hmt - MADE IN INDIA

Отговори
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

hmt - MADE IN INDIA

Мнение от atanweb » 10 апр 2018 21:26

Привет, пристигна дългоотлаганата покупка.
Наистина много примамливи цени и разнообразие сред което човек може да избере и не толкова натрапчиво крещящо индийска визия целяща да обърка обикновенните потребители.
Та има няколко класически модела които са много приятни. Показан и тук във форума от Коста до колкото си спомням.
Та, повечето вървят около 13-15 долара с безплатна доставка.
Основно два-три slim корпуса и безкрайно разнообразие от циферблати и стрелки.
Изображение
Изображение
Изображение
Всички са симпатични, симетрични и удобни според мен. Класически.
Разликите са в широчината на безела който не се отделя а е просто декоративен. Има разлики и в широчината на лъговете. Завършващи по-дебели или по-остри. Сами ще видите разликите.

Та да се върнем към пристигналата бройка. Нямах големи очаквания, така, че не съм пристрастен ще споделя чисти впечатления.

Пакетът пристигна сравнително бързо за около 16 дни.
Добре опакован само часовник без кутия. След разопаковане той цъкаше - цъка като будилниче Слава. Звукът е идентичен силен и отчетлив такъв какъвто не бях чувал до сега от ръчен часовник.
Мъглива визия. Цветът е малко по-блед от този който видях в ибей-я. Вижте снимките по-долу.
На първо виждане корпусът не е нов виждат се следи от ползване които след това са полирани не толкова успешно. Това го видях и в обявата където продавачът индиец честно беше споделил, че часовниците му са със заменени части. Ясно, че са сглобявани допълнително. Така, задният капак от снимката не отговаря с това което пристигна. Разликата е само в серийният номер и петънце ръжда. Ръжда, щото и на допир и на поглед стоманата не е като японската, руската, китайската или швейцарската. Т.е. ми се струва по ниско качество с вероятни примеси иначе не мога да обясня защо ще избие петно с ръжда около няколко от буквите отзад. Вътре е същата история. Не е блестящо. Не е обработвано по нинакъв начин. Механизмът е стар видно е. Някой от частите му са с видимо лош финиш. Барабанното колело дори има някакви капчици материал по периферията. Отливка или допълнително покритие не знам. Клонинг на 17 камъков Цитизен. Толкова добър оригинал, че дори и лош клонинг работи катУ змей. Финиша определено е нещо средно между пост съветска Победа 2602 и Китайски Жуан 17 (сещате се за ко иде реч). Обикновенна метална пластина за уплътнител която видно в интеренет обявите се среща и с пластмасов вариант.

Изображение

Изображение

Размерът ме удовлетворява 36мм. Много е удобен. Тънък 10мм. Удобна коронка за навиване и не наранява кожата на китката.
Според мен добра комбинация от фосфорни стрелки и шрифт на индексите. Малко по натрапчиво целени точки за часовни маркери, но забелязах, че са така почти на всички по снимките.
Определено ме притесняваше грубият печат който се вижда от снимките в нета. Ами не е така бъдете спокойни не се вижда нищо назъбено или неравно. Съвсем нормален печат както на всички часовници. Явно на снимките са преувеличили с контраста и отчетливостта.
Плексигласът е с лошо качество - мъглив. Явно е бил заменен защото е видно, че е нов и не е полиран допълнително. Свалих механизма и се опитах да полирам, но успехът ми е частичен. Съвсем леко се подобриха нещата. Плексигласът се промазва. Липсва му твърдост. Заслужава нов качествен плексиглас от браточедите - тогава ще грейне истински и ще снимам по-хубави снимки.
Като цяло въобще не се чувствам ощетен или излъган. Харесва ми има частичка несъвършенство в него което е и негов чар за разлика от много китайски часовници които уж изглеждат добре , а вътре са по-зле.
Тъй като липсва гумен пръстен за уплътнение на задният капак аз му добавих такъв от Слава който стана идеално.

снимки от обявата.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: hmt - MADE IN INDIA

Мнение от stepona555 » 10 апр 2018 23:41

viewtopic.php?f=56&t=6015&p=61374#p61005" onclick="window.open(this.href);return false;

Не си сам , и аз без да чета много си купих веднъж един индийски гражданин , който много добре си работи между другото нищо че е копие на най евтиното сред официалните , в смисъл на цени на съвременни руски , които са вътре китайски , нали са дружки сега , връщат жеста ,вече не е ясно кой е с високите технологии и кой ще сее ориза.
Като прочетох последното си изречение и нищо не разбрах , дано някой ми го обясни.
Наздраве с наступаюшим празник .
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: hmt - MADE IN INDIA

Мнение от rosen_er » 11 апр 2018 08:26

Тези,които визираш (от по 10-15$) не ме кефят ,но има моделчета за около 100 пъти повече кинти и съм им голям фен от много време ,но.........там и каси и циферблат и стрелки ,а бе всичко без механизма е друго ниво.Говоря за часовници HMT SPORTSTAR
Изображение

Или старите milityry часовниците ( индийските пилоти са ползвали такива и военното имущество има и съответните маркировки).Има съвременни преиздавания ,които са с циферблати като от гланцово блокче.
https://www.sgwatchmall.com/details.php ... California" onclick="window.open(this.href);return false;

Че и красивите "слънчаците" от '70-те години:
Изображение

Изображение

Изображение
Но тези по-съвременните и евтини са ми все едно от пакет "Зрънчо". :mrgreen:

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 660
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: hmt - MADE IN INDIA

Мнение от agrozev » 28 юни 2020 06:17

Да покажа и аз моя досег с индийското изкуство :lol: !
Колегата Сашо доста подробно е описал часовниците, та няма да го повтарям. И аз се привлякох от ниските цени и красивия външен вид в Ebay и си взех два да ги разгледам. След известни перипетии - чакане, писане на писма на индийците, загубване на пратка, чакане за пращане на друга вместо връщане на парите, дойдоха. И да, вярно е това, на снимките бяха по-хубави, отколкото на живо. Но нищо, пак си бяха доста приятни като ги държиш в ръка. 17 jewels, Para shock, HMT Janata и HMT Pilot. Нямах забележки по външния вид и работата. Полюбувах им се, но не посмях да ги нося, а след време ги препредадох на други двама ентусиасти да им се радват те, та сега говоря за тях по спомени и снимки. Някой ден може би пак ще си взема нещо шарено от Индия, като ме прихване.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Остана ми и един годен работещ механизъм с що-годе добър циферблат ( бял с черни надписи ) и стрелки ( без секундната ), има и коронка и ремонтоар. Ако някой има нужда от такъв, да ми пише на лични, подарявам го ! За да знам че темата HMT е приключила за мен ( поне засега :lol: ) !
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: hmt - MADE IN INDIA

Мнение от atanweb » 28 юни 2020 09:30

Много е възможно такъв механизъм с циферблат да пасне добре в каса от Цитизен серия 1800.
Според мен е леко грешно човек да взема по две навъднъж от нещо. Радостта се разделя, а разделеното пък не е толкова силно като емоция. Смятам, че ако е бил един си щял да го оцениш по добре. Все пак продължвам да симпатизирам на тази марка. Моя го нося отвреме навреме. Лек, удобен, перфектни извиваки на каса, циферблат стрелки и стъкло. Не се закача никъде. Чувството е много освобождаващо, а силното тиктаканекоето се чува през цялото ежедневие ме радва.
Изображение

Отговори

Върни се в “Японски, китайски, немски, френски, английски и други”