Seiko

kostabo
Напреднал
Reactions:
Мнения: 361
Регистриран: 29 дек 2016 17:50
Местоположение: Кюстендил

Re: Seiko

Мнение от kostabo » 17 окт 2019 20:14

Уж бейби монстър, а по-голям от него...43мм без коронката. С дайвърска визия, но не е сертифициран, водоустойчив е до 100м. Коронката не е на винт.
Тука е така...

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Seiko

Мнение от Liani » 17 окт 2019 22:55

kostabo написа:Уж бейби монстър, а по-голям от него...43мм без коронката. С дайвърска визия, но не е сертифициран, водоустойчив е до 100м. Коронката не е на винт.
Даже е 43,5мм., някъде го водят и 44мм. Аз го имам от около 3 месеца и му се кефя още. Много ми допада точно с този цифер.

kostabo
Напреднал
Reactions:
Мнения: 361
Регистриран: 29 дек 2016 17:50
Местоположение: Кюстендил

Re: Seiko

Мнение от kostabo » 18 окт 2019 12:58

Liani написа:
kostabo написа:Уж бейби монстър, а по-голям от него...43мм без коронката. С дайвърска визия, но не е сертифициран, водоустойчив е до 100м. Коронката не е на винт.
Даже е 43,5мм., някъде го водят и 44мм. Аз го имам от около 3 месеца и му се кефя още. Много ми допада точно с този цифер.
Значи, като видях оная твоя снимка върху клавишите и освирепях ! Ще се купува викам, няма начин...
Тука е така...

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Seiko

Мнение от omegaqq » 07 ное 2019 13:52

Повечето от четящите тук са чували какъв часовник е носил Арнолд Шварценегер във филма "Хищникът". За незапознатите сейко Н558-5000. За съжаление цената на такъв часовник е неразумно висока и вероятността да се сдобия с такъв е много малка. Все пак има и алтернатива Seiko baby Arnie. Не че и тия не държат цени, но са по-поносими. Иначе казано Seiko H556-5020, H556-5029. Разликата във визията на двата часовика не е голяма, но H558 е достс по-голям, благодарение на предпазния ринг. Та размера е 46mm. Baby Arnie е само 39mm, но няма предпазен ринг. Разликата в двата механизма е толкова малка, че се изразява само в една цифра щампована на пластината, която държи батерията.
Съвсем наскоро успях да се сдобия с мъника на доста скромна цена. Естествено неработещ. Ремонта излезе бая скъп като се има предвид, че беше прекъснала бобината. Все пак кефа от часовника е неизмеримо по-голям от изхарчените средства.
Та каво може самия часовник. Ами нищо особено: аналогов часовник, дигиталвн часовник с две времена (демек имате три различни часовника), аларма, ден и дата, хронометър. Не е кой знае какво но през 82 (тогава е произведен часовника) си е било върха на сладоледа. Дигиталните часовници имат 12 и 24 часов формат. Алармата звъни по основния дигитален часовник. Въртящият се безел е без кликове, демек не се фиксира. Водоустойчивостта някога е била 100м, благодарение на коронката на винт, а сега трябва да стои на 100 метра от водата щото не съм тествал последната. Дигиталния дисплей има и осветлаение, а стрелките на аналоговия са с луминофор. Подсветката на стрелките трае невероятно дългите 10 минути, а лампата на цифровия дисплей го прави видим точно толкова колкото и ако я нямаше.
Надявам се презентацията на часовника да Ви е аресала. Следват малко снимки.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Seiko

Мнение от stepona555 » 07 ное 2019 16:23

Да Сеико има доста модели по филмите дето сега стигат цени все едно са Ролекс демек "балона се надува , надувайте момчета"
Какво направи с бобината , нова или се намери кой да я навие?
Честито !
Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Seiko

Мнение от omegaqq » 07 ное 2019 16:33

Купих нова бобина. Не си струва труда по навиването.
Изображение
Изображение
Впрочем цената на сейковците се вдига независимо от това дали някой известен герой е носил такъв или не. Справка - хронографите от 70-те, GMT моделите, почти всички дайвъри, а напоследък и повечето
дигиталки фръкнаха в облаците.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Seiko

Мнение от atanweb » 07 ное 2019 18:06

Много хубав, и при мен още оттеква ехото от екшън сцени с Сейко, преди седмица две и аз показах тук едно подобно Сейко, само че му викат Бонд. Джеймс Бонд модел H357. Та като гледам разпределението на аналог, дигиталка и показанията на дигиталката, надали е толкова различен, щото изглежда същото. При моят дигиталния екран е наклонен под ъгъл така, че да се чете по лесно .т.е. не е в една равнина с аналоговия. Само, че и моя ще чака една пластина кои знае колко, че цените както каза са много високи. Радостна новина, е, че ако го пусна на първи януари в 00“00ч. всичко ще му е точно. Проблема е в сверяването на дигиталната част.
Отплеснах се, нека отдадем заслуженото на този горе, които е направо супер.
https://www.youtube.com/watch?v=YwUR_75zZwU" onclick="window.open(this.href);return false;
а, да и колко рубинчета има по колелетата на механизма? ,Че моя H357 е с цели 7 камъка.
Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Seiko

Мнение от omegaqq » 07 ное 2019 19:59

Рубините в моя са цели 3, но явно са достатъчно щом е издържал почти 40 лазарника. Дигиталния дисплей на Н556 също е под лек ъгъл спрямо равнината на аналоговия, ама аз като съм си кьорав пак не го скивам. Относно Джеймс Бонд си мислех, че е носил G757 и некъв от серията 7А... Впрочем при ремонта на часовници от серията Н55.. Има един трик, Н557 не е чак толкова скъп (намират се работещи за под 50 евро) и почти всички части с изключение на дисплея и ремонтоара са взаимозаменяеми.

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Seiko

Мнение от omegaqq » 07 ное 2019 20:06

Като стана дума за серията 7А.. и реших да кача една снимка на моите. От ляво на дясно 7A48, 7A34 и 7A38. Кой от тях е носил Бонд май не ме вълнува особено. По ме е еня, че нема кинти да се сдобия и със 7A28.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Seiko

Мнение от atanweb » 20 ное 2019 19:26

Забелязах, че са много полулярни горепосочените часовници с тези механизми.
Поздравления към Митко и пожелания утре в джоба на новото си яке от магазина да намери един страхотен запазен 7А28.
Аз поствам тук едно Seiko SQ 7546 4 jewels, което купих уж за части т.е. трябваше ми онова пластмасово зъбно колело което движи календарния модул. Но то пък се оказа чудесно работещо Сейко което много ми се помоли да го поосвежа.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Така беше преди.
Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Seiko

Мнение от atanweb » 07 дек 2019 17:42

Още един .. нещо като правоъгълен. - viewtopic.php?f=104&t=8753#p66535

Изображение

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Seiko

Мнение от atanweb » 12 дек 2019 18:50

Да не свършиха Сейковците в България?! Къде са вашите.
Тук аз се радвам на някой нови попълнения. Например Сейко 66. Голям сладур!

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Seiko

Мнение от stepona555 » 17 дек 2019 20:12

Много модерен станал форума не мога да се оправя , ама това 66 ми хареса , а ако го покажеш и отвътре ще сложа картинка наздраве ако я намеря
Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Seiko

Мнение от omegaqq » 04 яну 2020 08:12

Тия дни около мен мина Дядо Мраз и ми остави това:
Изображение
Естествено, че е сейко, естествено, че е дайвър. Да ама не, това е проста 5-ица. Точния модел е SRPD51K1.
Механизма на часовника е 4R36 с хак и ръчно навиване. Водоустойчивост 100 м. Коронката не е на винт. Стъклото е прост джам. Подсветката е убийствена, но няма светеща точка на безела. Последният е 120 клика еднопосочно въртящ се. Мисля си и че часовника има фабричен дефект - минутния ринг около цифера е черен, а би трябвало да е син, но не ми вади очите чак толкова много. Верижката е с плътни линкове 22mm. и към закопчалката става 20mm. Последната е леко неудобна и бая тежка. Усещам, че часовника скоро ще се сдобие с верижка от SKX.
Следват малко снимки.
Изображение
Не успях да кача всички снимки в един пост и поради това останалите са в следващия.

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Seiko

Мнение от omegaqq » 04 яну 2020 08:16

Изображение

Изображение

Изображение

Отговори

Върни се в “Японски, китайски, немски, френски, английски и други”