Orient

fazana1
Напреднал
Reactions:
Мнения: 202
Регистриран: 16 сеп 2014 15:50

Re: Orient

Мнение от fazana1 » 26 сеп 2016 21:40

Кои от двата ви хареса

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Orient

Мнение от atanweb » 26 сеп 2016 22:01

И двата, ама повече голямата тупалка.
Изображение

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: Orient

Мнение от ТЕН » 27 сеп 2016 13:26

toruck_makto написа:
ТЕН написа:Мярнах един Ориент в аукциона и понеже не съм виждал втори такъв и реших да го покажа в темата доста интересен часовник
Изображение
Чудих му се допреди малко, но освен в описанието на продавача, никъде не видях връзка с Ориент. Не че съм и сведующ по въпроса, та и на мен ми е интересно.

Взех си този ръбак, който много ми харесва, но имам усещането, че цифера не е от него. Поръчал съм цифер, безел и джам, но все пак някакъв коментар по въпроса, да не разваля некъв "редкаж".

Изображение
Изображение
Изображение
Чудих му се допреди малко, но освен в описанието на продавача, никъде не видях връзка с Ориент. Не че съм и сведующ по въпроса, та и на мен ми е интересно. :b И аз се чудих, но машината е Ориент :b А преди време си купих цифер от Ориент...Ето този..
Изображение
И аз се чудих в каква каса е бил и колега прати снимка на някакъв, но все още се съмнявам, че е бил в такава, по скоро като на твоя или има още едим модел с вътрешен въртящ се безел. Защото това крос на цифера ще иска засичане на време най вероятно. :b :b :b
Изображение
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

toruck_makto
Reactions:
Мнения: 68
Регистриран: 28 май 2016 17:10
Местоположение: Пловдив

Re: Orient

Мнение от toruck_makto » 27 сеп 2016 14:47

Възможно е модела да е такъв - "Южен кръст" - съзвездие. Не съм виждал такъв цифер в каса с въртящ, вътрешен безел.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Orient

Мнение от Seikosha » 27 сеп 2016 14:51

toruck_makto написа:
ТЕН написа:Мярнах един Ориент в аукциона и понеже не съм виждал втори такъв и реших да го покажа в темата доста интересен часовник
Изображение
Чудих му се допреди малко, но освен в описанието на продавача, никъде не видях връзка с Ориент. Не че съм и сведующ по въпроса, та и на мен ми е интересно.

Взех си този ръбак, който много ми харесва, но имам усещането, че цифера не е от него. Поръчал съм цифер, безел и джам, но все пак някакъв коментар по въпроса, да не разваля некъв "редкаж".

Изображение
Изображение
Изображение

Никой не попита за механизма. Отварян ли е часовника? Защото имам няколко подобни тухли и вътре се разхождат едни 19 цуана :lol: Гледам и наш darmadan разхожда един такъв :D Въобще това са едни от най ментосваните от китайците Ориенти. Да не стане така,че след покупката, единствените оригинални от него да останат циферблата и безела.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

toruck_makto
Reactions:
Мнения: 68
Регистриран: 28 май 2016 17:10
Местоположение: Пловдив

Re: Orient

Мнение от toruck_makto » 27 сеп 2016 15:09

Seikosha написа:
Изображение


Никой не попита за механизма. Отварян ли е часовника? Защото имам няколко подобни тухли и вътре се разхождат едни 19 цуана :lol: Гледам и наш darmadan разхожда един такъв :D Въобще това са едни от най ментосваните от китайците Ориенти. Да не стане така,че след покупката, единствените оригинални от него да останат циферблата и безела.
Новобрански пропуск. Сега го отворих и съм доволен от видяното :lol:
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Orient

Мнение от Seikosha » 27 сеп 2016 19:42

Всичко си е ОК n_thumbsup И аз се залисах като писах за ментетата ,всъщност те се познават освен по грубата изработка и по това ,че няма нито ден ,нито дата. Този си е баш Orient Sea King ,много дъвкан модел с безброй комбинации между циферблати ,вътрешен ринг, цветове и надписи, някъде е "Три звезди" другаде е "Кристал" ,някъде SK е по-голямо другаде е по-малко, абе шарения да има :D Ето един подобен, с малко разместени детайли.

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Orient

Мнение от Liani » 27 сеп 2016 22:41

Ето това им е хубавото на по-новите модели, през задното джамче, разбираш (ако си на ясно), часовника истински ли е.
Не знам дали това е мода или фирмите решиха да се борят с ментаците, може би и двете. Пък и красиво е да виждаш карантията.
Скоро видях един часовник, няма да споменавам марката, който бе за мен и не само за мен, по-красив отзад.

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Orient

Мнение от stepona555 » 27 сеп 2016 23:46

Liani написа:Ето това им е хубавото на по-новите модели, през задното джамче, разбираш (ако си на ясно), часовника истински ли е.
Не знам дали това е мода или фирмите решиха да се борят с ментаците, може би и двете. Пък и красиво е да виждаш карантията.
Скоро видях един часовник, няма да споменавам марката, който бе за мен и не само за мен, по-красив отзад.
И аз имам няколко такива , то жени има (няма да им споменавам имената, дето са по красиви отзад , че какво остана за часовници).
На инжинерите им е лесно с механизма , ако нещо е грозно то едва ли ще работи , докато с дизайнерите на лицето нещата стигат във всички крайности :b
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Orient

Мнение от atanweb » 28 сеп 2016 07:57

Прозрачния гръб е в полза на <1% от клиентите които познават механизмите. Но, когато останалите 99% видят реплика с прозрачен гръб и видят, че вътре нещо се мандаHertz-a вземат та се избиват и за още. Та идеята ми беше, че прозрачния гръб надали спасява марките от гигантската индустрия с реплики. Дори и ние можем да бъдем заблудени на пръв поглед през стъклото, ако механизма е красив и издокаран като оригинала.
Аз лично мисля, че прозрачния капак е подходящ за механизми без автоматичен модул, така, че да не удебелява допълнително часовника, а пък и да се вижда целия механизъм без да се скрива от ротора.
Определено хубави са тези Ориент-и, но винаги съм се чудел каква защита от вода предлагат, като стъклото (плексигласа) не потъва много в касата и не се уплътнява достатъчно. Пък нали SK e Sea King ?
https://www.google.de/search?q=orient+s ... YQ_AUIBigB" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: Orient

Мнение от ТЕН » 28 сеп 2016 15:30

ТЕН написа:Вече у дома :yahoo :banana :b :b :b
Изображение
Опса пак Календарче, ама и то иска стъкалце :b :b :b
Изображение И снимки на старата любов с новата верига :banana :banana :b :b :b
Изображение
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Orient

Мнение от omegaqq » 28 сеп 2016 17:08

atanweb написа: ....
Определено хубави са тези Ориент-и, но винаги съм се чудел каква защита от вода предлагат, като стъклото (плексигласа) не потъва много в касата и не се уплътнява достатъчно. Пък нали SK e Sea King ?
Отговарям - никаква. Точно тия модели с двете коронки и бутона трябва да се държат далече от вода, а от морска хептен. За да не стане някаква грешка иде реч за ориенти от тоя тип:

Изображение

Стъклата на горепосочените ориенти са кристални. За ниската водоустойчивост са виновни коронките.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Orient

Мнение от atanweb » 28 сеп 2016 18:04

Аз исках да включа и тези макар, че в коронките е силата на този корпус. Много стегнати с големи гуми. Барем като за 100м"

Изображение Изображение

С гръмкото имe King Diver пък стъклото е плексиглас и безелът/пръстен е много тънък и е само на обикновенно щракване.
С този корпус като на снимките по горе има и Sea King т.е. SK
Изображение
Пък дали е микс не знам.
Изображение

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: Orient

Мнение от ТЕН » 13 окт 2016 17:27

Много думи тука са излишни, а часовника говори сам за себе си. :b :b :b това да не вземе да се задави некой...
Изображение

Изображение
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

toruck_makto
Reactions:
Мнения: 68
Регистриран: 28 май 2016 17:10
Местоположение: Пловдив

Re: Orient

Мнение от toruck_makto » 13 окт 2016 18:56

Много е готски n_thumbsup Чудих се дали да не го отнеса, заради тия пусти 27 камъка, ама сейковщината ми надделя :)
Със здраве да си го джиткаш :b

Отговори

Върни се в “Японски, китайски, немски, френски, английски и други”