Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 10   [ 150 мнения ]
Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2013 11:42 
Moderator
Аватар

Зачудих се в коя тема да го бодна този Timex, и реших да направя една за всички останали.
Изображение Изображение
Часовник за 3лв. след полиране на плексигласа, основно почистване на корпуса и безела, и то се показа готин дизайн. Боднах му една много мека веришка и жената го забеляза отдалеч и дойде да го разгледа отблизо и каза, че я кефи, айде нека има един за смяна. машинката работи перфектно макар и от най-нисък клас. Има проблем с единия лъг отдолу се е поизносил и ще трябва да го укрепя.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Юни 2013 15:40 
Специалист

Симпатяга :thumbup:
Но дръвцето ме кефи много :yahoo

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Юни 2013 16:03 
Moderator
Аватар

Това дръвце беше в старият ми растителен аквариум, а сега често ми се мярка пред очите и е удобен фон за снимки, абе от Павлин се научих аз какво да слагам за фон.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Юли 2013 17:51 
Специалист

Ето един Timex, коѝто за мен има много елегантно излъчване:
Изображение Изображение Изображение
Ако може да се вярва на печата на капака е и на достолепна възраст.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Юли 2013 18:13 
Специалист

Ето и един от мен.
То не е мой,но се надявам да стане.
Хамерикански-Elgin.Скоро се предлагаше един подобен,но златен.
Изненадващо с много малко камъни и той.

ИзображениеИзображениеИзображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Авг 2013 19:53 
Аватар

Ето и един от Хонг-Конг- много запазен.

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Авг 2013 20:21 
Специалист

plamenhar написа:
Ето и един от мен.
То не е мой,но се надявам да стане.
Хамерикански-Elgin.Скоро се предлагаше един подобен,но златен.
Изненадващо с много малко камъни и той.

ИзображениеИзображениеИзображение

Поздравления, Пламка :bravo
Не знам как е като машина, но като визия ме радва много :clap:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Авг 2013 20:48 
Moderator
Аватар

При мен се утаиха два ТСМа:
Изображение
— Хронограф, помисли Щирлиц.
— Шанхайски, добави на глас Мюлер.

Оказа се, че лявата стрелка показва дните на седмицата, а дясната - датата :muslim: :muslim: :muslim: Долната за разнообразие - 24 часа.
Единият хич няма малки стрелки, ама горе-долу върви точно, като изключим, че балансът му беше изместен поне на 20 градуса от равновесието.
Другият взема 24 часа за къде 23, ама пък си има 6 стрелки.

Другото е по-поносимо. Водомерен корпус от неръждавейка. Вярно, че прозрачен капак... ако им изтрия маркировката, няма да пада боя в машината.

На този, който върви вярно, е разчукан механизма за навиване и самонавиване.
И голям къшмер - не мога да разбера, как им се вадят ремонтоарите.
А винтът с трите насечки и лява резба не се отвива. Хич! Върти се стегнато и наляво, и надясно. И - клинч.
Ще снимам машините за идентификация, че да видя, кво да ги правя.
А, каишките са истински. Кожени, ама с хубави закопчалки - пеперуда с осигурителна скоба. ТСМ ще го преживея някак си.

Май ще се прави поне едно кюфте - неръждаем корпус не всеки ден пада.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Авг 2013 20:42 

От китайчетата нямах и днеска взех този часовник за 50 ст. като знаех, че не работи, но след като му сложих батерия той взе, че заработи и то много добре. Всичко по него функционира и съм много щастлив :) Озадачи ме, че на механизма пише Stowa hong kong, нещо не ми се връзват тези две неща.........
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Авг 2013 21:05 

Супер! Със стандартните мелодии ли е, или някакви по-различни?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Авг 2013 21:12 

Не знам какви са стандартните мелодии за да ти кажа дали са така. Въпреки това не съм го чул как пее :) Ще го пробвам ако успея да намеря от къде да го настроя за мелодиите.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Сеп 2013 17:20 
Moderator
Аватар

Не знам дали тук в тази тема е мястото да покажа този часовник, тъй като в него тик-так-а руски механизъм на Poljot 2414.2Н
както и в тази тема: http://uhrforum.de/vintage-anker-100-po ... rk-t102916
и информация за механизма със снимки най-долу в страницата за пример - http://www.christophlorenz.de/watch/mov ... h.php?l=en
Ето го и моя ANKER 100 made in Germany
Изображение Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Яну 2014 22:55 
Moderator
Аватар

Дойде моментът в който да споделя с вас за последната ми глезотия. wangxiaohong522 ebay
От поне три години започнах да наблудавам модели на Parnis и се захласвах часове в гледане на техните модели. След закупуването на ММ видях, че китайското качество е на ниво и трайно си промених мнението за изработката и финаша на доказаните китайски часовници.

Преди 1 месец за пореден път рових в ибея за да разгледам има ли нещо ново което може да ме грабне и да стане новият ми ежедневен часовник, този път бях решил, че ако похарча пари ще е за часовник с power reserve индикатор, а от изведсно време си падах по пилотския дизайн извендъж попаднах на модела за който не спрях да мисля непрекъснато 4 дни.
http://postimg.org/image/61i6iz4v7/
Силно ме впечатли линейният power reserve индикатор както са на моделите на PAM, това е иникално според мен, хареса ми и шрифта и подреждането на индексите, забелязах, че има и още една стрелка за 24 часово графиране. icon_crazy сърцето ми заби - формата е перфектна, коронката е страхотна, има избор на полиран корпус и на бруш. Страхотен модел точно като за мен и пише че "без коронка е 43мм" отлично - точно каквото търсех.
Защо точно 4 дни, сега ще кажа.
Пристъпих към действия по закупуването. Зададох въпрос на търговеца за пратката и евентуалонто и маркиране с по-ниска сума за да се избегнат такси. Точно миг преди да направя плащането видях, че и друг тъговец предлага модела. Само, че неговият е 47мм без коронката зачудих се дали са два модела, но с ужас установих, че моделът е един и същ само, че в обявата която аз гледам описанието е сгрешено. След което установих, че и дебелината му не е никак пренебрежима и е 17мм. Моментално загубих интерес към часовник с подобни размери. Но реших да не се предавам и да си угодя на старото желание да имам часовник с индикатор на заряда на пружината и реших да е по други критерии.
Прегледах няколко модела на една и съща база механизъм, имаше и с открито сърце и с много движение което ме стресира от клипа, прекалено претрупани - http://www.youtube.com/watch?v=dkfVjZ3CeVQ
Имаше и в комбинация с дата http://www.youtube.com/watch?v=ZIg_SDR8iIE
но последното ми влечение е часовник без дата, седи ми по изчистен и ненатоварващ.
Установих, го след двугодишна честа смяна на часовници, разбрах, че харесвам да нося такива без дата и така си и свикнах да не гледам часовника да търся дата.
След изгледано клипче на този модел http://www.youtube.com/watch?v=-vYJCKNRbm0 вече бях сигурен, че ще заложа на него, тъй като ми беше добре познат от хилядите снимки които съм му гледал по форуми и гугъл. Грабна ме малкат секунда стрелка на 6 часа и плавното и движение видно на клипа т.е. не натрапчиво и успокояващо., наличието на индикатора за резерва на пружината в кръгов вариант n_thumbsup и накрая но не на последно място бял/перлен циферблат - мечта - има видимо винтидж излъчване с изящните сини стрелки и диска от минутни маркери характерен при модели от преди 100 години. "Това ще е" си казах, "въобще не е компромис, ами по добре, че не взех полота който е черен, и щях да го сменя бързо с някоя бяла амфибия"
Изповядах се подробно, може би отегчително, но това е хаоса в избора на един часовник, прекалено големия избор в интернет прави закупуването на нов часовник много трудно.
Последно ще споделя, че часовникът ми "легна" 1000% в детското ми обичащо такива играчки сърце. Това за момента е топ часовника който предполагам ще е най-честият ми ежедневник стига да се представи прилично в работата си за което ще споделя с вас в бъдеще.
Тази вечер направих няколко снимки в тъмна стая, а когато имам възможност ще го щракна и на слънце. Оставям на вас да прецените дали бихте се радвали на тази разкошотия.

Изображение

Изображение Изображение

подробности около закупуването:
цена $98 с безплатна доставка wangxiaohong522 ebay
време на пристигане 9 дни
Търговеца ми обясни по мейла да не се притеснявам за стойността на пратката и, че няма практика да ги надписва с по-ниска стойност. Каза ми да не се притеснявам за това.
По късно видях, че пратката минава през Белгия и след това в България. Това предполагам до голяма степен ме е спасило от проверка и таксуване в България.
Пратката беше изключително добре опакована, в стиропорена правоъгълна голяма кутия ,а вътре около 1кв.метър опаковачно балончесто фолио което беше обгърнало плътно часовника, а пък той от своя страна беше обвит във фабрично фолио около часовника и катарамата на каишката.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Яну 2014 23:16 
Site Admin

Браво Саше, страхотен е! Който не се е докосвал до качеството на тези часовници, няма да разбере за какво става въпрос. Не че е нещо повече от другите, но за парите си дава много повече.
Механизма трябва да е 2530. Моя ММ го сефтосах на 31.12.2013. Сложих го на ръката си в 21:30, към полунощ беше напълнил скалата на резерва. Прибрах се в 04:30 и го оставих в покой да видя колко ще издържи. Още работи и му остава едно деление до нулата. За секунди не мога да кажа как се движи, но минутите не ги е мръднал.
Трябва ни една обща тема за хомиджи, не само за PAM.
Поздравления още веднъж за покупката!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Яну 2014 23:26 
Специалист

Страхотен е! n_thumbsup Истински винтаж,тва наистина ли е китайско бе Сашо? Мчи той ги забива оригиналите като пирон в кисело мляко. Всичко както си го описал,е точно така и това е МИСЛЕН модел,всичко е дозирано и точно подходящо за спокоен и балансиран човек,като тебе.Да ти е честит и дълги години да му се радваш icon_clap

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 10   [ 150 мнения ]
Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Следваща