Seiko

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Seiko

Мнение от atanweb » 29 май 2020 15:59

:lol:
Тая атака към тебе Мишо не беше планувана от мен. Но ти реагира подобаващо и много радваш с което.
Часовника не е мой. Скоро ще поеме по пътя на Яков.
И като десерт послушай https://youtu.be/FaKjLD6opBI
Да те упокоя малко. В механизма поставих част от съветски механизъм и по точно Победа/ЗИМ 2602 lol2
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Seiko

Мнение от stepona555 » 29 май 2020 16:40

Ама много забравяш :wink: , не помниш ли като ми го подари :lol: , и аз те помолих да ми го надпишеш , ти си сложи автографа на моста :yahoo . На мен ми остави само цифера да състаря малко и мисля че добре се получи.
Като за теб трябва да е златен и без забележки , остави на нас жеуезните ръждясали останки от битака.

Явно си доста възбуден :redface ,
щом в едно изречение Сеико и инкабкока ги сложи заедно.
Де е кравар , де е самурай!
Аз мисля че тоя механизъм има само един Diashock на баланса и три Diafix на моста , говорим за това което се вижда , под цифера сигурно има още един Диашок и още 2 Диафикс , та общо станаха много шотовете.
И от мен едно видео
https://youtu.be/T4w7RbXT2j0
Поздрави и много :b :b
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3684
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Seiko

Мнение от Seikosha » 29 май 2020 20:00

Аз ръжда Тошко имам повече от Кремиковци преди да го нарежат, не е там работата. Аз купувам само неща които да реставрирам и всичко което показвам е минало през ръцете ми по пълна програма , това си е работа и труд и една малка част от тях, са за лична колекция. Работя и по поръчка понякога. Аз не съм виновен ,че исторически е било модерно през 60-те да се носят позлатени часовници и стремежът ми е бил тези които си заслужават, да мога да ги върна близо до вида в който са се продавали в някакъв процент разбира се. Това да възстановяваш каси, да премахваш дерюги и опадала позлата и хром, после да им възстановяваш позлатата при някои, да чистиш циферблати или да търсиш по света нови за модела, стрелки, коронки и тем подобни , да ремонтираш механизми докато баялдисаш , хич не е лесна работа и иска много инат. Всичко което съм показвал на 95% е след като е добило завършен вид и едва ли има да съм купил през годините и 20часовника ,които да е нямало какво да правя по тях, като при поне половината намесата ми е съвсем минимална ,като при тази Ракета на ЕЧЛ на която ще полирам само стъклото и ще я почистя, и евентуално ,малко по-добра касаа, нещата са различни за всеки часовник, но щом толкова ви дразнят позлатените часовници и щом мислите ,че са недостойни за един форум като този Полет с рядка каса, другият с прякора "eye" (очето) чийто десен долен лъг беше изцяло обелен. Няма да ви изнасилвам повече с такива недомислици правени из необятните сибирски полета. :b

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ето ви и нещо ръждясало, към което изпитвам същите чувства като към по-горните (снимките са от преди час), а съм го ремонтирал преди 6г. и от тогава му търся циферблат. От същата 1964г , но калибър 956 Скайлинър

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Seiko

Мнение от atanweb » 30 май 2020 09:52

Привет Мишо, и позлатени и златни харесваме. Да не останеш с впечатление, че ги подминаваме или, че не им се радваме. Понеже е по лесно със стоманените и такива се търсят. Не всеки може като тебе да реставрира т.е. сейкошира.
Оста на секундите ли липсва на последния или само стрелката? Възможно е да се намери едно зъбно ако това е счупено.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3684
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Seiko

Мнение от Seikosha » 30 май 2020 18:46

Аз не виждам какво общо има това ,че повече "вървят" стомнените часовници и какво общо има търговията с показването на определени модели в един форум,който поне до скоро се водеше за руски часовници. Аз съм се стремял да показвам различни неща, стига те да са новост, или в добро състояние придружено с някаква информация. Това остава като архив във форума, а не само каква каса съм дялкал ,или как съм сменил баланса ,или анкера на някой механизъм, тривиални неща, за които във форума си има и съответните теми. Това постоянно подмятане за показването на позлатени модели и това да били всичките в перфектен вид е абсурдно. Грозното ли трябва да има приоритет, или как си го взел от мангала на пазара,така да му се хвалиш. Имаше един колега bravo six който показваше феноменално съхранени неща и всички му се радвахме, а сега приоритетите трябва да бъдат само прекъснати ел. вериги, неработещи стъпкови двигатели, как да направим нещо си на струга (кактвто ползват няколко човека) което си е супер за инфо и за един форум, но смятам ,че всеки би могъл да участва във форума според желанието си, а не толкова непременно според възможностите си. Има достатъчно колеги,които се включват само с мнение и информация, все е нещо, или с коментар, пак е нещо, има и такива които показват кой какво е успял да "забърше" от някъде, ама то не е само какво си "забърсал" ,а и това за нещо интересно, нещо рядко, нещо супер запазено, което си заслужава забърсването , а не да е по-скоро като израз на покупвателната ни способност само. Мисля че за всичко си има място и дескриминирането на нещо си ,или на някой си защото има своите пътища за някъде, не са продуктивни.

П.П. Търсих бутон за офтопик ,но не намерих такъв.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Seiko

Мнение от atanweb » 30 май 2020 20:48

Офтопик бутон няма и да има, тук всичко се чете така или иначе и няма от кого да го крием. :thumbup:
Мишо съвсем доброжелателно исках да поясня и пак ще го направя ако не си разбрал, че харесваме позлатени модели и няма нищо общо с търговията. :b Ти да си видял някъде някой от нас да продава тук или другаде? Никой от нас не цели продажби и печалби чрез стоманените. В интерес на истината е, че за жалост не всеки има достъп до любимите съветски марки. n_sad
Излизат, но са екзотика, а състоянието им не е задоволително. nono Това е породило изместване на интересите. Ако става въпрос за мен. Аз обичам да се занимавам по всеки часовник които придобия - точно като теб. Рядко съм имал късмета да взема нещо и то да е в състояние в което не трябва да се пипне. Ако те дразнят темите извън позлатените съветски мога да ти ги изключа за да не ти мигат в оранжево. Никой никого не кара насила да чете и да гледа какъв късмет е извадил, а то не до късмет, а до търсене или как да направи нещо на струга. Ти го знаеш това. Никой не го удря по главата нещо безценно. :lol: Тъжно ми е, че нямам с какво да се включа в темите които и ти и аз и всички харесваме. За разлика от теб които през последните няколко години ни показа купища интересни неща. Но всеки с по лафче и да си разкаже какво ново.- това е форума според мен и да остане нещо научено и за нас и за този които се интересува.
:thumbup: :b
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3684
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Seiko

Мнение от Seikosha » 30 май 2020 21:44

Ми и аз за това говоря. За това да се споделя. Кой на какъв часовник, или механизъм е попаднал, по възможност непоказван до сега, да има коментари по него евентуално, историята му като производство, Това си е Википедия един вид , а не кой какво показва поотделно. Моите 80% ги правя за продажба, за жалост това е живота и е единственото нещо в момента от което да реализирам труда си. Не виждам нищо срамно,точно обратното, да изровиш от някъде нещо мъртво и стойностно и да го върнеш към живот да те радва теб или някой друг, въобще пак да го има на тази земя, не мисля ,че е богунеудобно. И тука и в другият форум се случва хора да показват неща които да кажем , не са чак толкова "важни" за показване, но тези хора на някакъв етап им се радват и искат да споделят с другите тяхната си радост.
Може би говорим за едни и същи неща, но на различен диалект, ако не на езици. Мълчанието под един пост, е достатъчно красноречиво, за да трябва да се подчертава допълнително ,че нещо не е за форума актуално.
Правил съм забележка на хора които купуват стари винтижи ,ей тъй за спорта и нямат и един да пипнат, да възстановят. И Миро и Росен купиват, но поне се опитват всичко да докарат в кондиция, иначе какъв е смисъла? Нещо което е било на сергия, сега да седи в мазе,или в чекмедже. Точно това е с обратен ефект, защото е можело да го купи някой ,който да има желание да го поправи. Мисли разни.
И да не съм съвсем в офтопик ,че дотежа, едно тлъсто гюле от началото на 70-те по темата.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

:b
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Seiko

Мнение от atanweb » 30 май 2020 22:27

Да има хора които купуват просто като инвестиция, но нямат мерак или увлечение да се запознаят с историята. Обикновенно тези "колекционери" са мимолетни. Подобна ситуация е била и преди ВСВ и по време на тази война. Обезценяване на всичко. Тогава хората са били принуждавани да продават, въпреки че някой вещи са били буквално безценни, като например картини на Моне, Реноар и т.н. Купували са ги ловци-търговци и са ги продавали на замогнали се от същата инфлационна вихрушка хора, които въобще си нямат и понятие от изкуство. Просто начин да се изтъкнат пред другите и още веднъж по сигурен начин да натурализират парите си.
Мдааа, отклоних се.... Но понеже стана на въпрос и си споделям мнението.
В случая обаче и аз не отричам, че ще дойде време в което ще продавам. Всеки знае, че няма нужда от толкова много часовници през живота си, както и че не може да ги отнесе там където няма време.
Айдее пак се отлеснах, а бира даже не съм пил.

Сейкото е супер! :muslim: Ако е стоманено ОЩЕ по 'убаво! lol2

:b
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3684
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Seiko

Мнение от Seikosha » 30 май 2020 23:01

Някога да си виждал поцинковано Сейко :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Seiko

Мнение от stepona555 » 30 май 2020 23:43

Търпението ми е безкрайно , само започнах да си трупам в един файл всички коментари и намеци , да има какво да чета на стари години сутрин в банята.
Всеки събира каквото му харесва и след като вече е негово , дали ще го лъска , за да продаде , или ще си го носи в джоба за да не го види никой , на вкус и на цвет товариши нет.
Ако всички бяхме в бизнеса с полиране , щяха да станат безценни старите часовници в оригинално състояние със следи от 70 години , които никой с кече и паста не е успял да докопа за да упражнява хобито си да лъска.
Аз си ги харесвам с драскотините , вече патих с един Варненски майстор който ми изтри с шкурката надписите на задния капак на един рядък часовник за да махнел някаква драскотина , е драскотина няма , а аз трябва да търся нов капак , което е мисия невъзможна предвид модела.

Историята на показаното Сеико е доста дълга и интересна , някой ден ще я разкажа , беше замислено да завърши живота си в един морски курорт и мисля че така ще се случи , е само морето ще е друго .

Админа ако прецени че е правилно може да премести всичкия спам който няма връзка със Сейко в някоя друга тема за Радини вълнения .
НАпример във подраздела Всичко останало може да се отвори тема На кой ремонтуара му е по дълъг и по квадратен.
И там ще си ги мерим на воля без да цапаме темите за часовници особено темата за Сеико
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Seiko

Мнение от atanweb » 05 юли 2020 19:59

Автоматика вече е добре работещ 7019, но с зле изглеждащ циферблат. Някой ако има или знае къде има моля нека сподели.
Двойновремевите също са преминали през ремонти и вече са в добра кондиция.
Белият H357 е с 7 камъка осигуряващи добра дълговечнот. Слабото място на този механизъм е контактната пластина която е към ремонтуара и регулираща настройките на дигиталната част. Трябваше ми донор за да постигна успех.
Другият черен е с H601 - по известен механизъм в моделите в стил Seiko Baby-Other Arnie поради което чето такива като показаният от мен често биват жертвани за донори в които да върнат някое Арни в кондиция.
като това...
https://cdn.shopify.com/s/files/1/0072/ ... 5_800x.jpg

Изображение

Изображение
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3684
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Seiko

Мнение от Seikosha » 07 юли 2020 02:31

Сашо, нали имаше една паста дето демонстрира и с нея премахваше всякакви драскотини. С нея не става ли за Сейкото?
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Seiko

Мнение от atanweb » 07 юли 2020 05:25

Не стана. От тая паста ми седи само това което бях взел за тестове... После набърже се случи да сменя работата... Така или иначе на тъмния циферблат не помогна.
Изображение

naHuka
Reactions:
Мнения: 44
Регистриран: 05 юли 2020 07:01

Re: Seiko

Мнение от naHuka » 19 юли 2020 17:56

Здравейте колеги,

За жалост...изпитвах известни затруднения да се регистрирам в сайта и то доста време.
Причината за мен бе неясна, но след толкова опити...успях.
Накратко, голям фен съм на тази марка, но чак наскоро(последните 10 години) започнах по-интензивно да се занимавам с хоби.
И за да не е чист спам, ето няколко мои часовника:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Seiko

Мнение от stepona555 » 19 юли 2020 18:46

Добре дошъл , интересни модели имаш , 3 хронографа браво.
МОже би е добре да споделите проблемите с регистрацията с админа , няма как да се оправи нещо ако няма информация за съществуването му.
Поздрави
Изображение

Отговори

Върни се в “Японски, китайски, немски, френски, английски и други”