
stonedead
Заглавие: Re: ArettaМнениеПубликувано на: 20 Фев 2016 03:17
Аватар

Регистриран на: 10 Фев 2012 14:30
Мнения: 118
Aretta са итал. импорт, един вид копи-кет швейцарци "Swiss Model" с машини Лорса, едно време са минали бариерата и са се продавали както у нас, така и в други соц страни, също като Женева-спорт, Омикрон и Дарвил в ЦУМ. Но за разлика от тях не съм виждал Aretta "swiss", "Swiss made", по машина или цифер.
Красиви стилни часовници, но не са швейцарски. Първия ми стар ръчен часовник който отключи нещата при мен като хоби беше Aretta. Ето къде било пирончетооо
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

Ivo
Reactions:
Мнения: 13
Регистриран: 10 апр 2017 13:35

Re: DOXA (Докса)

Мнение от Ivo » 07 мар 2018 17:55

Отдавна е продадена колеги,някъде в Унгария.Все пак благодаря ви за мненията.

Отговори

Върни се в “Швейцарски часовници”