Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 3 мнения ]
Автор Съобщение
 Заглавие: TIMEX
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2016 14:35 

Привет на всички в този форум. Повдигам темата за тези часовници не че ги харесвам, а защото измежду всички с това име които прехвърлям като скрап, този ме изненада с това че на циферблата пише 17 камъка. Но машината която намерих в него е ХЕРМАН БЕКЕР. Нещо не се връзват нещата. Според мен машинката е приспособена в тази каса. Но въпроса ми е каква е тогава оригиналната машина със 17 камъка, която е използвана за модела. А дали изобщо и касата е оригинална. Или може би си е някакъв немец с приспособен циферблат. Моля за мнение. Благодаря.

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: TIMEX
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2016 17:00 
Специалист

Отговорът е простичък. Този Таймекс ,не е онзи Таймекс :lol: Този, с коронка в логото е немски часовник произвеждан от Бадения (Badenia) в Испринген Германия от 1954г Подобно е логото и на марката Бадения прецизион, със същият шрифт и коронка. За касата не съм много сигурен,че е оригинална. На задният капак немците в повечето случаи пишат на немски, освен,ако не е с швейцарско участие,там надписите са по-специфични. Въпреки всичко,формата на задният капак е доста немски дизайн и разположението на надписите и ако е експортен модел, като нищо да е оригинална.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: TIMEX
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2016 18:20 

Аааааааааа !!! Е това не знаех.... Коронката върху надписа наистина ми направи впечатление, но си мислех че модела си е така. Явно трябва повечко да чета, но нямам време. И като допълнение ще кажа че този часовник го купих тук в Германия. А не бих повярвал някой немски часовникар да си е правил собствени изпълнения както в БГ. Освен това го разглобявах и промивах и всичко в него си пасва както му е редът. Нищо преработено не видях. И касата си е стомана, както пише. Значи все пак съм си купил нещо свястно. Много благодаря за този отговор. Честно казано това няма да го забравя, че онзи TIMEX няма нищо общо с този TIMEX, както и оказаната помощ. БЛАГОДАРЯ.
Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 3 мнения ]