Seiko

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Seiko

Мнение от omegaqq » 16 юли 2016 17:27

От коронката в нулево положение се върти вътрешния ринг.
Ако не става казвай, ще ти кажа какво да гледаш.

toruck_makto
Reactions:
Мнения: 68
Регистриран: 28 май 2016 17:10
Местоположение: Пловдив

Re: Seiko

Мнение от toruck_makto » 16 юли 2016 17:31

Сменя дата коректно, работи прекрасно, ротора има приятен звук, но безелът не се върти, а на други из дебрите на нета е видно, че е завъртян.
Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Seiko

Мнение от omegaqq » 16 юли 2016 17:37

Ми така де, пробвай да завъртиш коронката в положението когато не прави нищо. Ако ринга не се завърти, извади ремонтоара. Требе да изглежда като левия от линка по-долу:
http://thespringbar.com/wp-content/uplo ... arison.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

toruck_makto
Reactions:
Мнения: 68
Регистриран: 28 май 2016 17:10
Местоположение: Пловдив

Re: Seiko

Мнение от toruck_makto » 16 юли 2016 17:43

Ясно, но няма да пипам сега, че съм превъзбуден след 9-дневният аукцион и съм се разтреперил от густо. Няма да се учудя ако не е правилният, тъй като и касата е полирана и стъклото сменено - интервенция е имало при всички случаи.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Seiko

Мнение от atanweb » 16 юли 2016 17:57

До колкото виждам от твоята снимка дори вече си завъртял безела, но явно още не си се усетил.
както каза Митко пробвай в нормално положение на коронката (прибрана) просто я завурти напред назад и гледай безела!
п.п. Сега прочетох по внимателно, явно снимката е на друг часовник т.е. не е твоя.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Seiko

Мнение от Seikosha » 16 юли 2016 21:14

Едно елементарно движение на коронката, което може да разкрие истината и ми е чудно какво толкова сложно и притеснително има. Ако ринга не се задвижи, значи ,че ремонтуара е сменен някога през годините с друг от калибър 6119,който е с неподвижен ринг ,или въобще без ринг. Няма нужда и да се вади, ринга е с назъбена периферия, а ремонтуарната ос е със зъбчатка и подобно на кардан върти ринга. Ако няма никакво движение,значи ,че нещо е сменено, ако има движение дори и малко,значи ,че има дефектирала част,най-вероятно изронени зъби на ринга,ма е малко вероятно. Иначе е произведен през декември 1974г.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

toruck_makto
Reactions:
Мнения: 68
Регистриран: 28 май 2016 17:10
Местоположение: Пловдив

Re: Seiko

Мнение от toruck_makto » 17 юли 2016 00:02

Ринга не се движи при въртене на короната в нулево положение, независимо от посоката на въртене. Ако се добера до подобен в калпаво състояние, ще възстановавам, но засега ще е така.

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Seiko

Мнение от omegaqq » 27 юли 2016 13:53

Изображение
Цифера е невероятно красив. Веригата е с плътни линкове и часовникът е бая тежичък.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Seiko

Мнение от atanweb » 27 юли 2016 16:24

Ай ай ай, този да не го намери на плажа?
Колко е резерва му? Усеща ли се ротора?
Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Seiko

Мнение от omegaqq » 27 юли 2016 17:01

atanweb написа:Ай ай ай, този да не го намери на плажа?
Колко е резерва му? Усеща ли се ротора?
Съвсем близо до плажа в един магазин :D .
Ротора се усеща почти като на автоматичен, но издава друг звук.
Според инструкцията резерва на батерията е 6 месеца,
но за сега е само 1 седмица(не се е заредил още).

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Seiko

Мнение от omegaqq » 03 авг 2016 20:12

Представям ви два часовника на култовата марка.
Пръвиот е кварцов хронограф с машина 7A28. За съжаление часовникът не е мой, а беше при мен само за ремонт. Разправях му на собственика, че нищо не става от него и по-добре да ми го подари ама той не та не. Е наложи се да го оправя ама не можах да го прибавя към колекцията, но поне на вас мога да го покажа. А иначе машината е съвсем елементарна с четири мотора и 15 камъняка. За кво са наринали тия япончета толкова каманяк никой не може да каже, ама явно е имало защо щом часовника е преживял цели 32 годинки и още бачка.
Другия е обикновен звънец ама ще да е по-арен от хроното оти има цели два камъка повече и шест години по-дълга служба. Най-трудно при него се оказа намирането на патенти lol2 . Смех ама не баш. Не че ще го нося ама друго си е като е с верижката.
Понастоящем и двата часовника са пенсионери (едва ли ще се ползват), но и двата заслужават възхищение. И малко снимки след толкова приказки.
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Seiko

Мнение от atanweb » 03 авг 2016 22:18

Сейко имат много готини стари кварцета и дигиталки.
Аз съм им голям фен.
Страхотна визия в примера по-горе.
И на него ли се върти вътрешния безел?
Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Seiko

Мнение от omegaqq » 03 авг 2016 22:25

Не се върти ама съм го сложил на криво, ще трябва да го оправя.
Тамън ще наснимам часовника и от вътре, че забравих да го направя по време на ремонта.

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Seiko

Мнение от kapkan » 04 авг 2016 07:26

Белматика е могло да го тръкнеш лекинко да светне,заслужава го :) иначе са хубави и двата

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Seiko

Мнение от omegaqq » 04 авг 2016 12:11

Белматика че има драскотини по корпуса е факт ама се виждат само на снимката. На живо изглежда много по-добре особено ако го гледа някой като мене (да уточня леко съм недоскив :D ), изглежда направо прекрасен. По неприятното при звънчевия е че са му се изтрили маркерите на ринга от който става задаването на часа за звънене. Другата незначителна подробност е че за нов ринг искат много кинти, а на мен не ми се дават. Ще пробвам да пооправя този ама когато ме мързи по-малко оти в момента такъв летен мързел ме е нлегнал, че две не виждам. :b lol2 :b

Отговори

Върни се в “Японски, китайски, немски, френски, английски и други”