Seiko

kostabo
Напреднал
Reactions:
Мнения: 361
Регистриран: 29 дек 2016 17:50
Местоположение: Кюстендил

Re: Seiko

Мнение от kostabo » 12 юли 2017 20:32

СЕЙКО 6619А - 8070 една незарастваща рана.... Преди няколко месеца се сдобих с този модел и тъй като е доволно рядък реших да си поиграем. Е, наиграх се... Отначало всичко вървеше по план. Профилактиката, ремонта на бързата смяна на датата....Механизмът работи прекрасно с константно отклонение от 25сек. напред без опит за настройка. С малко шлайфане на касата и плексигласа смятам, че повечето следи от употреба ще се позагладят. Цифера обаче не става... Търся, ама няма! И те така... Между другото, виждал съм такъв във форума.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Тука е така...

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Seiko

Мнение от atanweb » 12 юли 2017 22:15

Е то какво да му пазиш на този циферблат, толкова пострадал даже не съм виждал.
Има само един надпис "автоматик" всичко друго е релефно. това е перфектният кандидат за боядисване.
Например в черен мат, или в бяло, ама някакво по мръсно/сиво... нещо като цветовете на форума.
Ако тръгнеш да продаваш, първо на мен да пишеш!
Изображение

kostabo
Напреднал
Reactions:
Мнения: 361
Регистриран: 29 дек 2016 17:50
Местоположение: Кюстендил

Re: Seiko

Мнение от kostabo » 13 юли 2017 09:06

atanweb написа:Е то какво да му пазиш на този циферблат, толкова пострадал даже не съм виждал.
Има само един надпис "автоматик" всичко друго е релефно. това е перфектният кандидат за боядисване.
Например в черен мат, или в бяло, ама някакво по мръсно/сиво... нещо като цветовете на форума.
Ако тръгнеш да продаваш, първо на мен да пишеш!
Дали ще се намери някой, който да свърши работата? Аз търсих, не е като да не съм търсил, нооо... n_sad
Тука е така...

ALFA
Специалист
Reactions:
Мнения: 2885
Регистриран: 27 дек 2012 19:25

Re: Seiko

Мнение от ALFA » 19 авг 2017 17:06

Ето и един много читав екземпляр
Изображение

Изображение

Изображение

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Seiko

Мнение от Torro » 25 авг 2017 11:12

Не съм писал отдавна, но ето един представител, който е точно за тук.
Нещо семпло на пръв поглед, но всъщност е ексклузивно:
Изображение
Изображение
Изображение

Seiko Chronograph 7A38-7260
Случайно попаднах на часовника, не издържах и го купих. Скъпичък е , но мисля, че си заслужава. Най-малкото това е един уникален хронографен механизъм от времето, когато нещата се правеха за цял живот...

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Seiko

Мнение от atanweb » 26 авг 2017 12:40

Много търсен механизъм от колекционерите и любителите на марката. Държът висока цена. Явно е че има за какво. Механизмът изглежда чедесно направен. Поздравления! Този е много хубав.
Изображение

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Seiko

Мнение от Torro » 28 авг 2017 19:03

7A28 и разновидностите му са високо ценени от ценители по света. По нашите земи този хронограф не е оценен подобаващо. Е, скъп е, но всъщност я няма възхитата от изключителната инженерна мисъл, вкарана при проектирането му. Механизмът е наистина уникален, за съжаление няма резервни части и никой не се наема да го ремонтира.

kostabo
Напреднал
Reactions:
Мнения: 361
Регистриран: 29 дек 2016 17:50
Местоположение: Кюстендил

Re: Seiko

Мнение от kostabo » 30 авг 2017 09:10

Това не е точно така. Механизмът е високо ценен и търсен и цената му го доказва. Виж частите са кът, защото е на практика вечен, но ако не дай си Боже се наложи някаква интервенция Гошо Атанасов ще свърши работа...
Тука е така...

kostabo
Напреднал
Reactions:
Мнения: 361
Регистриран: 29 дек 2016 17:50
Местоположение: Кюстендил

Re: Seiko

Мнение от kostabo » 30 авг 2017 12:17

Сейко Лорд матик кал.5606 автомат 23 камъка с "хак", ръчно навиване и бърза смяна на ден и дата. Състояние-трудно различим от нов. Отклонението, което съм установил е +3 сек. за 24часа.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Тука е така...

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Seiko

Мнение от omegaqq » 30 авг 2017 13:17

Тия отварящи се през джама най ги харесам. Поздравления, хубав часовник!

kostabo
Напреднал
Reactions:
Мнения: 361
Регистриран: 29 дек 2016 17:50
Местоположение: Кюстендил

Re: Seiko

Мнение от kostabo » 30 авг 2017 14:13

omegaqq написа:Тия отварящи се през джама най ги харесам. Поздравления, хубав часовник!
А мен това ме плаши ! Шантава работа, като че ли ще тръгна да го отварям...
Тука е така...

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Seiko

Мнение от omegaqq » 30 авг 2017 15:57

Ами ако не си го правил никога, наистина е страшно! Съвет - не го и прави. Ако се наложи отваряне, разчитайки на професионалист.

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Seiko

Мнение от omegaqq » 05 сеп 2017 17:47

Пак Seiko и пак дайвър

Изображение

Машината е 4205. Да, оная дамската. То и часовника не е особено голям ама все пак е 38 mm. Друго интересно май няма. Визията на часовника е добра, но цифера, стрелките, джама и инсерта на безала са нови (и естествено афтърмаркет). Единственото, което ме дразни в часовника е инсерта - залепен е така, че когато кликне, стрелката не попада на маркер.
Гумата също не е оригиналдъ (макар че е брандирана като сейко) и ми идва една идея по-твърда отколкото е необходимо.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Seiko

Мнение от atanweb » 06 сеп 2017 09:41

Браво Митко, отдавна искаше такъв. Аз се съмнявам някъде да са останали читави бройки на които не са сменяни циферблат стрелки инсерт и т.н. Като цяло тези афтърмаркет са добре направени, така, че не би трябвало да те гложди онази коварна мисъл. Малък викаш?, ами те малките часовници са новите "големи". Нали така викаха в модата: "Тази година оранжевото е "новото" черно!"
Забелязвам, че големите водомери вече не ги носят толкова. Най-масовият размер в момента който виждам да ползват мъжете е около 42мм.
Слагай кожа на Сейкото и си го носи с кеф!
Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Seiko

Мнение от omegaqq » 07 сеп 2017 07:31

Както вече казах, единственото дето ме дразни е накриво залепения инсерт. Много ще съм благодарен ако някой ми каже как да отлепя този. Пробвах да го махна като вкарам нещо остро между него и безела, но се оказа, че инсерта има ръб и няма как да се вкара каквото и да било.

Отговори

Върни се в “Японски, китайски, немски, френски, английски и други”