400 дневен часовник

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Регистриран: 20 яну 2012 22:02

Re: 400 дневен часовник

Мнение от atanweb » 02 дек 2020 09:44

Благодарности за споделените снимки.
Да вероятно "малката пружина" ще да е означавала нишката ня която се върти махалото.

Изображение

те са по размери за различните модели - снимката е примерна.
Изображение

https://perrinwatchparts.com/collection ... lock-parts тук разни части и цени.

За всичко останало ми харесва подходът и отношението. Всичко е етично и възпитано! Надявеам се бързо да бъдат постигнати положителни резултати.
Поздрави!
:thumbup:
Изображение

Потребителски аватар
GeorgiG
Reactions:
Регистриран: 30 ное 2020 13:05

Мнение от GeorgiG » 02 дек 2020 10:26

:thumbup:
Не знам дали е пускано, но малко части и тук. От UK, идват по-бързо и без митници и щуротии.
https://www.cousinsuk.com/

stepona555
Специалист
Reactions:
Регистриран: 07 окт 2015 21:42

Мнение от stepona555 » 02 дек 2020 16:49

Както се казва не те разбирам не съм съгласен , но приемам твоето мнение .
Аз не го разбирам като оплюване , напротив , човека е рискувал да загуби 10 пъти повече време докато разбере как работи и защо спира , повечето затова са ти отказали , през това време ще сменят 100 батерии или каишки и ...
Мен лично не ми е проблем кой е , аз никога няма да го посетя поради логистични проблеми с разстоянието.
По въпроса за лагерите който аз риторично зададох , при тоя модел смяна на лагери означава смяна на целия механизъм , понеже осите лагеруват в отвори на плочите и няма как да смениш само един лагер , или всичко или нищо.
Изображение
На тази снимка от нета се виждат отворите на задната плоча , те са като ямички за да задържат маслото.
В тях лагеруват осите или по точно цапфите на осите на зъбните колела.

Дано съм бил полезен
Поздрави и весела седмица :b :b
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Регистриран: 20 яну 2012 22:02

Мнение от atanweb » 02 дек 2020 18:11

А не е точно и това вярно.
Ако някой отвор се е разширил и е станал овален механизма заклинва поради усикване и несиметричност на зъбните колела. Невен е показвал и разказвал, че такива проблеми са поправими.
Аз се сещам за два начина. Единият е да избуташ материал от периферита на отвора към центъра и след това да го калибрираш до нужния вече нормално кръгъл отвор, но не бързайте да ме съдите... да това не е най-добрият начин, но съм виждал подобни намеси. Просто го споменявам този метод. Другият вариант е да се разпробие този отвор например до 2-3-5мм в зависимост колко е диаметъра на оригиналният и в него да се занити нов материал. Месинг който или предварително да бъде разпробит с нов отвор в центъра или да бъде разпробиван след като е занитен вече.
Не ме бива много в описанието затова се сещам за по изразителен начин.
Представете си кег за бира. Е трябва да се сложи канелка, а бирата минава през отвора на канелата. Тук Тошо няма как да не ме разбере.
Също да не забравяме, че лагеруването на анкерната котва е в лагер който е нецентиран с цел да се прави настройка при необходимост. Така с завъртане на лагера който има каналче като за права отвертка може да повдигаш и сваляш котвата и да определяш колко дълбоко да захапва в анкерното колело.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Регистриран: 07 окт 2015 21:42

Мнение от stepona555 » 02 дек 2020 20:19

Тези методи са ясни , какво му е на първия , ако след това райбероваш добре получения отвор е по вероятно да уцелиш , отколкото с нова втулка.

Аз говорех по принцип за нормален часовник при който не е играл чука.
Ако е бил толкова зле че да са му се набили нова втулка преди години , която вече се е износила и е време за втори опит аз бих си купил друг часовник .
В домашни условия да постигнеш поносима съосност ми се струва трудно .
То и да прецакаш стоманена нишка си е постижение .

На моя Кундо който е в къщи котвата си лагерува нормално , а палетите са регулируеми.
Само си чешем езиците , а колегата на Коледа май няма какво да навие това е тъжното.
Поздрави

ПП
Много добре си обясняваш за канелката и бирата ама вече е време за
https://external-content.duckduckgo.com ... f=1&nofb=1
Изображение

Потребителски аватар
GeorgiG
Reactions:
Регистриран: 30 ное 2020 13:05

Мнение от GeorgiG » 22 дек 2020 11:16

Наричайте го Хронометъра.
Изображение
За седмица дава под минута отклонение, :) и ще падне още :)
Благодарности на Колегата! :thumbup:

Весели празници на всички. Живи и Здрави! :b

Отговори

Върни се в “Стенни, настолни, будилници”