Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 3 от 3   [ 72 мнения ]
Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 13 Апр 2015 20:51 
Moderator
Аватар

atanweb написа:
Поздравления и за Деня на най-голямата стъпка на човечеството - 12 април
Тази година се включвам с това:
Изображение

Никой не отрази този Спутник.
Е да поразкажа за него да не мислите, че падат така от небето.
Значи цифера се въргалял в един кашон с части от покоен часовникар много,много време. Да кажем струва ми 0лв., корпуса скоро от форума взех, а механизма от бонбониерите където ги складирам.
16 камъка след профилактика цъкаше до откат. Обичам старите машинки имат страхотна сила в тях. Дори и с пясък да ги посипя баланса ще разбута насам натам и пак ще тръгне.
Та имах обаче само оригинална часова стрелка, рових в кутийте със стрелки ама няма такавааа.
Сложих една близка до нея ама е по-тънка то се вижда. Отвора и се наложи да го свия, че се върти свободно. Секундата стрелка я готвих по рецепта на Букоев ама аз ще опиша моето дело.
От един дамски патент взех тръбичката и ударих с клищите върху един бял касов бон заради тънката хартия. получава се перфетно отрязано малко кръгче. Сложих отгоре му перм. червен маркер да се напои хубаво ( Букоев тук ме учи по сложно с акр.боя ама аз нямам под ръка сега).
после с прозраче лак за нокти лепнах кръгчето на предварително маркираната стрелка.

А за циферблата. Ами той много итнересна технология. фона и идексите/надписите са от различен метален материал. т.е. някой преди това е махнал светлич фон до планетата, а отдолу е сребристо със златисти индекси. Боя няма може да търкаш колкото щеш нищо няма да падне.
Реших а поосвежа така и така е зле всичко. Ама така се лъсна, че златисното заблестя яко от разтвора на лимонтузу. Загуби се четимостта която преди това я имаше. Трябваше много взиране за да се различи сребристото от златистото. Бях се оказъл, но ми хрумна, че мога пак да състаря златистите индекси с студена оксидация (Ивайло) пробвах с клечка върху тях и те реагираха веднага станаха тъмни и оксидирани като 100 годишна мед. Така се четеше перфектно, дори и малките надписи.
Та такава цветова комбинация няма никъде и си е уникат цифера, ама така си ми харесва като за подчти без пари.
:banana

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Апр 2015 21:05 
Site Admin

След такава история вече е по интересен :)
От известно време като покажеш часовник и споменаваш и профилактика, всичките твое дело ли са?
Харесва ми и творчеството което показваш :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Апр 2015 21:39 
Специалист

atanweb написа:
atanweb написа:
Поздравления и за Деня на най-голямата стъпка на човечеството - 12 април
Тази година се включвам с това:
Изображение

Та имах обаче само оригинална часова стрелка, рових в кутийте със стрелки ама няма такавааа.

Я виж тази стрелка(минутната) не е ли по-подходяща?
Изображение
Ако ти хареса,като идваш ще я включа и нея към едно-две нещица (дето сигурно си забравил какви) имам да ти давам :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Апр 2015 20:09 
Moderator
Аватар

Помня, помня, а това дето показваш е моята стрелка!
Благодаря ти!
Иначе приятно е да сподели човек, стига да не отегчавам.
Да, профилактирам, зависи какво ново при мен. Обичам да работя върху по старите и опростени механизми. Не съм никак смел в откриването на нещо ново. Трябва да имам поне един донор за да започна нещо което не съм правил. Отскоро по някое и друго Сейко, но да си призная не ми допадат много. Особено ме нервят винтчетата които нямат водачи и бягат като луди. Каналите им не лепват на отвертката така както руските винтчета. Балансите им са шашави и нямат грам хлабина около моста за да успееш да ги нагласиш. Трябва да си много прецизен иначе рискуваш баланса. Учиден съм, че в някой от тях имат толкова слабо място като пластмасово колело/предавка движението на календара. Айде да пусна направо нова тема скоро за любими и недолюбени механизми.
Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Апр 2015 14:09 

Браво добре се е получила стрелката на спутника.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Апр 2015 17:00 
Moderator
Аватар

bukoev написа:
Браво добре се е получила стрелката на спутника.

n_thumbsup

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Май 2015 19:06 
Напреднал
Аватар

Качвам една снимка, която не видях в темата. За съжаление, качеството е ниско и лично аз нямам идея какъв е часовника на ръката на Александров.

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Апр 2017 09:41 
Moderator
Аватар

Отново е 12 април. Значим ден в човешката история.
Световен ден на авиацията и космонавтиката.
Накратко да припомним:
На 12 април 1961 г. в 9:07 часа московско време от космодрума Байконур излита космическият кораб "Восток" с пилот-космонавт Юрий Алексеевич Гагарин. Корабът извършва една обиколка на Земята за 108 минути.

Поздравявам всички запалени от тази искра. Днес носете подобаващ часовник с история или тематика...
Poljot - особено подходящ за целта.

По късно и снимки от днешния ден.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Апр 2018 10:54 
Специалист

Някак си не се досетих,че днес е 12 април.... :redface
Иначе бих се "закичил" така:
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Юли 2018 09:41 

От няколко месеца е при мен. Приятно съм изненадан от възможностите и точността на часовника. Резерв 3,5 денонощия, точност +5-8 секунди, които с намаляването на резерва компенсира напълно. Поставих го в"коруба" от будилник Витяз, все не остава време за нещо по добро...
Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Юли 2018 13:51 
Напреднал
Аватар

За точността е нормално все пак това са няколко хронометъра на практика засичащи различни времена , а и да не забравяме че е военно производство и то копирано от Жеже.А руснаците много пъти са доказали че знаят да копират и да правят копия по добри от оригинала понякога.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Юли 2018 22:36 
Moderator
Аватар

Наистина впечатляващ модел. Страхотно присъствие.
Показвал съм моя базов модел без екстри. Всеки ден си го гледам, но навиването понякога ми е досадно. Не че не обичам да навивам механични часовници.. напротив! Но на тези модели е много неудобно. Пружината е силна, навива се дълго и ми окапва ръката, щото е на нивото на очите ми закрепен на стената.... та често се случва и да не работи поради ненавита пружина. Ама и тиктакащ или не аз като го гледам въобще не виждам колко е часа. Възхищавам се на стрелките, циферблата и въобще цялата визия. Страхотни са!
Поздравления на Коста за придобивката на един много желан модел!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 3 от 3   [ 72 мнения ]
Отиди на страница Предишна  1, 2, 3