Invicta - Инвикта

Отговори
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Invicta - Инвикта

Мнение от atanweb » 04 дек 2020 17:15

Няма такава тема, ама защо пък да не направя. Часовниците са масови, качеството не е лошо.
Попадна на примамлив търг и взех една бройка за да се запозная по отблизо. Също така ме изгаряше желанието да видя защо нов часовник не работи.
Часовника пристигна бързо, добре опакован. Отригинална жълта кутия Инвикта, Гаранции, инструкции, карти и т.н. + фактура.

Мисля, че не е ползван. С оригинални предпазни стикери, на задния капак и по цялата верига и закопчалка.
При разклащане баланса не помръдва.
Отворих го. Не беше стегнат.
Побутвах баланса, но не се върти. Здрави оси. Свалих баланса за да огледам спиралата по-добре.
Тогава видях, че анкера стой накриво. Счупен. Счупена ос на анкера. Бъркам в кутията с донори и намирам един Seiko 7009А и вземам анкера. Да видим дали става на модерният Seiko NH35A. Ами даже и снимки ви направих за да видите, че през последните 50 години няма разлика. Ами и даже часовника тръгна след като го монтирах.
Корекция на точността и затварям капака.
Тук видях, че липсва оригиналното уплътнение. Явно затова не е бил стегнат. Някой го е гепил.
Е изнамерих друго ново уплътнение, намазах силиконова смазка и затегнах.
Воала!
Тик-Так Инвикта на супер промоция.
Обаче няма да го нося. Не е моят тип.

ИзображениеИзображение

ИзображениеИзображение

Изображение

Изображение
Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Invicta - Инвикта

Мнение от stepona555 » 04 дек 2020 18:07

Готин Ролексоид , интересно че са имали интересни собствени часовници преди години , защо са минали на реплики не знам и не ме вълнува особено.
Пускай го да плува , някой маниак на тема Щайнхарт и подобни ще го отнесе заедно с жълтата кутия.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Invicta - Инвикта

Мнение от atanweb » 04 дек 2020 19:18

Нарочил съм го за подарък. Че той си е нов, даже съм го проверил и настроил да е точен. Стегната каса, верига. Всичко е точно.
Жалко е, че толкова марки следват този дизайн, заради това се получава понякога обратен ефект. Както при мен. Като видя стрелки със мерцедес емблемата и извръщам поглед. Иначе за кратко ми мина през главата идеята да модвам цифеблат, стрелки, безел и т.н. Има много възможности там, но прецених, че ще ми отнеме много време.
п.п. добавих няколко снимки към първия пост.
Изображение

Отговори

Върни се в “Японски, китайски, немски, френски, английски и други”