Junghans

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Junghans

Мнение от varban » 05 фев 2014 20:09

Помниш ли мойто твърдение, че един часовник ми харесва, ако мога да му начертая циферът, стрелките и корпуса, без да се зоря.
Е, този мога.
Мога с молив, пергели и туш, мога и на компютър :-)

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Junghans

Мнение от rosen_er » 05 фев 2014 20:12

Е какво чакаш?Чертаѝ и даваѝ на твоя стругар (баѝ Стоян ли беше?) за изпълнение :wink:

ironhorse
Напреднал
Reactions:
Мнения: 116
Регистриран: 19 ное 2013 23:41

Re: Junghans

Мнение от ironhorse » 05 фев 2014 22:50

Нищо чудно и да го направи, бай Стоян въпреки годините си, ми е подкарвал машини, с които никой друг не искаше да се занимава.
А какви стихове пише!

ironhorse
Напреднал
Reactions:
Мнения: 116
Регистриран: 19 ное 2013 23:41

Re: Junghans

Мнение от ironhorse » 06 фев 2014 21:02

Този е най-малкия ми Юнгханс. Търся му минутна стрелка. Най-големия е един стенен, с махало. Третият е стенен корабен, с пружина, а не с махало.
Изображение

Изображение


Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Junghans

Мнение от varban » 06 фев 2014 21:51

ironhorse написа:Нищо чудно и да го направи, бай Стоян въпреки годините си, ми е подкарвал машини, с които никой друг не искаше да се занимава.
А какви стихове пише!
Тоя бай Стоян, дето Росен го споменава, не е оня бай Стоян: viewtopic.php?f=55&t=1685" onclick="window.open(this.href);return false;
Значи вервай ми, че трезвен съм писал :-)
Просто разсъждавах на форум :-)
Истината е в една резба. Наистина трябва да го начертая и да сложа чертежа в оная тема, щото ако го покажеш писанките ми на психиатър, от амбулаторен ще ме трансформират много бързо в стационарен :-) :-) :-)

А ти го познаваш бай Стоян часовникаря?

Я давай подред - какво си правил, какво си купил, кому си го дал, пароли, явки и натам по протокола :-) :-) :-)

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Junghans

Мнение от varban » 06 фев 2014 22:03


ironhorse
Напреднал
Reactions:
Мнения: 116
Регистриран: 19 ное 2013 23:41

Re: Junghans

Мнение от ironhorse » 06 фев 2014 22:41

varban написа:
А ти го познаваш бай Стоян часовникаря?

Я давай подред - какво си правил, какво си купил, кому си го дал, пароли, явки и натам по протокола :-) :-) :-)
Ясно, друг бай Стоян, моя грешка.

А бай Стоян часовникаря от Казанлък едва ли има някой, който не го познава. Отбивам се винаги при него, най-вече на приказка, като си ходя по Казанлък. Давал съм му един цилиндър, награден "За отлична стрелба" с много усукана спирала и скъсана пружина - оправи го. Един американец с липсващ анкер - и него оправи. И други някои работи. Готин човек, и винаги има какво да разкаже и какво да научиш от него.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Junghans

Мнение от varban » 06 фев 2014 23:00

Часовникари в Казанлък има. Не броя тези, които сменят батерии... другите, дето могат да ремонтират механичен часовник, са седем. Но само бай Стоян прави части.

Така че като минаваш, се обади се да идем заедно при него :-)

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Junghans

Мнение от nevenbekriev » 07 фев 2014 14:21

ironhorse написа:Този е най-малкия ми Юнгханс. Търся му минутна стрелка. Най-големия е един стенен, с махало. Третият е стенен корабен, с пружина, а не с махало.
Изображение

Изображение


Изображение
Хубави са, този осмоъгълният не е корабен, а по-скоро пощенски или учережденски.

ironhorse
Напреднал
Reactions:
Мнения: 116
Регистриран: 19 ное 2013 23:41

Re: Junghans

Мнение от ironhorse » 07 фев 2014 17:42

Ползвали са ги и по корабите по Дунав, защото нямат махало и не са зависими от люлеенето на кораба. А у нас са ползвани основно в пощенски и ЖП станции и в учреждения.

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Junghans

Мнение от kapkan » 07 фев 2014 18:06

Така и тъй наречените каютни да преди година/две висяха в поликлиниката,ма съм ги опуснал,отплували са :(

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Junghans

Мнение от nevenbekriev » 07 фев 2014 20:02

ironhorse написа:Ползвали са ги и по корабите по Дунав, защото нямат махало и не са зависими от люлеенето на кораба. А у нас са ползвани основно в пощенски и ЖП станции и в учреждения.
Възможно е да са ги ползвали, ама корабните часовници са едно друго нещо. В аукциона понякога се появяват подобни твърдения, даже имаше и един пластмасов Маяк с барометър, обявен като корабен. Е не им вярвайте!

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Junghans

Мнение от kapkan » 07 фев 2014 20:40

Аз говоря за този тип руски с ключа от страни
http://auction.bg/item.php?id=843708" onclick="window.open(this.href);return false;
оспамих темата,извинявам се :(

ironhorse
Напреднал
Reactions:
Мнения: 116
Регистриран: 19 ное 2013 23:41

Re: Junghans

Мнение от ironhorse » 07 фев 2014 21:19

nevenbekriev написа:
ironhorse написа:Ползвали са ги и по корабите по Дунав, защото нямат махало и не са зависими от люлеенето на кораба. А у нас са ползвани основно в пощенски и ЖП станции и в учреждения.
Възможно е да са ги ползвали, ама корабните часовници са едно друго нещо. В аукциона понякога се появяват подобни твърдения, даже имаше и един пластмасов Маяк с барометър, обявен като корабен. Е не им вярвайте!
Корабния часовник, за който говориш, наистина е друго нещо, той е обикновено един на кораба и е на капитанския мостик. Те са специално изпълнение и работят с изключителна точност. Истински такъв обаче, май и аз не съм виждал някой да продава в аукциона.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Junghans

Мнение от varban » 07 фев 2014 21:40

Ако говориш за морски хронометър, даже на форума продаваха :-)
viewtopic.php?f=77&t=1729" onclick="window.open(this.href);return false;
viewtopic.php?f=72" onclick="window.open(this.href);return false;

Отговори

Върни се в “Японски, китайски, немски, френски, английски и други”