Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 5 от 6   [ 115 мнения ]
Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Orient
МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2016 21:40 

Кои от двата ви хареса

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2016 22:01 
Moderator
Аватар

И двата, ама повече голямата тупалка.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2016 13:26 
Напреднал

toruck_makto написа:
ТЕН написа:
Мярнах един Ориент в аукциона и понеже не съм виждал втори такъв и реших да го покажа в темата доста интересен часовник
Изображение

Чудих му се допреди малко, но освен в описанието на продавача, никъде не видях връзка с Ориент. Не че съм и сведующ по въпроса, та и на мен ми е интересно.

Взех си този ръбак, който много ми харесва, но имам усещането, че цифера не е от него. Поръчал съм цифер, безел и джам, но все пак някакъв коментар по въпроса, да не разваля некъв "редкаж".

Изображение
Изображение
Изображение

Чудих му се допреди малко, но освен в описанието на продавача, никъде не видях връзка с Ориент. Не че съм и сведующ по въпроса, та и на мен ми е интересно. :b И аз се чудих, но машината е Ориент :b А преди време си купих цифер от Ориент...Ето този..
Изображение
И аз се чудих в каква каса е бил и колега прати снимка на някакъв, но все още се съмнявам, че е бил в такава, по скоро като на твоя или има още едим модел с вътрешен въртящ се безел. Защото това крос на цифера ще иска засичане на време най вероятно. :b :b :b
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2016 14:47 

Възможно е модела да е такъв - "Южен кръст" - съзвездие. Не съм виждал такъв цифер в каса с въртящ, вътрешен безел.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2016 14:51 
Специалист

toruck_makto написа:
ТЕН написа:
Мярнах един Ориент в аукциона и понеже не съм виждал втори такъв и реших да го покажа в темата доста интересен часовник
Изображение

Чудих му се допреди малко, но освен в описанието на продавача, никъде не видях връзка с Ориент. Не че съм и сведующ по въпроса, та и на мен ми е интересно.

Взех си този ръбак, който много ми харесва, но имам усещането, че цифера не е от него. Поръчал съм цифер, безел и джам, но все пак някакъв коментар по въпроса, да не разваля некъв "редкаж".

Изображение
Изображение
Изображение

Никой не попита за механизма. Отварян ли е часовника? Защото имам няколко подобни тухли и вътре се разхождат едни 19 цуана :lol: Гледам и наш darmadan разхожда един такъв :D Въобще това са едни от най ментосваните от китайците Ориенти. Да не стане така,че след покупката, единствените оригинални от него да останат циферблата и безела.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2016 15:09 

Seikosha написа:

Изображение

Никой не попита за механизма. Отварян ли е часовника? Защото имам няколко подобни тухли и вътре се разхождат едни 19 цуана :lol: Гледам и наш darmadan разхожда един такъв :D Въобще това са едни от най ментосваните от китайците Ориенти. Да не стане така,че след покупката, единствените оригинални от него да останат циферблата и безела.

Новобрански пропуск. Сега го отворих и съм доволен от видяното :lol:
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2016 19:42 
Специалист

Всичко си е ОК n_thumbsup И аз се залисах като писах за ментетата ,всъщност те се познават освен по грубата изработка и по това ,че няма нито ден ,нито дата. Този си е баш Orient Sea King ,много дъвкан модел с безброй комбинации между циферблати ,вътрешен ринг, цветове и надписи, някъде е "Три звезди" другаде е "Кристал" ,някъде SK е по-голямо другаде е по-малко, абе шарения да има :D Ето един подобен, с малко разместени детайли.

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2016 22:41 
Аватар

Ето това им е хубавото на по-новите модели, през задното джамче, разбираш (ако си на ясно), часовника истински ли е.
Не знам дали това е мода или фирмите решиха да се борят с ментаците, може би и двете. Пък и красиво е да виждаш карантията.
Скоро видях един часовник, няма да споменавам марката, който бе за мен и не само за мен, по-красив отзад.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2016 23:46 
Напреднал
Аватар

Liani написа:
Ето това им е хубавото на по-новите модели, през задното джамче, разбираш (ако си на ясно), часовника истински ли е.
Не знам дали това е мода или фирмите решиха да се борят с ментаците, може би и двете. Пък и красиво е да виждаш карантията.
Скоро видях един часовник, няма да споменавам марката, който бе за мен и не само за мен, по-красив отзад.

И аз имам няколко такива , то жени има (няма да им споменавам имената, дето са по красиви отзад , че какво остана за часовници).
На инжинерите им е лесно с механизма , ако нещо е грозно то едва ли ще работи , докато с дизайнерите на лицето нещата стигат във всички крайности :b

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2016 07:57 
Moderator
Аватар

Прозрачния гръб е в полза на <1% от клиентите които познават механизмите. Но, когато останалите 99% видят реплика с прозрачен гръб и видят, че вътре нещо се мандаHertz-a вземат та се избиват и за още. Та идеята ми беше, че прозрачния гръб надали спасява марките от гигантската индустрия с реплики. Дори и ние можем да бъдем заблудени на пръв поглед през стъклото, ако механизма е красив и издокаран като оригинала.
Аз лично мисля, че прозрачния капак е подходящ за механизми без автоматичен модул, така, че да не удебелява допълнително часовника, а пък и да се вижда целия механизъм без да се скрива от ротора.
Определено хубави са тези Ориент-и, но винаги съм се чудел каква защита от вода предлагат, като стъклото (плексигласа) не потъва много в касата и не се уплътнява достатъчно. Пък нали SK e Sea King ?
https://www.google.de/search?q=orient+s ... YQ_AUIBigB

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2016 15:30 
Напреднал

ТЕН написа:
Вече у дома :yahoo :banana :b :b :b
Изображение

Опса пак Календарче, ама и то иска стъкалце :b :b :b
Изображение И снимки на старата любов с новата верига :banana :banana :b :b :b
Изображение
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2016 17:08 
Moderator
Аватар

atanweb написа:
....
Определено хубави са тези Ориент-и, но винаги съм се чудел каква защита от вода предлагат, като стъклото (плексигласа) не потъва много в касата и не се уплътнява достатъчно. Пък нали SK e Sea King ?

Отговарям - никаква. Точно тия модели с двете коронки и бутона трябва да се държат далече от вода, а от морска хептен. За да не стане някаква грешка иде реч за ориенти от тоя тип:

Изображение

Стъклата на горепосочените ориенти са кристални. За ниската водоустойчивост са виновни коронките.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2016 18:04 
Moderator
Аватар

Аз исках да включа и тези макар, че в коронките е силата на този корпус. Много стегнати с големи гуми. Барем като за 100м"

Изображение Изображение

С гръмкото имe King Diver пък стъклото е плексиглас и безелът/пръстен е много тънък и е само на обикновенно щракване.
С този корпус като на снимките по горе има и Sea King т.е. SK
Изображение
Пък дали е микс не знам.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Окт 2016 17:27 
Напреднал

Много думи тука са излишни, а часовника говори сам за себе си. :b :b :b това да не вземе да се задави некой...
Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Окт 2016 18:56 

Много е готски n_thumbsup Чудих се дали да не го отнеса, заради тия пусти 27 камъка, ама сейковщината ми надделя :)
Със здраве да си го джиткаш :b

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Окт 2016 05:57 
Напреднал

http://seikoholics.yuku.com/sreply/305/ ... A7XouV959M

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Ное 2016 21:41 
Напреднал

И пак Ориенти..
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2016 14:07 
Moderator
Аватар

Представям Ви Ориент 26960. На първо четене абсолютно невзрачен часовник от 70-те години на миналия век, но това е само на пръво четене.
На второ четене се виждат някои дребни разлики. Механизмът на часовника е изграден на база Seiko 5206. Освен, че визуално много прилича на споменатия сейко, повтаря напълно характеристиките му - 28800 вибрации за час, 25 камъка, автомат с възможност за ръчно навиване, хак, бърза корекция на ден (на 2 езика) и дата както и микрорегулатор на хода. Касата е стоманена, стъклото е кристално, а верижката е сравнително рядко срещан (за Ориент) меш.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2016 14:54 
Напреднал

Хлъц...хлъц :b :b :b

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2016 15:44 
Напреднал
Аватар

Не се вижда хубаво на снимките :D , що не ми го пратиш да го разгледам :o , може и без меша
:b :b

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 5 от 6   [ 115 мнения ]
Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща