Идентификация на непознат за мен часовник

Отговори
lamer4o
Reactions:
Мнения: 91
Регистриран: 31 мар 2022 12:32

Идентификация на непознат за мен часовник

Мнение от lamer4o » 22 апр 2022 19:12

Моля някой да помогне с идентификацията на този часовник , и малко повече инфо за него .
Изображение



Изображение

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 832
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Идентификация на непознат за мен часовник

Мнение от Lyubo_sr » 23 апр 2022 08:04

Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

lamer4o
Reactions:
Мнения: 91
Регистриран: 31 мар 2022 12:32

Re: Идентификация на непознат за мен часовник

Мнение от lamer4o » 23 апр 2022 08:23

Благодаря !

lamer4o
Reactions:
Мнения: 91
Регистриран: 31 мар 2022 12:32

Re: Идентификация на непознат за мен часовник

Мнение от lamer4o » 26 апр 2022 09:59

Часовника е на мой приятел ( бил е на дядо му, които е учасвал във втората световна) и правя опит да го вкарам в движение. Разглобих го целия почистих го, но имам проблем с които не мога да се справя. Липсва импулсния камък на баланса . Това е проблем , с който немога да се справя сам или поне не искам да се тествам на този часовник. Ще се наеме ли някой от вас да помогне с проблема срещу съответното заплащане естественно ?


Главната пружина също има проблем според мен , след като я извадих от барабана за почистване беше доста свита и окръжността , която описваше след като беше освободена е доста малка. Пружината е здрава и няма ръжда , въпроса ми е, подлежи ли на интервенция ( разпъване или нещо друго) или да търся друга такава ?


Ето още нещо, което намерихме с часовника .

Изображение


Изображение



Изображение



Изображение

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1158
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Идентификация на непознат за мен часовник

Мнение от ivan_p_uzunov » 26 апр 2022 19:39

Здравей, часовника ще се поправи .Мога да го погледна но след седмица поне .- Най ми е интересна картата показана на снимките . -Можеш ли да и направиш по добра снимка ?-Интересно ми е как са написани държавите и къде точно са им обозначени границите ? -Тази от предпоследната ти снимка . :b

lamer4o
Reactions:
Мнения: 91
Регистриран: 31 мар 2022 12:32

Re: Идентификация на непознат за мен часовник

Мнение от lamer4o » 27 апр 2022 09:15

Здравей , ще сканирам картата като се прибере моя приятел след 2 седмици ( в момента е в чужбина ) и ще ти я пратя в електронен вариант.

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1260
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Идентификация на непознат за мен часовник

Мнение от nevenbekriev » 28 апр 2022 11:19

Здрасти,
Механизмът е модификация на AS 220, гаднички механизми с ниско качество.
http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... swk&AS_779
Рядко чета други теми, освен в раздела за ремонт. Та това го видях напълно случайно. Ако искаш съвети за ремонт, пиши в в раздела за ремонт...
Можеш да си направиш импулсен камък от стъкло, показвал съм как, никак не е трудно. Ще опитам да си спомня къде и да дам линк. Не ми е проблем да ти го направя, просто трябва да ми го изпратиш...

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1260
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Идентификация на непознат за мен часовник

Мнение от nevenbekriev » 28 апр 2022 16:24

nevenbekriev написа: ...Сега - импулсен камък от стъкло. Тънка ивичка се нагрява с горелка и се разтяга докато се изтъни до нужния размер
ИзображениеИзображениеИзображение...
Ивичката трябва да е от тънко стъкло и с правоъгълно сечение. Ако стъклото е дебело 2мм, ширината на ивичката да е 3-4мм. Разтягането не е сложно, ивичката се хваща в двата края и средата се нагрява с горелката, като почне да се топи, внимателно се разтяга. Идеята е да се получи толкова тънка, че в най-тънката си част (в средата) да влезе почти точно в отвора. Ръбовете и изобщо повърхността се заоблят при разтопяването. С няколко опита човек се научава...

lamer4o
Reactions:
Мнения: 91
Регистриран: 31 мар 2022 12:32

Re: Идентификация на непознат за мен часовник

Мнение от lamer4o » 28 апр 2022 16:41

nevenbekriev , моля изпрати ми адрес на ЛИЧНИ за да ти го изпратя , не ми достигат умения за да го поправя !

Отговори

Върни се в “Швейцарски часовници”