Има ли разлика между SWISS и SWISS MADE

Отговори
kochtrela
Reactions:
Мнения: 20
Регистриран: 28 фев 2018 20:57
Местоположение: Плевен

Има ли разлика между SWISS и SWISS MADE

Мнение от kochtrela » 05 мар 2018 12:03

https://www.giulian.bg/longines-longine ... -l43202112" onclick="window.open(this.href);return false;
Това е харесания от жената часовник. Но надписа "SWISS" без допълнителното "MADE" внася някакво недоверие в мен. Наясно съм какви са изискванията за да има надписа "SWISS MADE", но само "SWISS" друго ли означава. Значи ли че е произведен някъде другаде, а не в Ивейцария. Помагайте колеги!
Meine Ehre heißt Treue

kostabo
Напреднал
Reactions:
Мнения: 361
Регистриран: 29 дек 2016 17:50
Местоположение: Кюстендил

Re: Има ли разлика между SWISS и SWISS MADE

Мнение от kostabo » 05 мар 2018 13:47

Няма проблеми. Доволно често се среща и този вариант.
Тука е така...

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Има ли разлика между SWISS и SWISS MADE

Мнение от stepona555 » 05 мар 2018 21:17

Само Свис ме съмнява нещо , да не е от Югоизточна Швейцария , ама щом в няколко форума твърдят че е все тая може да бъркам , то какво ли значение има , вътре е пластмасова ЕТА за 20 евро , ще кара няколко години.
Честито за избора
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Има ли разлика между SWISS и SWISS MADE

Мнение от Seikosha » 06 мар 2018 20:51

Да, надписа си е ОК, обаче лично за мене, финансово такава покупка е неоправдана, да не кажа абсурдна. Дори и механизма да е от по-скъпите до към 200$ макар ,че тука едва ли е такъв,остава въпроса за какво се плащат останалите 1000лв? Заради марката? Ми то трябва и табела да си носиш за да се вижда какво пише на циферблата. Всичко останало е същото като в един часовник за 250лв. стомана, вакумно жълто нитридно покритие,но не злато, ам дори и златно да е, ще е за 10лв. сапфит кристал и кожичка. Нищо различно,нищо което да го прави по различен. Като дизайн е ремейк на мъжки дрес от началото на 70-те Семпъл и елегантен,но нищо специално,нищо запомнящо се и впечатляващо. За часовник който ще става семейна ценност, да се предава от майка на дъщеря и тем подобни, се иска малко повече средства и да не е кварц. А иначе,аз за тези пари ще купя на жена си поне 5часовика, Един механичен марков японски за около половината, а другите някое спортно Касио като ходите за гъби в гората и три-четири дизайнерски за различни случаи и тоалети, за по стотина лв. което също не е от евтините. Всеки сам си решава,но за мене цените на така наречените "стари марки" демек елита са така надути ,че няма и накъде, да не говорим ,че старата слава им е само в логото. И още нещо, препоръчвам да се разгледат някои западни аукциони, където има фантастични неща от ерата когато часовниците бяха часовници и за 500$ може да се купи оригинална златна Омега примерно,или нещо друго от тоя сой. Всички се продават в състояние незабележимо от ново,добре пазени и малко употребявани, истинска класика. Това са моите алтернативни варианти, сложи насреща им Лонжина и ще разбереш за какво говоря :D
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
stonedead
Напреднал
Reactions:
Мнения: 132
Регистриран: 10 фев 2012 14:30

Re: Има ли разлика между SWISS и SWISS MADE

Мнение от stonedead » 07 мар 2018 15:09

Няма проблем с това че пише само Swiss. Проблема е че в сайта на Longines модела е описан с кварцов механизъм, а в описанието на Джулиан като автомат, добре е да се разбере какъв е.

kochtrela
Reactions:
Мнения: 20
Регистриран: 28 фев 2018 20:57
Местоположение: Плевен

Re: Има ли разлика между SWISS и SWISS MADE

Мнение от kochtrela » 09 мар 2018 14:06

Ами в края на краищата жената гледа, мъдрува и накрая вчера се върна от Гюлян с това:
https://www.giulian.bg/rado-centrix-r30555103" onclick="window.open(this.href);return false;
По случай 8-ми март имаше и 8% намаление. Пък дали е хвърлила парите на вятъра времето ще покаже. :)
Meine Ehre heißt Treue

Отговори

Върни се в “Швейцарски часовници”