Citizen

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Citizen

Мнение от atanweb » 04 юли 2020 14:57

Исках вчера да снимам за стъргалото...
Изображение
Купих го като повреден, но понеже вече познавам добре този механизъм рискувах.
Открих счупена глава на винт в колелата.
Изображение
Сега е супер!
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Citizen

Мнение от stepona555 » 04 юли 2020 15:49

Добре че часовник с батерия и е спрял .
Офф
Аз съм намирал откъсната глава на клапан паднала в цилиндъра в движение , така се беше забила в леглото на клапаните че не помня как я извадих.
Он
Заформя се малък музей на японското градско часовникарство.
Поздрави
Изображение

Потребителски аватар
tzetz
Reactions:
Мнения: 67
Регистриран: 25 юни 2020 22:40

Re: Citizen

Мнение от tzetz » 07 юли 2020 22:10

Водолазно...

Изображение

Изображение
Жал ми става, като си помисля, как един ден, когато ме няма, жена ми ще продава часовниците ми, на цените на които съм й казал, че съм ги купил...

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Citizen

Мнение от stepona555 » 08 юли 2020 00:41

По скоро скиорско виж датата събота 10 март 2018 , какъв сняг беше...
Изображение

Потребителски аватар
tzetz
Reactions:
Мнения: 67
Регистриран: 25 юни 2020 22:40

Re: Citizen

Мнение от tzetz » 19 юли 2020 23:21

Един спациален поздрав за Степона, че той показваше един такъв в стрелките преди 4-5 години - сигурно още си го пази... :) NY0040-09W. (Днес му го мернах в темата Колекцията на Степона, та се сетих да го подсетя за него, ако не го е носил скоро).

Изображение

Изображение

Изображение

Забелязал съм, че на повечето часовници от тоз модел вътрешният пръстен с индексите (чаптър рингът) не е осветен като цифера. Аз и от двата имам. На тоз, който поръчах от Сингапур 2014 г. и пръстенът е осветен... Любимият ми NY040 e.
Жал ми става, като си помисля, как един ден, когато ме няма, жена ми ще продава часовниците ми, на цените на които съм й казал, че съм ги купил...

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Citizen

Мнение от stepona555 » 20 юли 2020 00:05

Последното истинско носене беше на едно кратко плаване , от тук през Гибралтар до границата с Португалия , Ayamonte се казва градчето .
Взех го с идеята че яко свети , след цял ден на слънце , в 4 през ноща не личеше на коя ръка съм го сложил камо ли да видиш час. Не знам на колко е години светомасата , но не ми свърши работа в океана , наложи се пак да гледам телефона.
Тия дни го мярнах в една кутия , ако го намеря пак ще го снимам. Чух че пуснали съвременно преиздание и малко нормализирали цените , че бяха станали някакви числа , все едно бира пуска като му отвиеш короната.
Поздрави
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Citizen

Мнение от stepona555 » 25 юли 2020 19:41

Eто го жив е още , едвам му виждам датата , а и дайвър с дата си е безценно хрумване , докато се гмуркаш може да стане събота и да е време да излизаш за бира.
Изображение

Изображение

Изображение
Поздрави :b
Изображение

Потребителски аватар
tzetz
Reactions:
Мнения: 67
Регистриран: 25 юни 2020 22:40

Re: Citizen

Мнение от tzetz » 27 юли 2020 18:41

Така е! Цените бяха хвръкнали до небесата, когато спряха модела от прозидоство 2014-15 год. 2019 един в ибей NOS, се продаде за 550 паунда, което е безумие, при условие, че в Сингапур се купувала за 150-170$ а в Европа струваха 220 Евро преди доставка от 15 Евро с DHL. Сега гледам излизат нови на нормални цени, с дата на производство 2019, кеото значи, че са възобновили производството и цените спаднаха до 220-250 Евро на различните места. Механизма се произвежда още от 70те и е от работните коне на Ситизен. До 2010 са с щампа на здния капак, следо това са гравиране.
П.П. Не зная доколко имам пръст в тая работа, но в един безделен зимен ден на 2018 написах едно обширно писмо на централата на Ситизен, където надълго и нашироко ги разкритикувах, че са спрели един от най търсените, прости и здрави модели, които се радват все още на огромен интерес и ако имат малко здрав разум биха възобновили прозиводстовото за да бъде отново достъпен за хилядите фенове. Пратих им и линкове от форуми да четат. И те вежливо отговориха, че ще обсъдят въроса с висшия мениджмънт...И така, взе че се появи отново.
Същото би се случило с добрия Сейко Алпинист ако се стартира линията отново. Навремето му се чудих на 240$ с доставката... а сега е ужас. Тъй изпуснах и Сейко монстър дракула J варианта, с верига 2014 за 180$, имах си предчуствието че ще удари 700-800 та и 1000 лв след години... Ама пусто му акъл, бях накупил няколко Ситизена и си викам, ако мина и на Сейко няма да му излезе края с парите и ще ме изхвърлят от дома. Човек трябва да прави своите избори. И аз направих. Останах си на Ситизен.
А наскоро видях в ибей Дракула с верига NOS за 1200$. Аз и да го бях купил, нямаше да е с цел продажба, щях да си го нося с кеф... И тъй се поразприказвах, ама онези години много четях и денонощно следях пазарите, времената бяха по -добри и по-малко пари крадяха от нас онези мафиоти, от тези мафиоти. Сега натанаха вълчи времена... Но какво да се прави моите интереси хвръкнаха по старите винтидж руски машини. А си нося дайвърите...
Трябва да ги понаснимам като съм по-свободен. Като се започне: NY2300 (бял и син цифер - вторият е оригинален без реставрация с афтърмаркет части) NY0040 (син и фосфорен), BN0016 синия.
Изобщо култови представители. А наистина на фосфорния към 4 трябва доста да се съсредоточиш да познаеш часа. но това е заради стрелките със светомаса на фона на избледняваш цифер. Но така си ми харесва. Въпреки всичко си ми е любимец. А и благодарение на него се запознахме с Мишо... който ми махна една гадна деруга от лъга.
Хайде наздраве за хубавото ни хоби...
Последна промяна 2 на tzetz, променена общо 11 пъти
Жал ми става, като си помисля, как един ден, когато ме няма, жена ми ще продава часовниците ми, на цените на които съм й казал, че съм ги купил...

Потребителски аватар
tzetz
Reactions:
Мнения: 67
Регистриран: 25 юни 2020 22:40

Re: Citizen

Мнение от tzetz » 27 юли 2020 18:43

Можеш да си провериш датата на производство по задния капак. Ако е щампован е преди 2010. Напр. сериен номер 0711 би значело 2007 г. ноември ако си спомням добре.
Жал ми става, като си помисля, как един ден, когато ме няма, жена ми ще продава часовниците ми, на цените на които съм й казал, че съм ги купил...

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Citizen

Мнение от stepona555 » 27 юли 2020 19:45

Ето капака
Изображение

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
tzetz
Reactions:
Мнения: 67
Регистриран: 25 юни 2020 22:40

Re: Citizen

Мнение от tzetz » 29 юли 2020 19:43

Това би трябвало да е или 2007, 10 юли или 1997, 10 юли, капакът е от щампованите не е с лазерно гравиране, което го определя преди 2010. Тъй като казваш, че подсевтката е доста избледняла и отслабнала, много по-вероятно е да е 1997 г. произведен. Тук има една подобна тема https://www.watchuseek.com/threads/ny00 ... n.1668714/

А тук показах разликите между двата които имам - сингапурският (прозиведен 2014), с осветения вътрешен ринг с индексите, но слабо светеща точка на безела и европейският - от Италия с дата на английски и италиански език (със силно светеща точка но тъмен ринг). Повечето са с тъмен ринг, които съм виждал по снимки, и много рядко като сингапурския).
https://www.watchuseek.com/threads/citi ... 62&slide=1
Другото интересно е синият ми NY0040-09L. Той е от пак от Италия 2017 г. и вече с итенресна двуцветна подсветка. Преди е била изцяло зелена. Сега стрелките са в зелено, а идексите в синьо. Отново много рядка комбинация. Явно всеки завод си има своя рецепта и производствени решения които внасят допълнителен колорит в часовникарския свят :)
https://www.watchuseek.com/threads/citi ... 62&slide=3
Жал ми става, като си помисля, как един ден, когато ме няма, жена ми ще продава часовниците ми, на цените на които съм й казал, че съм ги купил...

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 660
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Citizen

Мнение от agrozev » 23 авг 2020 16:34

Неделя следобед е - чета форуми, по-лошото е че и пиша във форуми! :D
Два "Citizen"-а. Първият е на жена ми. Eco-drive. Много добър часовник, една година вече работи без проблем, зарежда се от светлината и батерията държи. Не сме го тествали колко. Е, веднъж го забравихме затрупан под разни вещи повече от месец и беше спрял, ама после се съживи.
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение
Този пък е мой любимец, калибър 8200А. Ходи на профилактика и смяна на стъклото, че беше доста издраскан.
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение
Обещавам да не пиша в темата за "Ориент" - просто не съм фен и не притежавам такива! :mrgreen:
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Citizen

Мнение от atanweb » 19 сеп 2020 19:03

Здравейте, представям тук една яка японска ретро дигиталка. Вижте само какъв шрифт!
Страхотна е! Толквоа ме вдъхнови, че оставих всичко друго и я взех с предимство.
Снимки в стил преди и сега.
Общо занимание около 1 час за външния вид и почти още толкова да оправя блокиралите бутони.

преди
ИзображениеИзображениеИзображение

ИзображениеИзображениеИзображение

след

ИзображениеИзображениеИзображение

ИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

:banana
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Citizen

Мнение от stepona555 » 20 сеп 2020 00:01

Ако живееше по време на инквизицията в Германия щяха да ти драснат клечката на някоя клада , в ония добри времена не се е гледало с добро око на възкресяването на японци и други граждани .
След един месец ако преживея профилактиката и се върна ще ти пратя една кутия със трупове , да видим накъде ще ги поведеш.
Много добра работа браво
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6195
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Citizen

Мнение от atanweb » 23 сеп 2020 19:53

Привет с ново попълнение при гражданите.
4-600185
62-6694
Приятни 38мм леко по-широк от повечето модели за времето си с хубав механизъм 6001
http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... tizen_6001
Много подходящ за ежедневен.

Изображение

Изображение

Поздрави!
Изображение

Отговори

Върни се в “Японски, китайски, немски, френски, английски и други”