Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от kapkan » 19 мар 2014 17:57

УМФ?

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от Seikosha » 19 мар 2014 19:06

Еиййй ще ме издете. :) По принцип си крия любовниците,ам да не ви скърша хатъра ей тука,че да не цапаме темата с лични истории,че аз без едно изречение мога,ам с едно,не. В мойта страница :)
viewtopic.php?f=58&p=28495#p28495" onclick="window.open(this.href);return false;
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

ironhorse
Напреднал
Reactions:
Мнения: 116
Регистриран: 19 ное 2013 23:41

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от ironhorse » 20 мар 2014 20:01

Този ръчен часовник пристигна без стрелки, без стъкла, без часово и делително колело, но пък с много странен дизайн. Даже работи. Сверяването е с лост, като на някои от джобните, разположението на циферблата - също. Горното стъкло в оригинал вероятно е било лупа, съдейки по кръга за часовете. Системата е Анкер - права линия, прилича на швейцарско производство, ама може и да е френски. По мое мнение е от двадесетте години.
Изображение

Изображение

Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от Seikosha » 20 мар 2014 20:42

Ще си позволя коментар. Касата не е оригинална,първо е по съвременна,а и се вижда съвсем ясно,че механизмът е от дамски джобен часовник (12ч. срещу ремонтоара) Бил е в каса,чието предно стъкло е било с орнамент по периферията,като е откривало само малкият диал, или е имал цял преден капак с отвор само за циферблата. Механизмът може би ще се разбере,ако се свали циферблата,подозирам ,че под него ще има някаква щампа.

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

ironhorse
Напреднал
Reactions:
Мнения: 116
Регистриран: 19 ное 2013 23:41

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от ironhorse » 20 мар 2014 23:03

Възможно е наистина, касата да е пригодена за механизма в последствие. Под циферблата няма никакви маркировки. 12 часа е срещу ремонтоара при много от първите ръчни, както дамски, така и мъжки. А може и циферблата да е бил сменян някога, въпреки че крачетата му пасват идеално.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от atanweb » 23 мар 2014 15:52

Хубав момент за снимка, а часовника много ми липсваше.
Изображение

още две
Изображение Изображение
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от miroman » 23 мар 2014 17:41

Много добър homage, може би един от моделите, които направиха Parnis толкова популярен. Между другото, в WUS писаха, че този механизъм е спрян от производство, и който иска такъв часовник, да си взима, докато все още ги има :).

Поздрави :b
atanweb написа:Хубав момент за снимка, а часовника много ми липсваше.
Изображение

още две
Изображение Изображение
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от atanweb » 22 май 2014 17:10

Ето го точно този от по горния пост, кратка беше радостта.
Поемете дълбоко дъх, изсъскайте някоя псувня като мен и повтаряйте
"Никога повече да не си купувам китайски часовник!"
е разбира се с шеговит тон, ама срама си остава, а хората ще продължат да шушукат.
За какво ста въпрос, днес си го взех да му се порадвам малко, че не го бях носил доста дълго време.
След два часа носене и нормална работа докато се возех в служебната кола той просто спря. Ей така както си е на ръката ми без да съм го провокирал ама грам дори не е засегнат по някакъв начин. тихо и кротко СПРЯ.
Автоматика до края на деня беше навил пружината до края. Цел ден на работата съм оклюмал и в същото време нервиран що не си взех амфибията или кварцовото Сейко които нося напоследък.
Гледам го, клатушкам го, секундите си седят на 15", баланса отзад се вижда как се мандахерца бих казъл свободно с поне 20 колебания докато не спре.
Сложих го позорно в джоба (ако знаете колко е гадно да нямате часовник на ръката - ужасссст) преди минути вкъщи го изваждам гледам презрително на него пак не работи, но гадината мръднал с цели 6 секунди напред.
Чудя се пак ли да му пиша на китаеца - то ясно, че ще пиша, ама ако ме отсвири няма да ми е гот.
Или да го пращам някъде по нашенско да му бъркат червата.
Иначе както и да го гледам, прекрасен часовник. Най-добрия финиш които съм имал и точно по моя вкус - искам си го паааак.
Тук вече рева както когато ме заряза първото гадже.

Поздрави!
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от rosen_er » 22 май 2014 18:26

Спомни си обаче как си се кефил на второто гадже lol2 И сменяѝ смело,ще ти мине.Жалко наистина,защото когато се срещнахме в София и пак не работеше този "мързеливец" ,видях с какви очи го гледаше,макар и не работещ. n_sad

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от atanweb » 22 май 2014 18:36

Да, така е и сега пак ще го донеса и ако искате ще го изгорим на кладата (т.е. да го отворим и разгледаме какво става с китайските колелца)
Иначе лечението е следното: Веднага на нараненото място (китката) се слага стара красива Ракета, навива се докрай и се изчаква да изразходва резерва си.
След това процедурата се повтаря с Амфибия и Слава.
Това би трябвало да ме върне в правия път.
Изображение

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от Torro » 22 май 2014 21:42

Съчуствам ти най-искрено, "atanweb"! Още повече, че имам няколко китайски часовника, а с един от тях дори се "опарих", но въпреки това тази далеко-източна любов не отминава.
Все пак имаш ли представа какво му е?
Аз имам 6 бр. китайски механини часовници - два ръчно-навиваеми и четири автоматика. Всичките все още работят и държат прилична точност. Имам проблем с точността на единият от автоматиците, в смисъл, като е в неподвижно състояние е доста точен, но щом почна да го нося веднага механизмът отговаря със забележително избързване.
Надявам се да разрешиш проблема си с този Парнис!

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от atanweb » 24 май 2014 11:34

Ето го сега пък се разработи, сам самичък или се уплаши от земетръса който ни поразлюля.
Ще видим тая работа. Ще го наблюдавам и ако позволи ще го понося.
Изображение

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от ТЕН » 03 юни 2014 16:55

Да покажа нещо което може би не сте виждали Зетор-Чехия. Шерко беше показвал Прим но този е башка модел
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от omegaqq » 03 юни 2014 20:27

Наистина е интересен часовник и заслужава по-добри снимки. Не съм виждал такъв. А името на часовника ме навежда на една асоциация с едноименните трактори. Надявам се часовника да не е произведен в същия завод :mrgreen: .

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от ТЕН » 03 юни 2014 21:04

Защо та Зетор са световни трактори и сигурно е нещо по някой повод РЕКЛАМЕН но машината му е съвсем друга, а той плаче за баланс и за камък на анкера. Снимките със Сони кибершот 10.7 МП ама туй ми е сефте тъй, че надявам се да ми е простено...
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

Отговори

Върни се в “Японски, китайски, немски, френски, английски и други”