Pam - MM - Mini Fiddy и всякакви Панерай-ски хомиджи

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Pam - MM - Mini Fiddy и всякакви Панерай-ски хомиджи

Мнение от Torro » 08 мар 2014 18:49

Сатенираната верига, която дойде вместо полираната за предния модел, на който се счупи ремонтоара, пасна идеално на тази бръшната каса. Много съм доволен! Иначе последният ми хомидж го взех с кожена черна каишка, която много му отиваше, но все пак исках да имам такъв часовник с верига. А, като дойде новата коронка ще направя и повече снимки на "неуспешната" Марина Милитаре и ще и се порадвам най-накрая, след двумесечно изчакване.

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Pam - MM - Mini Fiddy и всякакви Панерай-ски хомиджи

Мнение от Torro » 14 мар 2014 18:58

Ех, не върви с този мой китайски часовник! Коронката така и не пристигна от Китай. Дали изобщо са я пращали? Все пак моят приятел беше успял да извади счупената част на ремонтоара в коронката. Така, че днес реших да сложа старата коронка и да приключа с проблема. Радостно, но уви! Чрез удължител за ремонтоари сложихме поправената коронка и .... Ужас! В механизмът има изронени зъби. Просто не знам какъв е този мой късмет! Така, че който си пазарува хомиджи, никога, ама никога да не пазарува от http://www.jacksontse.com" onclick="window.open(this.href);return false;! С цялата поръчка имах много проблеми-липса в наличност на обявени модели, за които първоначално се бяхме разбрали, че може да ми ги изпратят, сбъркана верижка, бяха си спестили изпращането на платената от мен стокова каишка и накрая тотално счупен часовник!
Ех, направо съм разбит!

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Pam - MM - Mini Fiddy и всякакви Панерай-ски хомиджи

Мнение от atanweb » 14 мар 2014 20:05

Пиши им, че ще разпространиш информацията в междуародните часовникарски форуми и, че това много ще подрони доверието към сайта им и продажбите им вероятно ще спаднат заради несериозното отношение към проблема.
Сигурен съм, че ще се задействат и ще оправят нещата.
Изображение

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Pam - MM - Mini Fiddy и всякакви Панерай-ски хомиджи

Мнение от Torro » 16 мар 2014 17:09

Ето малко снимки на сегашната ми любов:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

А относно другият часовники - писах на китайците, но сега са неработни дни и едва ли ще ми отговорят. По между другото днес видях известие в пощенската ми кутия. Явно пощальонът го е пуснал в петък, защото в четвъртък нямах поща. Може и да са изпратили коронката, но каква файда?!
Другата седмица в петък ще ходя при часовникаря, където оставих часовника си, дано да го е отремонтирал и да оставя този горчив хап в миналото!

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Pam - MM - Mini Fiddy и всякакви Панерай-ски хомиджи

Мнение от Pavlin » 16 мар 2014 17:14

Какво точно е строшено в механизма?

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Pam - MM - Mini Fiddy и всякакви Панерай-ски хомиджи

Мнение от Torro » 16 мар 2014 18:09

Мой приятел беше поел ангажимент и успя да извади чрез някаква електро-ерозия счупеният ремонтоар от коронката на проблемният ми часовник. После ми я върна и отидох при един хвален в другия форум часовникар, за да сложи удължител и най-накрая да се реши този проблем веднъж завинаги. Часовникарят сложи удължител на ремонтоара и постави отремонтираната коронка , но уви, когато всичко трябваше да е наред и тръгнахме да сверяваме часовника се установи, че стрелките се въртят в едната посока, а в другата не се въртят, не можеше да се свери и датата. По принцип този механизъм има две позиции на издърпване на коронката, но и на двете не ставаше настройката. Дори когато коронката беше натисната докрай сякаш някакво колело пък бе зацепено и механизмът не се навиваше ръчно, а се въртяха стрелките, но както писах само в едната посока. Усещаше се "стържене и изпускане", като на изронени зъби. Иначе автоматът навиваше и механизмът работеше, изключая сверяването.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Pam - MM - Mini Fiddy и всякакви Панерай-ски хомиджи

Мнение от Pavlin » 16 мар 2014 18:31

Ако установите каква точно част трябва, мога да се опитам да ти помогна с намирането й.

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Pam - MM - Mini Fiddy и всякакви Панерай-ски хомиджи

Мнение от Torro » 19 мар 2014 15:55

Искам да изкажа благодарностите си и изключителната признателност на колегата Невен Бекриев от гр.Варна, който отремонтира повредения ми часовник и сагата с този хомидж на Панерай приключи с щастлив край. Искам и да изкажа упрек на един прехвален от другия форум часовникар, който някак си високомерно не пожела да види какъв е проблемът на часовника.
Ако има повече колеги, като Невен Бекриев, човек, който съвсем безкористно и добронамерено предложи помощта си, нещата в нашият живот щяха да са съвсем други.
Благодаря ти Невене!

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Pam - MM - Mini Fiddy и всякакви Панерай-ски хомиджи

Мнение от atanweb » 19 мар 2014 16:10

Още еди път хвала на нашия Невен.
И честито ти за късмета да го срещнеш за да успее да ти помогне.
Радвай се от сърце. Пожелавам много години напук на общото мнение да работи по точно от кварцов часовник.
Изображение

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Pam - MM - Mini Fiddy и всякакви Панерай-ски хомиджи

Мнение от Torro » 19 мар 2014 17:57

Благодаря ти "atanweb"!
Всъщност Невен се изказа доста ласкаво за качеството на изпълнение на часовника. Просто, както се казва, при мен се е случила "куца" бройка. Сега часовникът е на ръката ми и му се любувам и радвам, като малко дете. За съжаление в момента нямам фотоапарат, но скоро ще направя снимки, че и ревю.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Pam - MM - Mini Fiddy и всякакви Панерай-ски хомиджи

Мнение от atanweb » 19 мар 2014 20:19

Синмките ти са прекрасни, чакам с нетърпение, сега има много да се чудиш кой от двата любими да носиш.
Изображение

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Pam - MM - Mini Fiddy и всякакви Панерай-ски хомиджи

Мнение от Torro » 19 мар 2014 22:29

Ето няколко снимки на изстрадания часовник на изкуствено осветление:
Изображение
Изображение
Изображение

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Pam - MM - Mini Fiddy и всякакви Панерай-ски хомиджи

Мнение от Torro » 20 мар 2014 16:33

За любителите на хомиджи на Панерай, ето още няколко снимки, но вече на естествена светлина:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Pam - MM - Mini Fiddy и всякакви Панерай-ски хомиджи

Мнение от atanweb » 20 мар 2014 17:13

Страхотни снимки, светлината бяга по часовника.
Щракни една две странично да видим дебелината и една отзад.
Изображение

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Pam - MM - Mini Fiddy и всякакви Панерай-ски хомиджи

Мнение от Torro » 20 мар 2014 22:43

Ето още няколко снимки:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
44мм каси тип "Луминор", като средната е RXW-case.

Отговори

Върни се в “Хомиджи, дайвърски и военни часовници”