Големия и малкия... Корабни часовници

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Големия и малкия... Корабни часовници

Мнение от Pavlin » 11 юни 2013 14:46

Не ме бива много по писането, за това ще кача само няколко снимки :)


Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

cerasimi
Специалист
Reactions:
Мнения: 1164
Регистриран: 05 апр 2012 15:23

Re: Големия и малкия...

Мнение от cerasimi » 11 юни 2013 15:46

Много хубави екземпляри.Ето ги големият и малкият. За тях ставаше въпрос , някой да не си помисли за нещо друго. Големият- корабен хронометър 6МХ, който аз съм си нарекъл " Пазителя на времето " Служил е за съхраняване на точното време на кораба и за други сложни изчисления, които са правени по време на плаване. Малкият- палубен часовник калибър 53303 - 22 камъка.е служил навсякъде на кораба, тъй като за разлика от корабния хронометър, който е бил стационарен, палубният е бил преносим. Хронометърът е бил два вида - контактен и безконтактен, какъвто е и този и повечето, които съм виждал.Контактния е служел като часовник майка и е давал импулс към останалите часовници на кораба.Ето и малко данни
- за корабния хронометър

http://www.measurement.ru/gk/vremya/03/10.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

за палубния

http://poletx.ru/watch_catalog/watch_ex ... ubnye_chp/" onclick="window.open(this.href);return false;

Произвеждат се от Първи московски завод от 40-те години на миналия век, до настоящия момент от правоприемника на 1МЧЗ- Полет- Хронос / има нещо съмнително в сходството на имена на един участник от нашия форум и нищо чудно и той да е намесен в производството :lol: /

Надявам се, 3017 няма да ми се разсърди за няколкото реда, които написах.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Големия и малкия...

Мнение от rosen_er » 11 юни 2013 15:52

3017 написа:Не ме бива много по писането, за това ще кача само няколко снимки :)


Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение
Това,твои часовници ли са?

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Големия и малкия...

Мнение от clockwiser » 11 юни 2013 15:53

Страхотни! Сега остава да им купиш яхта (или там каквото замества каишката при корабните) :D

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Големия и малкия...

Мнение от Pavlin » 11 юни 2013 16:22

cerasimi написа:...
Надявам се, 3017 няма да ми се разсърди за няколкото реда, които написах.
Не сърдя разбира се, дори тайно се надявах ти да напишеш нещо по въпроса. Много ти благодаря! :)
rosen_er написа: Това,твои часовници ли са?
Мои са. От доста време исках да ги снимам и покажа, но все не се наканвах. Та сега покрай приказката за малкия и големия се реших :)
clockwiser написа:Страхотни! Сега остава да им купиш яхта (или там каквото замества каишката при корабните) :D
Ако знаеш от колко години го умувам, ама пуста криза... Така че ще се задоволя и с някой от братята на часовника Ulysse Nardin или Zenith :mrgreen:

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Големия и малкия...

Мнение от DHM » 11 юни 2013 16:25

3017 написа:Не ме бива много по писането, за това ще кача само няколко снимки :)


Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение
За писането - ясно! Ама то и в снимането не те бива :mrgreen: Добре че Цветан е написал за какво иде реч, че ако разчитахме на снимки :lol: :lol: :lol:
Шегувкам се и знам, че не ми се връзваш :banana Разкошни са и двата :clap: Произведения на изкуството просто!!! :bravo :bravo :bravo Дай боже всеки му такива :thumbup: Голяма красота :clap: :yahoo
Искрени поздравления!!! :b
.

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Големия и малкия...

Мнение от DHM » 11 юни 2013 16:29

Мъдро е казал народа, че на всекиго не му достига!!! На един за хляб, на друг за яхта......на трети за Улис...... :lol:
За яхта не знам, но едно Нардинче ти пожелавам от сърце :thumbup: :b
.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Големия и малкия...

Мнение от Seikosha » 11 юни 2013 16:38

Всички тия часовници дето събираме,пред тези които показва 3017,са като лилипутите пред Галивер,във всяко едно отношение.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

cerasimi
Специалист
Reactions:
Мнения: 1164
Регистриран: 05 апр 2012 15:23

Re: Големия и малкия...

Мнение от cerasimi » 11 юни 2013 16:52

Ето го и моя "голям "- корабен хронометър 6МХ.Аз малък нямам. :cry: Не мога да снимам много хубаво, но по важно е , че успях с приказки да ги изкарам на светло. :mrgreen:
Състоянието му е много добро и е пълен комплект- със транспортна кутия и документи, нещо, което рядко се среща.Моя е безконтактен тип- контактния тип се изполва като часовник- майка, който подава сигнал към други часовници.Часовника никога не е видял море,бил е във склад. Само външната транспортна кутия има леки разрушения на лаковото покритие, но и те са минимални.От реставратори разбрах,че състава на лака е такъв, че да издържа на морски условия и за да се поправи трябва да се смени целия, което щеше да е голяма грешка



Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Големия и малкия...

Мнение от kapkan » 11 юни 2013 16:54

Я,извадихте тежката артилерия :o :cry: яка завист :redface

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Големия и малкия...

Мнение от plamenhar » 11 юни 2013 17:22

Ех,КРАСОТИ...
Какво ли още можете да покажете...

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Големия и малкия...

Мнение от atanweb » 11 юни 2013 17:25

Не съм и предполагал, че във форума ни ще се показват подобни свръхчасовници. Поздравявам ви за уникалните, красиви, редки,и емоционално/финансово скъпи часовници. Шапка свалям.
Изображение
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Големия и малкия...

Мнение от rosen_er » 11 юни 2013 18:41

Уф,ще пробвам Колаксъзов на 15-20лв.Браво момчета,страхотни часовници!

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Големия и малкия...

Мнение от Seikosha » 11 юни 2013 19:05

Лелеей ,лееелей,лел,един след друг ги наизвадихте.По големина е колкото моя дранголник Биг Бен само дет той вътре има две колела и един ластик :lol: а туй нещо вътре е като часовник на Бреге бе.И като гледам сертификата е II клас,ега ти и кво ли трябва да е първи клас :o сигурно и предсказва бъдещето.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
iivetsa
Напреднал
Reactions:
Мнения: 486
Регистриран: 05 юли 2012 22:21

Re: Големия и малкия...

Мнение от iivetsa » 11 юни 2013 21:30

Страхотни,нямам думи!
http://iivetsa.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://bladeforum.bg/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;
kama collector 88

Отговори

Върни се в “Хомиджи, дайвърски и военни часовници”