Kienzle

Отговори
Faca
Reactions:
Мнения: 23
Регистриран: 15 окт 2018 09:55
Местоположение: Vienna/Austria

Kienzle

Мнение от Faca » 08 ное 2018 15:09

Здравейте на всички!
Търсих във Форума , но не успях да намеря тема за немската марка (най-старата) часовници Kienzle.

Без да пиша дълги теми, ето историята на компанията в 4.28мин.


Kienzle произвежда часовниците (и тахографите) на още една любима моя марка (Mercedes-Benz).
Изображение

Винаги съм ги харесвал (автомобилните) часовници и с удоволствие бих започнал да събирам и от тях, но жената ще ме изхвърли вече :redface



Да започнем с ето този, който купих днес, ей така от снимката. Надявам се да дойде до понеделник, за да се похваля подобаващо:
Изображение
Спортна Стрелба с лък - Етър 78 - В. Търново

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Kienzle

Мнение от atanweb » 08 ное 2018 17:03

Историята на една такава голяма марка е интересна. Преминала през редица шедьоври в трудни времена.
От снимката на очакваният от теб часовник не се разбира много, но надали споделя славните времена на марката от клипчето. Ще ми бъде интересно да надникнем по отблизо и в него с надеждата да видим някаква нова надежда в този съвременник,
Поздравления!
Изображение

Faca
Reactions:
Мнения: 23
Регистриран: 15 окт 2018 09:55
Местоположение: Vienna/Austria

Re: Kienzle

Мнение от Faca » 08 ное 2018 17:19

atanweb написа:Историята на една такава голяма марка е интересна. Преминала през редица шедьоври в трудни времена.
От снимката на очакваният от теб часовник не се разбира много, но надали споделя славните времена на марката от клипчето. Ще ми бъде интересно да надникнем по отблизо и в него с надеждата да видим някаква нова надежда в този съвременник,
Поздравления!
Дано дойде до понеделник. Тогава ще го снимам.
Просто цената беше такава, че трябваше да го купя (пък и търсех нещо правоъгълно)
Спортна Стрелба с лък - Етър 78 - В. Търново

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Kienzle

Мнение от stepona555 » 08 ное 2018 20:46

Kienzle е добро начало , очакваме Laco , GuB , Sinn и Kundo, Haller за камината.
Честито , очакваме снимки като дойде , а пък ако успееш да отвориш и капака да видим какво има вътре :wink:
Изображение

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 660
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Kienzle

Мнение от agrozev » 09 авг 2020 09:51

Виждам темата за Kienzle, виждам и че почти нищо не е публикувано тук. Затова искам да покажа това, което имам, без претенции да е нещо ценно и много интересно. Просто съм взимал понякога по нещо, привлякло вниманието ми.
Първият е от любимите ми златисти часовници. В това отношение съм като свраките, видя ли нещо златисто, направо се прехласвам по него! :lol: "Нещото" е механично и има цял 1 камък!
Изображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Поне е красив, ако не е кой знае какво. :)
Едно механично часовниче, продавачът твърди че било военно:
Изображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
И два кварцови:
Изображение
Изображение
Изображение
Някои от снимките не се получиха добри, ама като снимах не бях с правилните очила и резултатът го виждам постфактум … Поне горе-долу се вижда какво съм снимал.
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Отговори

Върни се в “Японски, китайски, немски, френски, английски и други”