Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 5 мнения ]
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 05 Яну 2018 13:08 
Аватар

Здравейте,
в темата ще представя моите сглобки на хомиджи на марката Панераи, а и не само, марката която ми се е набила в главата толкова дълбоко, че рядко помислям за друг часовник.
В частност говоря за винтидж панераи, от 30те-80те години.

Ако решите да си направите, има доста „производители“ на каси, стрелки и циферблати, като почнем от китайските фабрики наричнаи с общото наименование cartel, през реплики DSN и SILIX, в малки бройки – River, Athaya, Esdee, до английксите vintagewatchparts, където цените на частите стигат цена на оригинал. Но говоря за винтидж модели с големи каси 47мм и механизми rolex, angelus...
Ех мечтии, преди компанията да бъде закупена от Vendome / Richemont , и да произвеждат съвременните версии, които аз НЕ харесвам.

Първо имах една маринка 44ка, която ме запали доста, но продадох заради друг часовник
Изображение

След няколко години пак се сетих и ми се прииска да взема нещо, но не нещо готово, каквто всеки може да има, беше времето на „проектите“.
Малко се изсилих тогава, намерих 47мм каса тип радиомир, стрелки и циферблат китайски, механизъм швейх унитас 6498, каишка и бъкъл също китайски.
Имах доста ядове преди да го сглобя, е не аз, ама и аз бърках вътре.
Първо циферблата се оказа с милиметър и нещо по-широк от отвора на касата, часовникари ми отказаха да го пипат, за да не се увреди и невольо седнах аз с малките пилички и го вкарах в размер, пробих малка дупка за да може секундната ос да се върти вътре, тъй като нямам секунда на цифера. Е стана сглобката, малко по-късно счупих карамфила при поставяне на коронката, порчъка нова част, ремонт и стана. Любим модел този цифер също е на прототип на панерай с по-малка осветеност на циферблата, стерилен.

Изображение

Изображение

След това дойде ред на братчето му, 44мм каса с механизъм джобна молния, за жалост не успях да пригодя панерайски стрелки към молнията с отвори за унитас, и сложих стрелките от молния, сини с калифорнийски циферблат, стъклото също имаше син отенък. Стана много красиво.

Изображение
Изображение
Изображение

така щеше да е хубав, редом до един готов купешки хомидж на Големият Египтянин на Панераи – Maranez Rawai 44mm месинг
Изображение

така замина
Изображение

след този ми стана интересна молнията и направих няколко заигравки с китайски много евтини часоници с големи каси, които събираха молния, че и даже трябваше да уплътнявам.

Това е каса тип Bell&Ross
Изображение

друг
Изображение
Изображение

и този който е в мен, но вече на парчета
Изображение
Изображение
Изображение

Общо 3 направих.

След това намерих miny fiddy каса 47ца, поръчах части и стана това (до друг хомидж, този път пилот на IWC)
Изображение
Изображение
Изображение

той също замина, други дойдоха и те заминаха,
този сглобих аз welded lugs.
Касата е от 3 части – пръстен в който влиза механизма, а капака и безела се завинтват към пръстена, контрукция на оригиналите винтидж панераи.

Изображение
Изображение
Изображение

още няколко бройки минали през мен, някой готови
Изображение

Продължавам с 1 часовник и други части, размених циферблати и каси и се получиха тези 2 модела :

44мм радиомир с молния, сини стрелки панерайски стил, направени специално за молния, но за 47мм каса, на 44мм за микрони аха да опрат в касата, за моя радост часовникът вървеше отлично. Циферблатът е с надпис, ръчно не от мен боядисан и лумнат. Стъклото минерал, но отново с този хубав син отенък, направих си и жълта каишка която пасна идеално.
Отново сглобка лепен цифер, която мразя, но какво да се прави.

Изображение
Изображение
този също замина.

Наред иде тази 44мм без краун гард каса с ръчно китайче, много хубава каса и удобна.
Циферблата също е къстъм мейд и боядисан, с черен лум, който свети синьо.
Тук сглобката стана добре цифера се лепна за механизма, винчета за закрепване механзъм/каса - бетон.

Изображение
Изображение
Изображение
пък този си оставям щото е много як.

През това време направих и доста каишки, то зарибявката с Панераи е пълна.

Скоро стигнах до така жадуваното Mille Metri ( в превод 1000 метрам заради водоусточивостта си ), модел прототип на Панераи произведен в няколко бройки като тестов за италианските военоморски сили, който така и не влиза в производство.

Изображение
Изображение

Тук интервенцията се състоеше в това да вкарам готово монтирани циферблат/стрелки и механизъм комплект в касата и да завия една дузина винтове. Касата е тип сандвич безела се завива от вътре в касата, какапа също се завива, има и няколко дебели уплътнение, остава тест за водозащита. 47мм каса автомат с азиатски клонинг на ета 2824.

Промених малко визията на първата ми сглобка,

Изображение

а именно пребоядисах циферблата мат черно, смених луминесценцията и стрелките, в този момент часовника е на части, цифера е изхвърлен и ще бъде префасониран скоро
с такъв rivet dial + азиатски 6497.

Изображение

Така продължаваме, освен него добих и 2 други каси 47ци luminor, механизми, стрелки и циферблати в продължение на няколко месеца търсене и една каса за пилот.

Изображение

Изображение

и така, гордея се че успях да ги сглобя, макар и не професионално..

единият направих destro, с коронката от ляво и прекрасна NOS молния пипната с посинени витнове, чиста и много тънка, което спомогна за сглобката, тъй като наложих панерайски цифер върхо цифер от молния с крачета и ремонтоара пасна на отвора, ринга за оплътняване направих от китаски такъв, като ръчно го препили наполвина височина и всичко заспа. Стрелките са отново специално правени за молния.

Изображение
Изображение

Другият пак направих с циферблат на хомидж форума, касата е приятна и с изтънени лъгове,
китайски 6497 и чиста сглобка, замина за UK.

Изображение
Изображение

Изображение

А в пилота сложих унитаса 6498, за жалост от толкова мандрахерцане явно съм го увредил и го пратих на виден форумен член за диагностика. Цифер и стрелки стандартни китайски. Но пък касата е със сапфирени стъкла отпред и отзад, и много яка коронка, 44мм е.

Изображение
Изображение

Имам още малко части и малко сили за по-натам, като предвиждам един хомидж на Laco

Изображение

и един Kampfschwimmer.
Изображение

Благодаря за отделеното време, надявам се че ви е било интересно както на мен.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Яну 2018 14:45 

Много добре стои със сините винтове. Браво от мен!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Яну 2018 19:45 
Moderator
Аватар

Хитри сте!!!
В последните една-две вечери, вместо да си работя по проекта за конкурса, чета тука и цъкам с език. Гледам в захлас, а времето лети ли лети. Почна да ми трепка, че няма да успея да завърша и да се включа. Е дано да имам шанса да се наредя до хубавите предложения като тази тема в тазгодишният конкурс.
Поздравления за хубавата тема!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Яну 2018 10:24 

Поздравления, супер са

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Юни 2018 12:02 
Аватар

Чудовището дойде...
часовникът е ръчна изработка от Дания, без cnc-та, визия по мой избор. Механизъм ета 2783, полиран бронз, дизайна е на kevantsman triggerfish...
с мой каиш 24мм питон.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

размера не е чак огромен, сравнен със зилата, но е едричък
45мм без краун гарда и 50 със, 55 лъг до лъг и дебелина около 20мм, дебло изпъкнало куполно плекси и водозащита ми дават 1000м.

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 5 мнения ]