Ruhla

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Ruhla

Мнение от Pavlin » 26 май 2014 13:17

Според мен просто е трябвало да правят и евтини часовници.

мitakaaa
Специалист
Reactions:
Мнения: 866
Регистриран: 03 фев 2012 23:01

Re: Ruhla

Мнение от мitakaaa » 26 май 2014 13:32

UMF HEKTOR го имах , но го трампих срещу пари в брой. По някога се разделям с някои неща с които не би трябвало. Но и при мен има криза. Иначе Хектора беше хубав и точен. Касата е украсена с едни листенца от страни - вероятно е от ранните модели. Ама не ми е минавало в главата да го снимам.
Между другото - това е нещото с което се заточват върховете на РУЛА ( но трябва и стругче за да се хване баланса )
Изображение

мitakaaa
Специалист
Reactions:
Мнения: 866
Регистриран: 03 фев 2012 23:01

Re: Ruhla

Мнение от мitakaaa » 26 май 2014 13:37

Всички Рули могата да заработят отново ако се заточат върховете. Но няма кой да го прави.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Ruhla

Мнение от rosen_er » 26 май 2014 14:35

мitakaaa написа:UMF HEKTOR го имах , но го трампих срещу пари в брой. По някога се разделям с някои неща с които не би трябвало. Но и при мен има криза. Иначе Хектора беше хубав и точен. Касата е украсена с едни листенца от страни - вероятно е от ранните модели. Ама не ми е минавало в главата да го снимам.
Между другото - това е нещото с което се заточват върховете на РУЛА ( но трябва и стругче за да се хване баланса )
Изображение
Ето с това пробвах аз на ос (не на баланса) на будилник:
Изображение
и с тези супер фини пили
Изображение
Става,но ми беше трудно.
"Арканзаски камък" не се сетих да използвам :redface
Изображение

мitakaaa
Специалист
Reactions:
Мнения: 866
Регистриран: 03 фев 2012 23:01

Re: Ruhla

Мнение от мitakaaa » 26 май 2014 16:17

Е, аз не му знаех името на този камък. Но и показаното от теб също се използва. Само дето не ми се разправя с тази операция, освен ако не е за някой по интересен часовник.

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: Ruhla

Мнение от ТЕН » 20 юни 2014 16:50

Ето малко Руула и от мен, така се изговаря със дълго у а Н-хаш не се чете, във случая удължава предходната гласна. Да кажа и аз две думи по въпроса 1-во Немеца е практичен и е успял да направи бюджетен часовник във времената когато е имало нужда от такива часовници които със съответната поддръжка са можели да работят дълги години. 2-ро Шварцвалд е половината във Германия половината във Швейцария и там се правят часовници от край време и предполагам, че пазара е бил залят от какви ли не Швейцарски и Немски часовници, а те са много народ и е имало нужда и от евтини и здрави такива. А след войната са следвали политиката на СССР за задоволаване на населението а тя беше Всю пшеницу за границу а вам дорогые колхозники приятное кино...Та приятно гледане...
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

мitakaaa
Специалист
Reactions:
Мнения: 866
Регистриран: 03 фев 2012 23:01

Re: Ruhla

Мнение от мitakaaa » 02 авг 2014 14:17

Тези RUHLA имат толкова много видове на циферблата , че едва ли може да ги изброи човек. Ето и от мен една разновидност под името УНИТЕКС - с големи думи СУПЕР ДЕ ЛУКС< СУПЕР ДАТОМАТИК ама колко всичко това е СУПЕР - само който не е отварял Рула - той не знае
Изображение

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Ruhla

Мнение от plamenhar » 02 авг 2014 14:22

Обаче трайноста на циферблатите е по голяма от на много други истински часовници.

мitakaaa
Специалист
Reactions:
Мнения: 866
Регистриран: 03 фев 2012 23:01

Re: Ruhla

Мнение от мitakaaa » 02 авг 2014 15:19

Виж за това не бях се замислил. Но май си прав. То и касите им са винаги нови - дали защото машините спират още на втората година след като са произведени. И поради факта че са евтини , хората купуват нов а стария го захвърлят.

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Ruhla

Мнение от plamenhar » 02 авг 2014 17:11

Опитай да измиеш един циферблат на Рула и един руски,че и швейцарски.
И кажи какво се получава.

мitakaaa
Специалист
Reactions:
Мнения: 866
Регистриран: 03 фев 2012 23:01

Re: Ruhla

Мнение от мitakaaa » 02 авг 2014 21:11

И в това си прав - до сега не ми се е случвало много мръсен и съсипан циферблат - за това и не се е налагало да мия - е то едното за сметка на другото. Този УНИТЕКС е работил цялата седмица без проблем и сега като го разнасях насам - натам да го снимам и той взе че започна да прави проблеми - спира без да предупреждава.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Систематични обозначения на механизми UMF Ruhla

Мнение от varban » 16 юли 2015 10:57

Систематични обозначения на механизми UMF Ruhla, въведена от 1964 година

A = пореден номер на модела
1A-XX джобен
2A-XX мъжки
3A-XX дамски
4A-XX реле за време
5A-XX
6A-XX будилник
7A-XX автомобилен часовник
8A-XX секундомер
9A-XX специални часовници, шахматни часовници

XA-1X 15 - 20 камъка, противоударни
XA-2X повече от 20 камъка, противоударни
XA-3X 0 камъка
XA-4X 1 - 5 камъка
XA-5X 6 - 7 камъка
XA-6X 8 - 11 камъка
XA-7X 12 - 14 камъка
XA-8X 15 - 20 камъка
XA-9X повече от 20 камъка [вероятно без противоударно устройство]

XA-X0 без секундна стрелка
XA-X1 малка секундна стрелка
XA-X2 централна секундна стрелка
XA-X3 централна секундна стрелка, дата
XA-X4 централна секундна стрелка, цифрови показания на часа
XA-X5 Stoppeinrichtung, хак
XA-X6
XA-X7
XA-X8
XA-X9

// http://watch-wiki.org/index.php?title=K ... _UMF_Ruhla" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Ruhla

Мнение от varban » 30 юли 2015 08:27

ТЕН написа: Изображение
Този 24-32 заедно с един 34-33 се оказаха най-неочаквано за мен при мен :)
И двата са за миене/мазане, но всичко им е здраво и най-важното - няма ръжда.
Благодаря, Тенчо!

Като ги стегна и докарам в половин допуск, ще сложа снимки и подробности по ремонта.
34-33 е с клинче на спиралата, така че ще мога при необходимост да я сваля и евентуално да пробвам да подостря баланса ;)

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Ruhla

Мнение от varban » 11 ное 2015 10:58

Една рядка Рула кварц, която не съм виждал във форума.

Ето доказателство, с разрешение на Пламен, рязано и лепено от лични :)
plamenhar написа: Между другите ценни придобивки тази вечер ми попдна този часовник:

Изображение

Човъркал ли си такова чудо?
Пробвах с някаква батерия,но не тръгна.
И не знам с какъв размер батерия работи.

Готов е.
Оказа се студени спойки на кварца. :yahoo
След презапояване работи.
Мерси за помоща.

Изображение

Изображение

Изображение
Който не знае, да го светна, че се касае за доста рядка машина. Вижда се още по надписа на цифера: не Ruhla Quartz, a Ruhla Quartz 32768.

И вътре е това на снимката: първото немско кварце, по стар саксонски обичай без ни един камък. Някои от вариантите на тема UMF-28:

https://watch-wiki.org/index.php?title= ... lie_UMF_28" onclick="window.open(this.href);return false;

Пламеновия саат е карашик марка между UMF 28-40A и UMF 28-40B. Няма резистор над интегралната схема, ама е още с дългия кварц и японски тример. Годината трябва да е 1978, или коледното социалистическо съревнование на 1977 :D :) :D

E, може да е без ни един камък, ама е първия кварцов часовник в космоса - Сейко и разни швейцарци ядат варена ряпа и си хапят лактите. Така че следете за цифричките: има ли 32768 на цифера на Рухлицата, я отнасяйте като дизел цинкова кофа :D

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: Ruhla

Мнение от ТЕН » 15 ное 2015 12:41

Една Руулица със изумруден цифер която не съм показвал още. Schoenheit pur....
Изображение

Изображение
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

Отговори

Върни се в “Японски, китайски, немски, френски, английски и други”