ГУБ, ГЛАСХЮТЕ, УРОФА

kostabo
Напреднал
Reactions:
Мнения: 361
Регистриран: 29 дек 2016 17:50
Местоположение: Кюстендил

Re: ГУБ, ГЛАСХЮТЕ, УРОФА

Мнение от kostabo » 25 юни 2017 21:22

atanweb написа:Забелязах, че е стойностна марка. Цените на подобни екземпляри са високи в сравнение с швейцарските си братовчеди. Би ли разказал това което знаеш за марката, модела или друг интересен факт около часовника.
Аз нямам представител от тези часовници, от какво бих се вдъхновил.
Най-малкото което е, че ме грабва на външен вид. Специално този корпус се е получил страхотно.
Под "стойностна марка" имах предвид всичко друго, освен парично изражение. Това, което знам за бранда е, че в малко градче дори и за нашите стандарти е концентрирана мощна часовникарска гилдия. Зная, или си мисля че зная част от ужасно обърканата история на фирмата, свързана с национализация, сливане и кой знае още какво. Аз се впечатлих от факта че часовници в насипно състояние работят та се късат...До този момент мислех, че това е възможно само за Съветската часовникарска индустрия. Имал съм няколко, същият или подобни в кофти състояние, с "изядени" коронки, протрити корпуси и при никой нямаше луфтове! Странна работа. С риск да кажа нещо еретично не разбирам защо аджеба им искат толкова пари! Според мен не трябва. Всичко е наредено на една баския. Другото, което ме впечатли е звукът, който издава ротора! Е няма такъв...като от комар! А не е като да не съм чувал. За мой срам при теста на този часовник, в първия момент не разбрах, че е автомат...Навих го, тръгна. Викам майната му, що ме лъже тоя, аз пак ще го купя, кво кат не е автомат-харесва ми. За свое оправдание ще кажа, че беше шумно... :mrgreen:
Тука е така...

ALFA
Специалист
Reactions:
Мнения: 2885
Регистриран: 27 дек 2012 19:25

Re: ГУБ, ГЛАСХЮТЕ, УРОФА

Мнение от ALFA » 19 мар 2018 17:33

Изображение

Отговори

Върни се в “Японски, китайски, немски, френски, английски и други”