Seiko

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Seiko

Мнение от atanweb » 10 авг 2018 20:17

Тука, ще е мястото да покажа тази снимка от днес.
Не е баш за петъчен, че петък е ама това ще е изборът на моята съпруга. Докато я нямаше обърнах внимание на два хубави часовника. Тисо-то няма какво да го коментираме. Сапфир, кварцов механизъм с камъни и т.н. Но на външен вид си е чисто съвременнен плосък за мен дизайн, без дълбочина и чувство. Жената пък се радва много и го харесва. Истинският благородник обаче е с кимоно. Сейко-то купих преди около година и чака ли чака.
Слагах му батерия, ама така и не оставаше време да видя защо не работи. Днес се сетих да го погледна и да комбинирам моето уредче за диагностика на кварцови часовници. Е първо го развъртях с електромагнита. Стрелките въртят. Това добре, слагам батерия отново, но не се движи секундната стрелка. Слагам на сензора т.е. микрофона и се чува отчетливо пулс. Кварца е жив. Докато ровя в нета да търся схема на механизма и да го захващам, че си заслужава. готин е. с Два камъка и си има един полъх на стара прецизна изработка. ДОкато разглеждах , какво да видя, часовникът се събудил, работи. Явно му трябва време, все пак не е работил отдавна.. може и десетилетия. Като гледам, почти неползван, хубаво, че някой му беше извадил батерията да не се разтече вътре. Разкошен син цвят! Ех суета, че защо сме с такива ограничения и не можем да носим всякакви часовници. Както от година вече карам малко 50 коньово Фиат-че, че какво му е Страхотно даже!
Ама за часовници не може... ще тръгнат едни приказки... :D
Та, ето ги!
Seiko 4303 и Tissot PR 50
Изображение
и една чужда снимка на същият механизъм.
Изображение
и Тиссото
Изображение
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Seiko

Мнение от stepona555 » 22 окт 2018 16:04

Все по често се учудвам на моите кутии с части за часовници , на всяко преравяне излиза по някоя изненада.
Днешната даже след разклащане тръгна и работи "ако някой има интерес да казва цена"
Това ме учуди и хванах шублера да се подпиша , отзад малко прилича на руското затваряне , ама като отвих ринга си изпадна цяла стоманена каса без стъкло само.Няма време и не успях да го преборя за да видя поради каква причина работи , след като е в кутия за скрап и обучение в разглобяване.

Изображение
Изображение

Както се вижда освен че си цъка му работи и бързата смяна на ден и дата (това натискане на короната е странна идея , понякога след сверяване натискаш по силно и сменя деня)
Стъклото и касата имат (малки косъмчета които ще излязат без проблем с едно елементарно полиране) :D , ама не и от мен.
Офф
Трябва да отворя тема какво търсихте днес и какво в крайна сметка намерихте , (да ме прощават колегите с 5 -10 часовника които си ги знаят къде са и не ги издирват ) .
Самурая ще ме разбере отлично , отдавна не се е появявал , а дано ни уважи и да покаже нещо електрическо.
Он
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Seiko Лорд

Мнение от stepona555 » 31 окт 2018 19:20

Днес пощальона затопли мрачния дъждовен ден с едно пакетче.
Наскоро играх за няколко кварцови Сейко , е тия с двата кварца отидоха на други места , ама едно жълтичко остана и за мен.
Днес Лорд утре Кинг дай боже всекиму.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Seiko

Мнение от atanweb » 01 ное 2018 11:08

Поздравления! Модел който намира място при всеки ценител на часовниците. Много запазен изглежда. Заслужава специално отношение.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Seiko

Мнение от atanweb » 07 ное 2018 17:52

При мен днес две радости. Едната показвам тук, другата в друга съседна тема.
Та пристигна днес едно Сейко с 27 камъка и каса ONE PEICE - едно парче без заден отвор. Дори няма преден пръстен. Само през плексигалса има достъп.
Взех го според мен на добра цена, щото явно се плашат от проблемите които има. А може и основание да е. Скоро ще му обърна внимание. За сега описанието е следното. Ремонтуара се вади и не задържа в механизма. Видно от секундната стрелка бърза яко. Вероятно малка амплитуда или проблем със спиралата. Диска с деня от седмицата седи в междинно положение блокирал и не сменя дните. Плексиглас за полиране, корпус също за освежаване.
механизъм Seiko 8306/46 разликата до колкото прочетох набързо е в три капачета на три от камъните. т.е. описани са като защита от прах. Без някаква друга съществена функция.
Бих се радвал на някакво мнение за този модел с този механизъм. Имат ли проблеми, намират ли се части, взаимозаменяеми и т.н.

Seiko BUSINESS-A 8346А 8020
Ей като този е
https://thewatchbloke.co.uk/2015/09/12/seiko-8306-8020/" onclick="window.open(this.href);return false;

но с малко по овехтял циферблат.

:D
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Seiko

Мнение от stepona555 » 07 ное 2018 23:20

Да ти пратя някой Суоч (свач) щом харесваш такива дето се влиза само като счупиш джама.
Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Seiko

Мнение от omegaqq » 10 ное 2018 12:34

Има много бледа опасност семейството на японските ми хронографи да се увеличи с някоя и друга бройка ама майстора дето ми ги ремонтира много го помръзва и надали ще е скоро, но това не пречи да сложа една снимка на старите членове.

Изображение

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Seiko

Мнение от Lyubo_sr » 10 ное 2018 12:44

Гледам някои ти се повтарят... :redface :D
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Seiko

Мнение от atanweb » 10 ное 2018 16:02

Хич не са еднакви, я гле'й какви различни верижки и каишки имат. Такива ги слага майстора. А него го мързи щото при толкова бройки в супер състояние следващите са без стимул. Я ги раздай тук по форума, пък чакащите бързо ще бъдат направени... от майстора.
Хайде девет са на снимката. Чакаме десетият!
Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Seiko

Мнение от omegaqq » 10 ное 2018 18:35

Lyubo_sr написа:Гледам някои ти се повтарят... :redface :D
То човек ако се замисли механизмите са само три (тоя с черния цифер е 6139А, другите едносекторни са 6139B, а двусекторните са 6138B), ама лакомията оди по ората :redface
atanweb написа:Хич не са еднакви, я гле'й какви различни верижки и каишки имат. Такива ги слага майстора. А него го мързи щото при толкова бройки в супер състояние следващите са без стимул. Я ги раздай тук по форума, пък чакащите бързо ще бъдат направени... от майстора.
Хайде девет са на снимката. Чакаме десетият!
Чакайте и единадесетия (имам два мои за ремонт) ама нямам хич време да се занимавам.

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Seiko

Мнение от stepona555 » 10 ное 2018 21:21

Да множко са ти , а аз нямам ни един за кадем де се вика , остава да видим ти какво нямаш , а при мен изобилства и да поправим несправедливостта и неравенството с натурална размяна.
Хамон за Сейкон :D
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Seiko

Мнение от atanweb » 12 ное 2018 21:12

В по-горен пост показах Seiko BUSINESS-A 8346А 8020 - viewtopic.php?p=62761#p62761" onclick="window.open(this.href);return false;
Та днес установих проблемЪт
Ремонтуара не задържаше поради разместване на елементи. Това успях да фиксирам, но ще трябва да сглобя ремонтуарната части и календара така както лежи целият механизъм в касата и накрая да сложа циферблата и стрелките * не знам дали ще успея обаче да затегна циферблата от двете страни.
Та въпреки ще имам счупен елемент показан на снимката *тиражната плочка
механизмът успява да превключва от навиване към сверяване. И това само когато имам достъп до този сектор при вкарване на ремонтуара. Както казах, ще се опитам да сглобявам направо в касата.

Изображение
счупване при стрелката

сега накисвам във ваната за да пооправим хода до колкото мога.
Механизмът е страхотен. Много тънък автоматик, с големи камъни и необичайно разположение елементи.
Истинска красота. Календарът е труден. С две пужини и много елементи. Дано не хвръкне нещо, не мямам никакви резерви за нищо.
Въпрос...
Тиражната плочка има ли еквивалент от друг механизъм?, че не ги познавам толкова добре, а пък и нямам много донори.
Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Seiko

Мнение от omegaqq » 13 ное 2018 20:55

atanweb написа: ...
Въпрос...
Тиражната плочка има ли еквивалент от друг механизъм?, че не ги познавам толкова добре, а пък и нямам много донори.
Кофти история ... Има и други механизми от които става 8305/06 ама и те са по-редки от градския транспорт у наше село.
Впрочем механизма много прилича на ориент 429, но не се наемам да кажа дали частите са взаимозаменяеми.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Seiko

Мнение от atanweb » 15 ное 2018 19:35

Благодаря за информацията. Ориента изглежда като него, но е малко по постен, а под календара не съм сравнявал.
Но се надявам да има нещо общо.
След накисване от два дни в бензина се сетих, че съм забравил да отворя камъните на баланса.
Сега това се опитвам. Преди време имам спомен, че съм отварял лесно капачето от камъка, дори гледах едно две от клипчетата на Liani да не пропусна нещо, но там е събирането на капачето върху камъка и месинговият му кожух.
Сега бутам натискам вкарвам нещо тънко през отвора , но капаче не излиза.
Гледам от сайта с профилактика на това Сейко, че и тогава не са тваряни тези камъни.
на снимката се виждат цели, а капачетата до тях са на други съседни камъни, анкерно и т.н.
Ето снимки от чуждата профилактика.

Изображение

Изображение

Да продължавам ли да бутам или тези камъни са неразглобяеми.
На светлина единият е чист, но другият вътре изглежда замърсен. Не е спукан проссто е мъглив. Как мога да ги почистя. Ако не става съм решил да взема от някой друг механизъм Изглеждат като на другите механизми Сейко.
Изображение

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Seiko

Мнение от Liani » 15 ное 2018 21:13

Саше, аз не съм попадал точно на този механизъм, но съм имал проблем точно като твоя. Мисля, че бе на един Ориент. Камъка не излизаше както и да го мъчех и накрая взех един стар баланс, поставих го върху Staking Block, (не знам как се казва тази плочка с дупките на български) за да легне колелото на баланса в равно положение. После поставих камъка отгоре на оста на баланса и с пинсети натиснах леко в краищата върху металната рамка. Падна моментално с много малка сила.

Не знам дали при твоя механизъм се разделят, но не вярвам, че е направено да не се разглобява. Ако не се отделя камъка, няма как да се изчисти дори и с препарати за професионална почистваща машина.

Отговори

Върни се в “Японски, китайски, немски, френски, английски и други”