Касио

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Касио

Мнение от stepona555 » 12 юни 2016 17:28

Няма тема за Касио във форума, учудващо като се има предвид че едва ли има фен на часовници който да не е мал поне едно Касио .

Да започнем тогава с един странен екземпляр за активни хора , които тичат и др подобни , и освен да си засичат времена , могат и да си мерят пулса да знаят кога да спрат за по бира.
Изображение

Изображение

Изображение

Скоро и други модели на Касио
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Касио

Мнение от atanweb » 12 юни 2016 17:33

Започваш темата с висока летва. Страхотен е!
Какъв ли трябва да бъде следващият? Ще чакам с нетърпение да видя.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Касио

Мнение от stepona555 » 12 юни 2016 17:55

Всеизвестно е че всекиднвния ми и любим часовник е Касио който се продава само в Япония за 1200 и малко нагоре евро , за него може да се каже , че е някаква летва .
А днешното Касио ми е плячка от пазара , най интересно е , че първо взех един Ситизен кварц с разместене стрлка на хронографа , убедих човека че щом не се връща на 12 е за части само ,после в движение я ресетирах и през две маси го смених за това касио което е префектно.
Даже си мери пулс , модел от 80 те да не повярваш.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Касио

Мнение от stepona555 » 12 юни 2016 18:03

ето още един от серията откачени в капака на калкулатура и датабанка има кварцов часовник с отделна батерия
Изображение

Изображение
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Касио

Мнение от stepona555 » 12 юни 2016 18:16

Изображение

Ето и обещаната летва Океанус титаниев карбид целия с веригата ,съпфир с антирефлекс , соларен , радиоконтрол, ГМТ, хроно 5 стотни ,аларма ако съм изпуснал нещо .
OCW - T1010 Произвежда се само в Япония и само за Япония , не се продава вече и в Щатите, в Европа отдавна е спрян.
Това ми е първия часовник и още мие трудно да харесам друг повече от него , а ми минаха през ръцете доста.

Понеже за Г шоци има тема няма да слагам тук.

Хайде вадете японците да видим нещо интересно
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Касио

Мнение от Seikosha » 13 юни 2016 01:00

И Атос и Арамис и Портос са един път n_thumbsup Сега ще чакаме и Д'артанян. Точно по такива нестандарти съм луднал в последните няколко месеца, а Океануса е наистина много,много висока летва,просто има всичко ,че и красавец от горе до долу. icon_clap Щом ти е първият и съдейки по състоянието му,явно миналата година си сложил за първи път саат на палачинката си :lol: Дотогава пясъчни часовници ли си носил в шортите си :lol:
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Касио

Мнение от stepona555 » 13 юни 2016 18:40

Изображение
да аз още си ходя с пясъчния
Изображение

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: Касио

Мнение от ТЕН » 17 юли 2016 17:46

Като бръкнах в Дядовата ръкавичка и изскочиха
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Касио

Мнение от stepona555 » 28 сеп 2016 11:40

Две нови попълнения на самурайската част, купени като пълнеж на пратки за намаляване на транспорта
Първия е за разходки, има компас ако се загубиш да намериш пътя към дома ,термометър , ако стане студено да се сгрееш с нещо , световно време ако забравиш колко часа е в момента в Хон КОн , изчислява час на изгрев и залез на слънцето , ако ти е черно пред очите , фазите на луната и други обичайни аларми таймери и хронометри
Изображение

Втория си е най обикновен соларен пластмасов гмуркач
Изображение

И двата са Нови стари с етикети и си ги слагам докато гледам морето от терасата , с компаса тренирам да намеря обратно пътя до хладилника :b :b ,а и очаквам първото Касио с електронен компас, излязло е заедно с един друг модел , но това е с базов модул с един номер по малък
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Касио

Мнение от atanweb » 28 сеп 2016 14:11

Преди 3 месеца помогнах при избора на мой колега в службата да си избере хубав интересен часовник. От многобройните прегледани избрахме първият показан от теб с компас, термометър, изгрев, залез и други екстри.
Пристигна бързо от Холандия мисля беше за около 108лв. Моделът с сравнително нов.
Колегата е любител на природата, къмпингите и риболова. Перфектен избор. Много е доволен.
Аз също успях да придобия впечатления от часовника докато му го настроя с GPS координатите. Направи ми впечатление също, че е много лек. Материала не е като на G-Shock, а някак не толкова плътен. Часовникът също е много тънък за размерите си. Само не ми допадна стъклото. Тънко е при потропване по него издава звук на твърд плексиглас. И така... Поздравявам те за новите придобивки и ще чакаме следващите!
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Касио

Мнение от stepona555 » 28 сеп 2016 15:48

Да наистина е много лек , не мога да намеря везната , но според Касио е 51 грама , на ръка като ги сръвнявам е доста по лек от Полигона , който е най малкия Г шок, е може да не е най лекия, за тънък 13 мм на 45 каса без бутоните изглежда съръзмерно , ако имаше и соларно зареждане щеше да е доста добро попадение
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Касио

Мнение от stepona555 » 29 сеп 2016 22:19

Следващия "пълнеж" в пратката която очаквам, соларни часовници с радиосинхрон вече станаха на цената на 5 бири

Изображение
Изображение

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: Касио

Мнение от ТЕН » 08 окт 2016 12:31

stepona555 написа:Изображение

Ето и обещаната летва Океанус титаниев карбид целия с веригата ,съпфир с антирефлекс , соларен , радиоконтрол, ГМТ, хроно 5 стотни ,аларма ако съм изпуснал нещо .
OCW - T1010 Произвежда се само в Япония и само за Япония , не се продава вече и в Щатите, в Европа отдавна е спрян.
Това ми е първия часовник и още мие трудно да харесам друг повече от него , а ми минаха през ръцете доста.

Понеже за Г шоци има тема няма да слагам тук.

Хайде вадете японците да видим нещо интересно
icon_clap icon_clap icon_clap Като си казал Касио та Касио и вадете Японците напълно подкрепям. Океанус-а ти е чудесен, а от мен един Илюминатор, даже и рибок има на него... :b :b :b
Изображение

Изображение

Изображение
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Касио

Мнение от stepona555 » 08 окт 2016 15:01

Такъв рибок на тиган съм хапвал , не е лошо , а часовника е класика
Изображение

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Касио

Мнение от the collector » 11 дек 2016 21:59

Ще се включа в темата с една чисто нова придобивка, а моделът е от месец Април тази година.
Много се колебаех дали да взема чистата стоманена каса или оксидираната. След чудене и сондиране на мнения от приятели, чистата стомана надделя. Притесняваше ме, че драскотини върху оксидацията щяха да са доста неприятни, а и цената беше с 200 лева отгоре.
Много харесвам този часовник и го нося с голям кеф. :)
Пействам спецификациите от онлайн магазин, но разбира се, ще сложа мои снимки.

Casio Edifice EQB-500D-1A2

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Верижка от неръждаема стомана
Корпус от неръждаема стомана
Минерално стъкло устойчиво към надраскване
Соларна батерия захранвана от слънцето
Индикатор показващ нивото на батерията
Airplane Function (Offline Mode) - С натискането на един бутон, часовникът превключва в офлайн режим. Това означава, че можете да изключите безжичната връзка с телефона, по време на полета
Speed display - Средната скорост за изминат маршрут може да бъде измерена. Просто въведете разстояние в началото и натиснете хронометъра, когато разстоянието е достигнато - средната скорост ще се покаже
Bluetooth 4.0 връзка - Часовника сам се сверява на съответната географска ширина на която сте. А с едно натискане на бутона и чрез синхронизацията с вашият телефон, от софтуера на смартфона ви можете да избирате второ време, както и да сверявате пускaте и спирате алармата и др
Съвместими с повечето смарт телефони програма за свързване CASIO WATCH+
Phone Finder с едно натискане на бутона можете лесно да намерите къде ви е телефона чрез звукова сигнализация
Световно време
Показва дата от месеца
Показва ден от седмицата
Показва 24 часовия диапазон
Дневна аларма
Обратно броене
Хронометър измерване на капацитет: 24 часа
Луминесцентно покритие, осигуряващо продължително осветяване на тъмно дори и след кратко излагане на светлина
Водоустойчивост 10 бара - Позволява къпане, плуване и гмуркане (до 5 метра)
Размер 52 x 48.1mm x 14.1mm
Тегло 199g
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Отговори

Върни се в “Японски, китайски, немски, френски, английски и други”