Camy

Отговори
stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Camy

Мнение от stepona555 » 17 авг 2018 17:54

Няколко снимки от днес на един автоматичен дигитален часовник
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Тръгнал някога от страната на планинските животновъди , бродил из европа докато се появи в ръцете на мароканец на битака във Фуенгирола.Срещу няколко евро скочи в джоба ми.
После дълго чака ремонтуар , не че няма ама докато се размърдам да нямеря.
Накрая с помоща на колега от еспанския форум намерих НОС механизъм почти на цената на стар ремонтуар.
В София се сдоби с коронка и удължител на веригата при Илко, а във Варна на таванес получи нов полиран изглед след безсънни нощи на Мишо.
А аз си взех нови очила да виждам дигиталните му показания.
Поздрави и :b
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Camy

Мнение от atanweb » 17 авг 2018 20:03

Хубав, ама не е мой! Значи не е толкова хубав!
Хахаха. Браво, че довърши проекта си. Приятен и различен изглед. Механизма ще да е интересен. Колко бързо се осъществява смяната на часа. Мигновенно ли щраква или има изместване малко преди смяната. На снимките се вижда, че остават само три минути до новият час, а текущият е все още позициониран.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Camy

Мнение от stepona555 » 18 авг 2018 09:46

Прави го смесено .
Някъде около 55 мин започва едно леко завъртане , на снимките се вижда как малко се е показало 12 до 59 се показва около една трета или четвърт от цифрата на новия час и в 00 със скок завърта докрай .
Единствена забележка е че датата е малко скрита и трудно се вижда , поне от мен , за хора с нормално зрение сигурно е добре.
https://www.relojes-especiales.com/foro ... 24&thumb=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Механизма е ТDB 1393
http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... wk&TD_1393" onclick="window.open(this.href);return false;
Kelek е производителя , купен преди години от Брайтлинг
Изображение

Отговори

Върни се в “Швейцарски часовници”