G-SHOCK

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

G-SHOCK

Мнение от atanweb » 24 юли 2015 19:59

Винаги съм уважавал Casio тъй като ме е съпътствал години наред без претенции.
Разглеждам с удоволствие снимки и публикации свързани с тяхната линия G-SHOCK, но си имах мнение, че това не е точно за мен. Но, защо да не пробва човек, защо да не се увери сам? Това беше новият въпрос който се въртеше в главата ми през последните месеци. Разбира се размерът ме спираше струваше ми се, че ще пречи на ежедневието и трудно бих свикнал с това. Все пак реших се да пробвам.
Симпатията ми определено е към дигиталните модели много дълго време се заглеждам по тях и забелязвам доста благинки в новите издания. Соларно зареждане, радио контрол и др. Но започнах да презенвам всяко нещо по отделно. Забелязах, че тези благинки се самоизклюват т.е. при дигитален часовник отклонението е незначително на месец, а аз манията по абсолютно точното време отдавна съм я преодолял. Соларното зареждане също е интересно, но в старите им модели достатъчно голямата батерия изкарва над 3 години в някой случай се говори за 6-7 години. Нищо няма да ми коства да си сменя батерията когато му дойде времето. В противен случай трябва да се грижа и да следя часовникът да е зареден и да го показвам на слънце, е нали точно в това е идеята неразрушим и независим от нищо часовник. Та реших аз, че мога да мина и без тези екстри. След много клипчета и гледане на функции на различните модели попаднах на g-shock с термометър. Първо поколение в което се слага някакъв сензор. Влюбих се в модела.. абе направо го поръчах директно от Япония. Произведен 94та година отлично изглеждащ модул, но без безел. Оказа се, че за старичките модели безели няма. Намерих в Бразилия комплект с каишка. Поръчах ги естествено. Ами сега,, какво ще правя докато чакам всичко това. Ами огледах се и намерих също нещо интересно и то тук на родния пазар. Пъти по добра цена от чуждите предложения. Моделът е първият с елекстролуминисцентно осветление много популярен сред военните, полицайте и пожарникарите. Има дълъг списък с филмови герой на чиято ръка е точно този модел DW6600. Свързах, се с човека и буквално след минути и много интелигентна кореспонденция вече беше уговорен. Наистина страхотен човек се оказа. Ръцете ми трепереха както при първата ми покупка през Еконт на една Слава. Пожелавам всекиму такива моменти. Ето пишейки тези редове в опит да предам емоцията си и на вас разбирам, че човешкото око няма насищане винаги има още и още което може да ни радва. Гледам тук до мен на бюрото останалите ежедневни часовници и осъзнавам, че кутийте ги зовът. Да ще бъдат прибрани с почести и спомени от носенето им, но трябва да открием нови хоризонти, не бива да се ограничаваме. Пожелавам ви непрекъснато да има нещо което желаете силно и да успявате да го притежявате.

Няколко първи снимки на DW6600 от 1996г. :yahoo

Изображение

Изображение

Изображение


Първи впечатления.
+Контрастен и дълбок дизайн постигнат с матово черен цвят.
+Лек, ама много лек, буквално като един малък механичен ръчен руснак. Преди да го сложа носих един Полет звънец и шок-а ми се стори по лек и удобен от него.
+добра четимост и отлична подсветка с удобен бутон по-добре май няма накъде.
+Много гъвкава каишка - пружинираща буквално при допир. Нищо общо с другото ми пластмасово Касио което ползвам от години когато пътувам.
+Размерът се оказа много подходящ и мисля добре ми стой.
- може би само дебелината е с 2-3мм по-добела от досега носените от мен, но при положение, че е лек и с приятна материя за носене няма да го усещам.
Ще споделям бъдещите си впечатления от него, а до тогава поздрави на всички съфорумци.
Изображение

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: G-SHOCK DW6600

Мнение от the collector » 24 юли 2015 20:55

Честито-много е хубав! :clap:
Това са "железни" часовници, които не ги е "страх" от магнит, вода, удари, вибрации, замразяване и прочие. Първият G-Shock ми е от преди около 2 години и съм много доволен от този часовник. Тези дни ще го снимам и кача в темата. Ето едно много интересно видео за тестовете на G-Shock в Япония:
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: G-SHOCK

Мнение от atanweb » 25 юли 2015 06:52

Благодаря Андро!
Вярно, че няма зъбни колела в този часовник и не е нищо особено за форума, но реших да споделя със всички.
Ще се радвам да бъдат показани и други подобни.
Иначе не съм намалил темпото с механичните, Днес ще се опитам да снимам новия голям СТАРТ който цъка като звяр и го чувам в колата докато шофирам.
Изображение

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: G-SHOCK

Мнение от ТЕН » 25 юли 2015 08:28

Изображение

[url=http://postimg.org/image/56s0g0elb/]Изображение[

Първото ми Сasio mdv 102 Марлин супер илюминатор. Взех го уж неработещо, но щом го отворих част от ремонтоара си беше вътре и като го размърдах и взе че тръгна. Снимките са на продавача ама още не ми се играе да правя нови. Като се разрових в нета и видях че го сравняват с Ориент Мако и наистина като визия много си приличат. Винаги съм бил предубеден към електронните пластмасови играчки които някои ги наричат часовници, но те са просто многофункционални уреди за ръка които и между другото показват и часа, но този е докаран на визия и има само една роля-да показва часа. За останалото..... Касио е ...МАРКА... и се надявам че качеството ще бъде на ниво.
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: G-SHOCK

Мнение от kapkan » 25 юли 2015 08:46

Стара снимка,че ме мързи да снимам :) Много удобен,не го мисля,бе идеален е :)

Изображение

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: G-SHOCK

Мнение от ТЕН » 25 юли 2015 10:01

Разбира се, че са хубави и на Сашо и твоя леки удобни многофункционални и все пак ми се върти един спомен в главата и правя асоциации. Някога като излязоха първите Фиат Типо със дигиталните табла и тези много лампички и диодни индикации колегите казваха, че прилича на кино за мишки. Та това беше в кръга на шегата радвайте им се и си ги носете. Вие сте млади хора и всичко ви отива, а ние {Аз} моруците ще си гледаме бабите.....и тук-таме по някое кварце....
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: G-SHOCK

Мнение от varban » 26 юли 2015 10:49

Аз избягвам часовници с цифри, ама това не пречи да ги ценя. Така че не мога да пропусна твърдението на Тенчо за "електронните пластмасови играчки които някои ги наричат часовници, но те са просто многофункционални уреди за ръка които и между другото показват и часа" (cit).
Мнението ми по въпроса е точно противоположно :)

На механичните часовници им приличат метални (най-добре стоманени) корпуси с такива верижки или с кожени каишки. Това е и целесъобразно, и традиционно. А за електронните стоманата не е нужна. Карантията вътре няма нижда от мощен, полиран отвътре корпус, който да не цапа и праши капризния механизъм. Стоманен корпус за електронен часвоник със сапфир ще струва на производителя в пъти повече от това, дето се завира в него. Затова производителите формират модата на гумено-пласмасовите изделия.
Намам нищо против това, ако полимерите се подбират с акъл. Примерно, флуор-силиконов каучук вместо вулгарния полиуретан или пластифициран PVC. Или поликарбонат, замонолитен за рамката вместо плексиглас или джам-стъкло с красиви названия (разни хардлекси, горили и т.н.).

Не материалите са причината за това, че не нося часовници с цифри, а самият начин на индикация. Но и аз бих пробвал, като Сашо. Иначе излиза като не "съм чел Солженицин, ама го осъждам"

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: G-SHOCK

Мнение от atanweb » 29 юли 2015 21:37

Благодаря за мнението Върбан.
Като познавач на материалите и техните свойства би ли разказал защо има такива разлики в устойчивостта на плстмасите и "гумите" на евтините и по скъпите часовници. Защо след време някой почват да се разпадат на парчета или да се пречупват както при каишките?
Интересно ми е колко по различна е технологията за направа на g-shock от обикновенните евтини пластмасово-гумени Касио или Q&Q? Въобще всичко каквото ти дойде наум за думата resin и как бихме могли да се грижим добре за гумите и пластмасите и по точно от какво да ги пазим за да има по дълъг живот.
:b
varban написа:............
Намам нищо против това, ако полимерите се подбират с акъл. Примерно, флуор-силиконов каучук вместо вулгарния полиуретан или пластифициран PVC. Или поликарбонат, замонолитен за рамката вместо плексиглас или джам-стъкло с красиви названия (разни хардлекси, горили и т.н.).

Не материалите са причината за това, че не нося часовници с цифри, а самият начин на индикация. Но и аз бих пробвал, като Сашо. Иначе излиза като не "съм чел Солженицин, ама го осъждам"
Изображение

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: G-SHOCK

Мнение от ТЕН » 30 юли 2015 12:27

ТЕН написа:Разбира се, че са хубави и на Сашо и твоя леки удобни многофункционални и все пак ми се върти един спомен в главата и правя асоциации. Някога като излязоха първите Фиат Типо със дигиталните табла и тези много лампички и диодни индикации колегите казваха, че прилича на кино за мишки. Та това беше в кръга на шегата радвайте им се и си ги носете. Вие сте млади хора и всичко ви отива, а ние {Аз} моруците ще си гледаме бабите.....и тук-таме по някое кварце....
Това го писах гледайки и от една друга позиция, тази на / ситото куче / Защото никога няма да забравя как обхванат от същите чувства през 1981-а год. си размених часовника за едно кварце което така и не вървеше като хората. През хх83-а имах възможност да бъда на гости в тогавашната западна Германия и хората ме заведоха в Касел в магазин Метро и докато те си пазарят тяхни си неща Бай ти Теню на щанда с часовници и докато не си тръгнах с 10-тина не се спрях, даже намаление ми направиха. Та така до днес, когато щерката иска часовник с цифри, защото и било трудно да познава часа. Та как да станем двама в къщи които не го познават. С най-хубави чувства към натоканите машинки, но на мен ми са твърде младежки. А аз ще си помечтая за един хубав МАЗЕН Швейк автомат,Дето съм го гледал цял живот на картинка и не съм могъл да му се радвам о-време....
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

G-SHOCK 6100 Official Watch of World Cup USA 1994

Мнение от atanweb » 14 авг 2015 11:31

Пристигна японския шок както и бразилския безел.
Сега се радвам на черната визия. Също така нямам търпение да понося и белия вариант на същия модел който пристигна от Япония.
Ето го днешния.
Изображение
Първият с вграден сензор (температура) с памет от 30 записа на температурата която се изобразява и графично.
При въвеждане на gps координати има възможност да изчислява изгрев и залез с точност до 5 минути и всичко това в избрана от мен дата независимо кога. Изчисленията на часовника продължават около 6-7 секунди и показва резултата.
+ хронометър+аларма+сигнал на кръгъл час+осветление от обикновена лампичка.
Ако се зачетете под надписа Casio ще видите Official Watch of World Cup USA 1994g.
Много съм доволен от новия бразилски безел, който пристигна в комплект с перфектна матово черна каишка с жълта метална катарама каквато трябва да бъде когато модела е с жълто-оранжевите надписи на безела. Също така като подарък който не очаквах в комплекта имаше и уплътнение за задния капак. Всичко това пристигна за 2 седмици от Бразилия.
На снимката часовникът е с оригиналната си каишка която е от 94г. и е в прекрасно състояние и би издържала още толкова.
Поздрави!. (Отпеснах се....... в споделяне на радостта си.)
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: G-SHOCK

Мнение от atanweb » 01 окт 2015 17:49

На вашето внимание обещаните снимки на белия вариант на DW6100

Изображение
Изображение

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: G-SHOCK

Мнение от kapkan » 01 окт 2015 18:02

Баси,аз на моя шок само час гледам :redface твоят сигурно и приказва :)

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: G-SHOCK

Мнение от stepona555 » 02 ное 2015 18:02

Моя всекидневен GW-810H , единствено проблема е с радиосинхрона , и понякога кучето печели среднощна разходка да сверяваме радиосинхроните , на едно по високо място в двора

Изображение

Изображение

За по официални случаи естествено слагам най малкия и най рядък GW-056E

Изображение


Изображение

Изображение
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: G-SHOCK

Мнение от stepona555 » 21 яну 2016 22:52

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: G-SHOCK

Мнение от atanweb » 22 яну 2016 18:10

Много компактен и пълен с полезни технологии.
Как е четимостта на показанията? Аз такъв на живо не съм виждал, а от снимките ми се струва нереално.
Изображение

Отговори

Върни се в “Японски, китайски, немски, френски, английски и други”