Дайвърски часовници

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Дайвърски часовници

Мнение от DHM » 10 юли 2013 01:05

:bravo
Скоро очакваме и нови :)
.

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Дайвърски часовници

Мнение от clockwiser » 10 юли 2013 12:52

sheretudis написа: за Атлантика се наложи да жертвам едно Гупче
Имам приятел - възрастен бивш капитан далечно плаване. Носи същият Атлантик, Каза, че го купил от пристанището в Гибралтар. За да тестват водоустойчивост, атлантиците пътували трансатлантически курс в мрежа под кила на кораба. На Гибралтар ги проверявали, и който е ОК отивал на пазара. Звучи като моряшка приказка, но нямам основание да не му вярвам.

Потребителски аватар
hronos
Напреднал
Reactions:
Мнения: 110
Регистриран: 17 юни 2012 22:55

Re: Дайвърски часовници

Мнение от hronos » 10 юли 2013 16:16

Е те това не бях го чувал до сега.

Никога не може да стане това, има си компресорни съдове във които се проверява херметичноста на часовниците.
Има въздушен и воден тест, но да вържеш под кила на кораба мрежа и да я влачиш през океана си е егати и измишльотината.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Дайвърски часовници

Мнение от Pavlin » 10 юли 2013 16:33

На моряк и на рибар историите им край нямат :)

Потребителски аватар
clockwiser
Специалист
Reactions:
Мнения: 515
Регистриран: 25 яну 2012 00:17

Re: Дайвърски часовници

Мнение от clockwiser » 10 юли 2013 22:22

:lol: Наистина звучи като моряшка лакърдия, но говорим за 50-те години или началото на 60-те... Не твърди, че фирмата Атлантик го е правила, а по-скоро някой търговец тарикат, който да шашка моряците и да им продава часовници. Гибралтар е офшорна и безмитна зона, в която всякакви акцизни стоки от цял свят се продават на ниски цени в малки, неугледни магазинчета...

Потребителски аватар
hronos
Напреднал
Reactions:
Мнения: 110
Регистриран: 17 юни 2012 22:55

Re: Дайвърски часовници

Мнение от hronos » 10 юли 2013 23:41

Колкото и да не ти се вярва във мореплаването се държи на оптекаемост на корпусите на плавателните съдове точно толкова колкото и на аеродинамиката при самолетите.

Ще ти дам аналогично сравнение. Историята ти звучи така:
Вързали са една мрежа на крилото на самолет за да проверят какво се случава при разреден въздух и ниска температура.
Газенето на корабите не е достатъчно за проверки и тестове по този начин. Виж за някоя подводница може да са ги приктепяли. Даже като се замисля бях срещнал една със прикрепени мрежи на двата борда отстрани, сега разбирам за какво са били мрежите :)

Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: Дайвърски часовници

Мнение от Prisadov » 14 юли 2013 13:14

DHM написа::bravo
Скоро очакваме и нови :)
Знам за кое говориш,но ги чакам да се върнат от профикалтика иначе и аз нямам търпение да се изфукам с тях..... :b

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Дайвърски часовници

Мнение от DHM » 15 юли 2013 13:05

:thumbup:
.

morfeus
Reactions:

Re: Дайвърски часовници

Мнение от morfeus » 06 авг 2013 15:33

А какво мислите за този модел
http://www.chasovnici-bg.com/%D1%87%D0% ... 0_34L.html" onclick="window.open(this.href);return false; 20 бара налягане предполагам става за доста дълбоко плуване, не че ще ходя на толкова дълбоко. Модела заслужава ли си и въобще ситизен като марка? Помня че навремето бяха много добри но сега кой знае какви китайски боклуци им слагат вътре.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Дайвърски часовници

Мнение от Pavlin » 06 авг 2013 16:37

Добре изглежда. Въпроса е дали харесваш повече кварц или механика!? Аз също не се гмуркам, но по голямата водоустойчивост за мен говори за качеството на сглобката.
And :welcome !

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Дайвърски часовници

Мнение от Torro » 14 окт 2013 13:04

Да повдигна темата с малко "гмуркачи" от мен:
Изображение Изображение Изображение ИзображениеИзображение Изображение Изображение

Водолазните часовници са ми слабост.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Дайвърски часовници

Мнение от atanweb » 14 окт 2013 19:26

Страхотни са, аз също съм от хората със слабост към тях. Понякога изтрещявам и веднага слагам Амфибия-та на ръката и се успокоявам, че съм с нещо много здраво и сериозно на ръката.
Поздрави!
Изображение

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Дайвърски часовници

Мнение от DHM » 14 окт 2013 22:22

Ако слагането води и до по-често появяване във форума, слагай я по често де :D :lol:
А иначе дайвърите на колегата са прекрасни и мечта за мнозина n_thumbsup icon_clap
.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Дайвърски часовници

Мнение от Seikosha » 14 окт 2013 23:18

Лелийййй кви гадюхи си показал бре момче,хубо ,че има един руснак сред тях,че да ми изплакне очите.Бравос,яка работа icon_clap
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

zito
Reactions:
Мнения: 43
Регистриран: 10 окт 2012 12:13

Re: Дайвърски часовници

Мнение от zito » 06 ное 2013 14:51

Eто ги и двата Маратона. Единият /малкият/е с тритий и според мен е по красив.Видът на стоманата вътре ме кефи.Някой ще отбележат ,че е по претрупан циферблата,но пък си е интересно.Вечер работата е друга.Малкият е лидер. Като се сложат на ръката, естествено водомера респектира и поражда интерес.След няколко часово носене, вече не се усеща.Един колега обеща верига за него и дано стане обзавеждането.Тогава предполагам, че ще бъде чудовищен.И ще тежи доста. Като си помисля дали ще е странно да сложа по един на всяка ръка. :D
Изображение

Изображение
Последна промяна 1 на zito, променена общо 6 пъти

Отговори

Върни се в “Хомиджи, дайвърски и военни часовници”