Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от omegaqq » 04 юни 2014 11:55

Преди да Ви покажа новата си придобивка ще разкажа един виц:
Руснак попълва интервю за работа. Стига до въпроса "Пиете ли?". Човекът започва да мисли: "Ако напиша, че не пия ще си помислят, че ги лъжа и няма да ме вземат. Ако напиша, че пия пак няма да ме вземат - едва ли търсят пияници". Накрая написал "Пия, но с отвръщение".
Та така и аз - купих поредния си часовник с леко отвръщение и с мисълта че купувам фелса като тая:
http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... &Felsa_465" onclick="window.open(this.href);return false;
Оказа се обаче, че греша. Часовникът не беше нито фелса, нито "швис мъде"(както би казал някой :D ). Ето го и самия убавец. Предварително се извинявам за гадните снимки ама фотографа толкова си може. Обещавам по-късна да кача по-хубави(ако успея да направя такива).

Изображение

Изображение

Та сега за самия часовник. Фирмата производител на часовника е MOD и е френска - световно неизвестна и за съжаление съвсем непозната у нас lol2 . Същото важи и за машината - Parrenin 90 (Тоя дали има нещо руско в него?):
http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... arrenin_90" onclick="window.open(this.href);return false;
Машината естествено беше разглобена и почистена. Оказа се, че няма нищо за чистене. По неизвестни за мен причини, часовникът е бил почистен, но не е бил смазан, а само сглобен. Може би някой е направил опит да го консервира. Корпуса е доста олющен ама при позлатените с такъв трудов стаж е нормално да е така. След сглобяване, машината тръгна да работи почти като швейцарска :banana .
Надявам се статийката да Ви се е понравила. Дали да не кандидатствам с нея за конкурса тоя месец?

crysis
Напреднал
Reactions:
Мнения: 109
Регистриран: 08 сеп 2012 09:50

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от crysis » 19 юли 2014 13:40

Нямах полски часовници и поради тази причина дори и в лошо качество взех два Блони. не знам дали им е мястото в тази тема, ако прецени админа нека ги изтрие поста.

Изображение

Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от Pavlin » 19 юли 2014 13:43

Те по принцип са полско-руски. Но след като няма специална категория за тях, могат да си стоят тук.

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от miroman » 22 юли 2014 19:48

Аз май е по-добре тук да пиша. То в "часовник на месеца" имало и тактики кога да пуснеш "състезателя", какво да напишеш, и т.н. Даже е по-добре и турбийона да го преместим тук, не предполагах, че званието "часовник на месеца" е толкова важно за някой...

Та отново копи/пейст от вече написаното ревю:

Днес ви представям поредния представител на високия клас китайски часовници - един хронограф на Shanghai, модел SH9001.

Изображение

Този часовник отдавна ми е привлекъл вниманието, но ме спираше цената - с намалението в Китай е ¥6 800.00 (приблизително 1 800 лв.), отделно транспорт, евентуално ДДС и т.н.

Но изневиделица, браузвайки из обявите на WUS, попаднах на обява точно за него. Описанието беше "като нов, с дребен проблем". А проблемът е, че не работи бързата смяна на деня на седмицата, човекът предполагаше, че е заради опит за настройване в "неподходящо време". Иначе при ежедневна работа и настройка от коронката денят си се сменя нормално. За сметка на това цената беше достатъчно приемлива, след известни колебания американецът се нави да го изпрати към Европа (обаче пичът ми искаше референции !!! , и то за да ми продаде !!! А аз нямам, та му показах акаунта в Ebay, и той се нави :) )

Определено часовникът на живо е много по-хубав от снимките (и неговите, и моите). Дойде си с оригиналната кутия, с гаранционната карта, и оригиналната каишка (свалена, а на нейно място сложен отличен Hirsh, с него са снимките). Абе изобщо както си трябва...

Хайде стига приказки, да покажем малко снимки - ето го от страната на коронката и бутоните:

Изображение

Ето и опити за макро-снимки, мисля че си личи отличната изработка:

Изображение

Изображение

Касата е 42 мм, дебела е 15 мм, но може би коронката я кара да изглежда малко по-голяма. Доста е интересн и профилът на касата:

Изображение

Финишът е матов (или бръшнат) за корпуса, и полиран за всичко останало

Естествено освен коронката, и закопчалката (двойна пуш-пеперуда) е брандирана:

Изображение

Механизмът е 3LZF2 (копие на 7750, работещо на 28 800). Навиването е доста тихо и мазно, бях се приготвил за по-изразено "жужене", както често е писано из форума. Украсато си е на ниво - сини болтчета, женевски вълни на ротора, ецнат надпис .... Хроно-функциите работят и нулират перфектно:

Изображение

Интересно ми е какво са имали предвид в Шанхай, като са написали "chronometre", дали е покрил някакъв стандарт? На вибрографа в нито едно положение не даде повече от 4 сек./ден. Амплитудата му е между 245 и 270 градуса, но може би за 28 800 е нормално. А проблемът - ще проуча колко ще ми струва ремонтът и ще реша дали да го оправям изобщо. Ако е част за подмяна, най-вероятно няма да го пипам, ако е нещо разместено и трябва да се разглоби и намести, сигурно ще го оправя.

Та не случайно този часовник ми харесваше толкова на снимките, даже на живо ми харесва още повече ::up:: Направо последните няколко часовника ми объркаха настройките, един от друг по-красив - да се чуди човек кой да носи. Ето го и на ръката:

Изображение

Изображение

Поздрави, Миро.
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от Pavlin » 22 юли 2014 21:23

Тактики има Миро и в купуването на неща които желаем, на угодни нам условия :) Целият ни живот е една тактика. А конкурса за сега върви много добре и нека си го запазим такъв!

Не съм голям фен на китайския финиш, но слагам ръка на сърцето и казвам че този часовник истински ме грабна!
Просто не намирам забележка, плюс това намирането на части за машината не ми се вижда чак толкова скъпо и трудно като за швейцарския вариант.
Единствено не разбирам защо трябва да е толкова скъп като нов?! Има доста реплики със същата машина на по ниска цена, но явно си е опит за налагане на марка и престиж, а не просто реплика.
На твое място не бих го пипал. Не знам как ще го преживея ако ми надраскат циферблата!?!

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от miroman » 23 юли 2014 08:36

За китайския финиш - нормално е, когато си виждал само нискобюджетни часовници, или реплики. Аз например не виждам по какво се различава финишът на Fiyta Dakar, турбийонът на WUS или на този часовник, от финиша на средния клас швейцарски (започвайки от Tissot и завършвайки с Омега например). При едно ходене в София на среща с колега от другия форум, той донесе да ми покаже няколко часовника точно от този клас, и мога да ти кажа, че и при тях при по-внимателно взиране се виждаха дреболии, които номално не се забелязват. И ако часовникът струва 200-300 лв, може да си кажеш "ами за толкова пари - толкова", но за часовник в ценовия диапазон 5000-10000 това изобщо не трябва да се допуска.
И при китайските важи същата логика - ако часовникът струва 200 лв, можеш да очакваш финиш като за 200 левов китайски часовник (въпреки, че е съпоставим например с 500 или 1000 левов швейцарски). Ако струва 2000 лв, не е нормално да очакваш финиш на 200 левов, и всяка дреболия би следвало да те дразни. Е, аз в изброените по-горе часовници не откривам нищо, което да ме подразни. И го намирам за напълно нормално, при часовниците от този ценови клас качественият контрол би трябвало да е на изключително високо ниво, и просто да не се допуска до пазара нещо компрометиращо.
Съвсем друга тема е за дизайна. Часовникът може да е перфектно изработен без отклонение с микрони, идеално финиширан, и въпреки това да го погледнеш бегло и да подминеш. Това е необяснимо, ирационално чувство, което не може да го обясниш с думи - просто един ти харесва, а друг не. Да не говорим, че често "нещото" в дизайна може да е съвсем минимално, дори да не осъзнаваш кое точно е, но това да наклони везната към харесване или пренебрежение. Не мога да си изкривя душата и да кажа, че швейцарските часовници не ми харесват - напротив, има наистина невероятно красиви, които моментално те пробождат в сърцето :). Но... там идваме на третата тема - цената.
И така, стигам до една скала на подредба на часовниците по съотношение "харесване/цена". Нарочно не пиша дизайн, финиш, красота и т.н., защото както споменах, харесването е силно субективно усещане. Та скалата според мен е:
1. Часовник, който не би си купил на никаква цена (естествено имам предвид часовник за носене), просто защото не ти харесва. Няма значение страна-производител, марка, състояние, цена или нещо друго. Факт - не ти харсева и даже да го сложиш един-два пъти, няма да го носиш.
2. Часовник с приемливо за тебе съотношение харесване/цена. Да, харесва ти, и можеш да си го позволиш. С удоволствие ще го носиш и ще ти носи наслада всеки път, когато с повод или без повод погледнеш към китката си :)
3. Часовник, който ти харесва, но не можеш да си позволиш. Дизайнът те грабва, мислиш за него, но по дяволите, защо е толкова скъп :o . За съжаление много хора започват да търсят "подобен", но по-евтин. Някои си взимат хомидж, други - реплика, но не е същото. Много често, както споменах по-горе, даже не можеш да обясниш какво точно не е същото. Може и да е само в мозъка ти, но не е същото.

И така, малко по малко, стигнах до отговора на другия ти въпрос "защо трябва да е толкова скъп като нов"? Аз считам, че не е скъп като нов. Ти защо считаш, че е скъп? За това, че е китайски? По какво отстъпва на Longines или Fortis (съвсем произволно избрани марки)? Като качество - по нищо, отстъпва по субективни "качества" - история, или пък престижност. Е, историята не може да се промени, но другото вече се променя - Seagull, Shanhai и Beijing вече са разпознаваеми марки сред любителите, и бавно, но постоянно заемат място и сред не-познавачите. В края на краищата защо ги пиша тези ревюта :yahoo
В случая този часовник за мен беше в третата част на скалата. Не, че не мога да си го позволя като нов, но има и възпиращи детайли. И добре, че ги има... :lol: Но при намаляване на цената, той изведнъж от трета мина във втората част от скалата. И както виждаш, вече е на ръката ми :yahoo

Ей, голямо писане падна, ама дано сте ме разбрали правилно. Пък и да не сте, ще пишете, и ще стане дискусията, нали затова са форумите :b

Поздрави, Миро.
Pavlin написа:Тактики има Миро и в купуването на неща които желаем, на угодни нам условия :) Целият ни живот е една тактика. А конкурса за сега върви много добре и нека си го запазим такъв!

Не съм голям фен на китайския финиш, но слагам ръка на сърцето и казвам че този часовник истински ме грабна!
Просто не намирам забележка, плюс това намирането на части за машината не ми се вижда чак толкова скъпо и трудно като за швейцарския вариант.
Единствено не разбирам защо трябва да е толкова скъп като нов?! Има доста реплики със същата машина на по ниска цена, но явно си е опит за налагане на марка и престиж, а не просто реплика.
На твое място не бих го пипал. Не знам как ще го преживея ако ми надраскат циферблата!?!
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от Pavlin » 23 юли 2014 09:47

Може би не съм се изразил правилно. Нямах оредвид точно финиша като изработка, а като дизайн на някои елементи и надписи. За Шанхая нищо лошо не мога да кажа, но както отбеляза и ти, това се обуславя донякъде и от ценовия клас. На FIYTA не ми харесва огромния металиков надпис, прилича ми на лепенките които лепят на фалшивите Ray-Ban.
Трябва да се отбележи обаче че китайското часоникарство върви със стабилни темпове нагоре, докато в същото време имиджа на швейцарските часовници пада надолу.

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от miroman » 14 яну 2015 01:05

Здравейте,

май е за тук - нормалното копи/пейст.

Днес получих последния проект на китайския под-форум на WUS, и по-точно на един от членовете на комитета, съгласуващ форумните часовници. Преиздането е в чест на известния (и един от най-известните изобщо китайски модели) хронограф, наречен "1963". Тъй като този часовник има няколко основни дизайна, съответно има и няколко основни преиздания. Например eдно от тях е оригиналният Seagull D304

Оригиналният и преизданието:

Изображение Изображение

Но най-известното досега преиздание си остава "1963", наречено на годината на първото издание на оригинала.

Изображение

Тук, във форума, даже организирахме групова доставка на класическия модел - 38 мм, акрилно стъкло и плътен капак -> http://strelki.info/viewtopic.php?f=10&t=17456" onclick="window.open(this.href);return false;

Популярността му е толкова голяма, че производителят прави версия със сапфирно стълко. След това - с "панда" циферблат. След това - с по-голяма каса 42 мм., нормален, панда и обратна панда (черен циферблат с бели индексни циферблатчета). Изобщо - голямо разнообразие, за всеки вкус.

Затова като се появи темата, обявяваща идеята за преиздание с нов дизайн, в началото реакциите бяха колебливи. Но малко по малко се появяваше информация и рендъри, и се видя, че новото е още по-добро. А също и по-близко до един от оригиналните дизайни:

Изображение Изображение

Ето го и новият красавец:

Изображение Изображение

Споменавало се е няколко пъти, но пак да повторим: механизмът е пъчно-навиваем колонен хронограф с база ST19, в случая дву-регистровия ST1901, изящно декориран:

Изображение Изображение

Ето темата в WUS -> http://forums.watchuseek.com/f72/expres ... 69351.html" onclick="window.open(this.href);return false;, много е дълга, в нея се обсъждат някои детайли по циферблата, а в последствие - проблемите при реализацията. Наложило се е да върне първта цяла партида, а после и част от втората, докато се убеди, че циферблатите са наред. Щях да забравя, а то е едно от най-важните - логото е върнато оригиналното. Заформи се майтапчиска дискусия "кое е първичното - логото на оригиналния 1963, или знакът на СтарТрек :) ". За съжаление колкото и да се е старал организаторът, пак е допусната гршка - на част от кремавите циферблати логото е завъртяно на 180 градуса:

Изображение

При мен си е наред, ето и малко по-близки снимки, за да се видят детайлите:

Изображение Изображение Изображение

На мен много ми допадат брандираните елементи - коронка, закопчалка, каишка. Всичко това го има и тук:

Изображение Изображение Изображение

Коментираше се и номериране, но явно на Томас (производителя) не му се занимаваше с индивидуално ецване на всеки един капак, после и следене да не обърка някой номер, затова беше избран надписът "един от 150". В момента се подготвя втора партида, не знам какво ще пише на нея.

Ето накрая и снимки на ръката:

Изображение Изображение

Е, имаше и съвсем стандартна кътия, не си струва да я снимам :)

Надявам се,
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от atanweb » 14 яну 2015 16:14

Браво Миро и тук можем да ти честитим.
Новият дизайн е много хубав, на мен лично ми допадна светлата версия защото по принцип така ги харесвам, но като цяла дизайнът е добре дори супер. Размерът е нещо важно в случая, не е огромен и седи прибрано.
Имам въпрос. Не знам дали е от снимките но ми се струва, че стрелките са по-дълги от маркерите на циферблата. Секунданта и минутната.
Изображение

oleg
Reactions:
Мнения: 19
Регистриран: 20 фев 2014 16:41

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от oleg » 29 мар 2015 21:08

Здравейте,

Отново имам питане :) механизми Seagull TY2552 и Seagull ST6312 Дали имат възможност за ръчно навиване? Рових из нета и форума, но или нищо не намирам или не пише??

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от miroman » 29 мар 2015 23:09

oleg написа:Здравейте,

Отново имам питане :) механизми Seagull TY2552 и Seagull ST6312 Дали имат възможност за ръчно навиване? Рових из нета и форума, но или нищо не намирам или не пише??
И двата имат ръчно навиване.
Изображение

oleg
Reactions:
Мнения: 19
Регистриран: 20 фев 2014 16:41

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от oleg » 29 мар 2015 23:35

Благодаря :)

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от ТЕН » 26 ное 2015 13:37

Ееее...ех хубавата темичка ще заспи. Но ще се опитам да я съживя с една скорошна придобивка.. Красавец с 39мм каса 27к машина и Кралско излъчване .... icon_crazy icon_clap :b
Изображение

Изображение
Последна промяна 1 на ТЕН, променена общо 30 пъти
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от rosen_er » 26 ное 2015 15:32

Какво е това до маркера "55"?Стрелката за месеците ли е паднал там или.....???

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от Seikosha » 26 ное 2015 15:33

Арен бе Тенчо,пу-пу, ма на краля му е паднал месечният зъб, земи го натикай обратно ,че току виж се нахендрил при луната и тя да спре да плава :lol:

Изображение

А, Росен вече написал......
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Отговори

Върни се в “Японски, китайски, немски, френски, английски и други”