Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 2 от 2   [ 22 мнения ]
Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 20 Авг 2017 10:16 
Напреднал
Аватар

Анкера виси на конец и само минава през двата "лагера" доста свободно , долния е една халка завита в предната плоча , като тия дето се слагат на картините отзад
Изображение
Ето тук е малко тъмно но се вижда как оста премнава през халката , вертикалното и положение се наглася с дължината на конеца на който виси.
Долу има голяма хлабина , аз сложих доста грес .Но пак казвам установих че механизма спира и анкера остава в средно положение не докосва щифтовете.ЗА пробата без анкер няма голям смисъл защото триене при покой е много по голямо от триене при движение , при нормална работа колелото е в състояние на покой и опит за започване на движение , анкера постоянно го спира за момент , даже леко го връща назад и то наново опитва да тръгне от силата на тежеста.

Като си прочетох писанието и нищо не разбрах дано вие да сте късметлии

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Авг 2017 11:40 
Moderator
Аватар

stepona555 написа:
...ЗА пробата без анкер няма голям смисъл защото триене при покой е много по голямо от триене при движение , ....
Като си прочетох писанието и нищо не разбрах дано вие да сте късметлии

Да тази част е интересна и съм съгласен.
Има ли начин на полиране на дървените повърхности там където има триене? и после без смазване.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Авг 2017 12:12 

Според мен ,трябва да го почистиш целия от греси и други масла и восъци .Закачаш го но стена или на шкаф така че тежестите да са свободни .Махаш анкера -почистваш го и не го смазваш изобщо .Тогава проверяваш дали и трите оси имат лек луфт във всички посоки за които се сетиш .И после закачаш и тежеста ,тя трябва да развие механизма сама .Невиждам минутерия ,значи няма какво да го спре .Възможно е така да е проектиран ,че да не се маже въобще. Когато тръгне това чудо чак тогава му слагай и анкира -не го мажи изобщо а провери дали няма ръжди в лагеруванията му. И още в самото начало, тоя канап трябва да е конопен за да има сцепление -виж дали прави добро сцепление . :b

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Авг 2017 12:37 

Явно тоя механизъм работи с големи луфтове ,провери пот лупа и със малко шабърче, дали някой не е подбил предварително втулките за да ги стегне и ако няма достатъчна хлабина -малко водна шкурка и може да полираш леко осите -разбира се чак след проверка на основните им втулки.няма да се плашиш -най-много да го поправиш и да вземе да заработи . :b

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Яну 2018 13:04 

Гледайки профилите на зъбите на зъбните колела, а и на пиньоните, ми се струват далеч от еволвента или от часовников профил на зъбите. Ако е така, това е една от причините за много голямо триене в зацепването. Ако е работил дълго, то профилът на зъбите е силно износен и триенето е увеличено.

хвърли едно око на :

https://www.youtube.com/watch?v=TQXNYJnWBJo

http://www.woodentimes.com/

Поздрави,

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Яну 2018 18:33 
Напреднал
Аватар

След преместването в новата квартира , дървеното чудо най после си има почетно място на стена.
Може би и поради факта че повечето руски и други стенни които си купих и ми подариха си останаха в България поради транспортни ограничения (вечна слава на националния превозвач и на маркетинговия му отдел , ....................................) точките аз си ги сложих , не трябва да се псува
Изображение
Изображение
Още преди да го монтирам с нивелир вертикално направих една рационализация която според мен му реши проблема с малко недостигащ въртящ момент.
На първата снимка се вижда нещо черно под въжето , това е един о пръстен който нахлузих в канала на колелото.
По този начин първо увеличих момента понеже въжето контактува на по голям диаметър , и второ не маловажно според мен избягнах възможното заклинване на въжето в канала на шайбата което би намалило въртящия момент прилаган на механизма.
Последно остана да изравня тежеста на двете трупчета с които се настройва хода , в момента по тежкото съм го сложил по близо до оста на въртене .
Ако някой ден ги изравня и намеря точното положение ще мога и да градуирам резките на колко мин дневно отговаря едно деление

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Яну 2018 19:32 
Moderator
Аватар

Харесва ми! Поздравления за идеята с О-пръстена!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 2 от 2   [ 22 мнения ]
Отиди на страница Предишна  1, 2