Pam - MM - Mini Fiddy и всякакви Панерай-ски хомиджи

simonb
Напреднал
Reactions:
Мнения: 123
Регистриран: 20 яну 2012 21:51
Местоположение: Варна

Re: Pam - MM - Mini Fiddy и всякакви Панерай-ски хомиджи

Мнение от simonb » 31 дек 2015 11:57

Този за 116 евро много ми харесва. Скоро и него ще поръчам, сега чакам Parnis automatic, снимки след месец..;)
Изображение
И аз се включвам в темата с този.. :yahoo
Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Pam - MM - Mini Fiddy и всякакви Панерай-ски хомиджи

Мнение от clockwiser » 11 мар 2016 00:15

Клъвнах една сносна реплика на PAM 112. Ако не беше брандиран, щях да съм по-щастлив, но това са рисковете на живото предаване. Чудесно изпълнение като за почти без пари. Само един кусур - предпазителят на коронката много лабав - езичето допира короната, но се петляви свободно.
Има ли чалъм да се стегне това нещо? Мислех за някаква пружина между коронката и корпуса, но това може да напрегне карамфила?
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6193
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Pam - MM - Mini Fiddy и всякакви Панерай-ски хомиджи

Мнение от atanweb » 11 мар 2016 07:25

Поздравления за улова.
Свали предпазителя като развиеш винтчетата. След това изпили малко повърхността точно там където ляга върху корпуса т.е. от вътрешната страна на дупките за винтовете. Това ще направи моста/ предпазителя по нисък и ще накара петлето да допира коронката и да не се откопчава свободно. Друг вариант е да развиеш коронката от ремонтуара и да натъпкаш малко хартия в дупката на резбата . След като затегнеш отново ремонтуара коронката ще бъде една идея по високо от преди. И така ще опре в езичето. Процеса е обратим защото можеш да изчистиш отвора на коронката с игла или огън.
Бих избрал вариант едно.
Изображение

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Pam - MM - Mini Fiddy и всякакви Панерай-ски хомиджи

Мнение от clockwiser » 11 мар 2016 18:25

По-скоро бих пробвал вариант 2, защото повътхността на касата е леко овална и предпазителят следва този овал, трудно ще го изпилия следвайки извивката. Мислех си за ремонтоара, просто да вкарам в тръбичката на короната парче от игла (например) с нужната дължина, но достатъчно тънка, че да не се заклинва в резбата, а само да подпира ремонтоара и да го ограничава да се завинти докрай. Така при отвиване на ремонтоара, "спейсърът" просто ще изпада.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6193
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Pam - MM - Mini Fiddy и всякакви Панерай-ски хомиджи

Мнение от atanweb » 01 май 2016 15:51

Увлечението ми по изчистените модели на Panerai не е отшумяло макар, че опознах още повече часовници накой от тях подмамващо богати на детайли или функции изискващи съсредоточаване и взиране за да видиш основното, а именно времето.
Може би затова обичам изчистените модели на Panerai, защото са в пълен контраст с останалите, защото погледът върху тях е удоволствие и релакс за очите. Предният ми модел е доста грубоват и първичен, вярно, че го нося рядко защото ми трябва един ден за да свикна с него макар, че много го харесвам. Още преди години исках и по-заобленият и удобен по думите на ползвателите му модел Radiomir. Времето минаваше, а нямах възможност да си поръчам такъв hommage
Преди време попаднах на търг за нов корпус. Спечелих го. Взех отделно циферблат и стрелки. Бях решен да сложа руски механизъм 3602 макар вече доказаното качество на китайските клонинги. От цялата процедура не спестих много като средства. Имах трудности при поставянето на стрелките които се оказаха с по-широки отвори от тези на 3602 . Часовникът седеше на "операционната" дълго и се изнервях, че не мога да го сглобя бързо. В една от темите споделих как си направих и скъсен ремонтуар като използвах такъв от 26ХХ Ракета/Победа. Не съм рязал секундната ос. Просто издълбах ямичка в гърба на циферблата където сега свободно се върти оста на секундната ос.
Сега вече всичко е готово и тествано. Нося часовника няколко дни подред смея да кажа, че това е най-удобният голям часовник който съм носил. При прегъване на китката не се усещат никакви ръбове или ограничение въпреки размера от 44-45мм.
Притесняваше ме липсата на секундна стрелка, сега вече знам, че това е едно невероятно предимство и свобода.
Определено да го сглобиш и да преодолееш възникналите проблеми е много по вълнуващо от готовия продукт.
Сутрин когато го слагам на ръката просто го обръщам и поглеждам през прозрачният му капак пулсиращото сърце на механизма. Когато го навивам знам, че давам от собствената си енергия за да да може този механизъм да ме радва и да ми служи.
Поздрави на всички и пожелания за успехи!

Ето го и него:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Pam - MM - Mini Fiddy и всякакви Панерай-ски хомиджи

Мнение от omegaqq » 01 май 2016 19:03

icon_clap n_thumbsup :muslim:
Браво, добре се е получил!

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: Pam - MM - Mini Fiddy и всякакви Панерай-ски хомиджи

Мнение от ТЕН » 02 май 2016 12:34

Браво и от мен повече от добре ми изглежда. А аз кога ще ви стигна като едната бангия дето я имах не мога да я събера, а тази отпреди 3-4 дни си иска капак и кой знае кога ще ми падне, а и автоматичния модул липсва и като не знам модела на машината защото нищо не пише.....
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Pam - MM - Mini Fiddy и всякакви Панерай-ски хомиджи

Мнение от Torro » 02 юни 2016 13:10

Ето малкия ми проект на хомидж с машина от Мълния:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Първоначално бях сложил стрелки от Мълния, но изобщо не подхождаха. Новите китайски стрелки подхождат на проекта, но секундата е по-голяма от предвиденото и засега продължавам с подбора. Ако не успея да намеря нещо подходящо ще си върна старата скъсена секундна стрелка от Мълния.
Веригата много отвори часовника, а като се получи естествена патина на циферблата ще стане идеално. Луминофорът е доста силен и през нощта часовникът има чудесна четимост.

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Pam - MM - Mini Fiddy и всякакви Панерай-ски хомиджи

Мнение от Torro » 04 юни 2016 20:37

Изображение
Изображение
Изображение
Абе, нека си има секундна стрелка!

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6193
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Pam - MM - Mini Fiddy и всякакви Панерай-ски хомиджи

Мнение от atanweb » 04 юни 2016 20:49

Хубав е станал. И снимките са станали хубави.
Изображение

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Pam - MM - Mini Fiddy и всякакви Панерай-ски хомиджи

Мнение от Torro » 04 юни 2016 21:05

Благодаря "atanweb"! Следващата ми мисъл е точно, като за твоя Radiomir. Много ми допада тази комбинация каса-циферблат-стрелки и дори няколко пъти, аха - аха да си поръчам такъв хомидж, ама все нещо друго излезе...

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Pam - MM - Mini Fiddy и всякакви Панерай-ски хомиджи

Мнение от Torro » 19 юни 2016 19:48

Да подсиля темата, че днес съм с този красавец:
Изображение
Изображение
Изображение

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Pam - MM - Mini Fiddy и всякакви Панерай-ски хомиджи

Мнение от kapkan » 19 юни 2016 21:45

Гледах снимките,хубав е станал,но някак цифрите и стрелките не си "говорят" това е мое мнение,както казват "на вкус и цвет товарищей нет" :)
те за какво говоря
Изображение
а тук сянката е свършила добра работа
[url=http://postimg.org/image/gsuhem7o3/]Изображение[/url

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Pam - MM - Mini Fiddy и всякакви Панерай-ски хомиджи

Мнение от Torro » 20 юни 2016 07:35

Да, губи се контрастът, но идеята е циферът да оксидира и потъмнее. Тогава нещата ще си дойдат на място. Много бързах да сглобя часовника и да му се радвам, и не направих необходимото за изкуствено патиниране, за това сега чакам времето само да свърши тази работа.

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Pam - MM - Mini Fiddy и всякакви Панерай-ски хомиджи

Мнение от kapkan » 20 юни 2016 09:25

Доста ще почакаш,хвани си го направи,иначе ще чакаме резултат след няколко години :lol:

Отговори

Върни се в “Хомиджи, дайвърски и военни часовници”